Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

deszczowymaj 21:23, 09 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Trawka jak malowana też taką chcem

Psinka słodziak jakich mało

Brzózki Ci Sylwuś bardzo urosły..to są te zwykłe tak?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gardenarium 21:29, 09 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj miałam trochę czasu, oglądałam stare zdjęcia z sadzenia i jak to potem zarosło to szok. Muszę w przyszłym roku wykopywać i przesadzać. A jak u ciebie? Widzisz ciasnotę, czy jest ok?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basilikum 21:34, 09 paź 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
sylwia_slomczewska napisał(a)
Taki kosz się pojawił


Bawarski do noszenia na plecach zapomnialam jak sie nazywa

U Ciebie tak duzo sie dzieje, ze nie wyrabiam ale zawsze ciekawie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
sylwia_slomc... 21:53, 09 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Gardener27 napisał(a)

Sylwia wierzba Iwa podatna jest za choroby grzybowe, u mnie ciągle miała rdzę i skończyła jak Twoja. Pod koniec lata zrzuciła wszystkie liście i uschła.

Nowy trawnik wygląda obłędnie, bliżej mu do wiosny niż jesieni.

Cieszę się ogromnie że się nie poddaliście po tych zalaniach i wciąż walczycie, odbudowujecie ogród.

Patrzę na ten ugór za Twoim płotem, nawet nie chcę myśleć ile chwastów przeniesie wiatr do ogrodu. Jest jakiś właściciel działki ? można interweniować w tej sprawie.

U Ciebie był już mróz ? U mnie w jedną noc skosił wszystkie dalie, pelargonie i trawy jednoroczne.

Nie wiem co się stało mojej, ale fakt jest taki, że powodzi nie przeżyła, dobrze, że mam drugą na dużym ogrodzie bo na wiosnę te jej kotki cieszą
Oby ten trawnik przezimował ładnie, a nie został przekopany przez kreta, bo te w innych cześciach ogrodu już się ujawniły niestety ponownie.

Cóż innego nam pozostało, trzeba sie było ze skutkami zmierzyć, marze teraz o przynajmniej 10 latach bez tego typu atrakcji

Niestety właściciel za granicą siedzi i się nie interesuje niczym
Jak dwa sezony temu inny sąsiad zaorał na koszt własny, zeby mu się nie siało to chwastowisko to sprawa prawie o sad się oparła, choc nie wiadomo skąd i jak się dowiedział Pewnie jacys zyczliwi doniesli, tylko jak kiedy nie wiadomo gdzie On się obraca.

Mieliśmy -3 przez dwie noce z rzędu, skasowało wiele roślin, a szkoda, bo podobno jeszcze ciepło ma być.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:54, 09 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
deszczowymaj napisał(a)
Trawka jak malowana też taką chcem

Psinka słodziak jakich mało

Brzózki Ci Sylwuś bardzo urosły..to są te zwykłe tak?

Tak To te najzwyklejsze, ale ja i takie bardzo lubię
Jeszcze żeby reszta trawki chciała sie tak samo zagęścic przed zimą to by już był szczyt szczęścia, a tu nawet nie widać by wschodziło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:57, 09 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Gardenarium napisał(a)
Dzisiaj miałam trochę czasu, oglądałam stare zdjęcia z sadzenia i jak to potem zarosło to szok. Muszę w przyszłym roku wykopywać i przesadzać. A jak u ciebie? Widzisz ciasnotę, czy jest ok?

U mnie będzie nadźgane na maksa Danusiu jak jeszcze podrośnie, ale plan mam taki, że drzewa wypuszczę do góry jak Irenka z Miłkowa, a krzewy utrzymam pod nimi to się trochę wtedy luźniej zrobi. Teraz pewnie ze trzy lata będzie busz, a potem powinno to nabrac sensu
Najwyżej zostanie to co wygra walkę o miejsce, jak w lesieZ tym się liczę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:58, 09 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Basilikum napisał(a)

Bawarski do noszenia na plecach zapomnialam jak sie nazywa

U Ciebie tak duzo sie dzieje, ze nie wyrabiam ale zawsze ciekawie

Mój dziadziuś w takim nosił krowom i królikom trawę całe życie, ten trochę źle upleciony bo ucho za krótkie i na ramię nie zarzucisz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardener27 22:06, 09 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

To ciekawe co piszesz o tej ,,życzliwości,,. Niestety niektórzy nie potrafią docenić nawet aktu miłosierdzia. Ktoś poświęcił swój czas i pieniądze by zaorać chwastowisko a właściciel ma jeszcze o to pretensje.

U mnie krety już aktywne, kopce powstają jak grzyby po deszczu.

Astrami i wrzosowiskiem się dziś u Ciebie zachwycam, piękne kolory.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:27, 09 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Gardener27 napisał(a)

To ciekawe co piszesz o tej ,,życzliwości,,. Niestety niektórzy nie potrafią docenić nawet aktu miłosierdzia. Ktoś poświęcił swój czas i pieniądze by zaorać chwastowisko a właściciel ma jeszcze o to pretensje.

U mnie krety już aktywne, kopce powstają jak grzyby po deszczu.

Astrami i wrzosowiskiem się dziś u Ciebie zachwycam, piękne kolory.

No widzisz czasem tak jest, że nie doceniają.....
Ja miałam jeden sezon z chwastem lżej w ogrodzie, za to w nadchodzacym pewnie z klęczek od pielenia nie wstanę......no chyba, że się wiatry obrócą i bedzie wiało ze wschodu to w tedy sąsiad nastepny będzie miał z tym problem....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgnieszkaW 11:52, 10 paź 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Sylwia, co nieco nadrobiłam u Ciebie. Ogród pięknieje, z każdym sezonem robi się gęstszy i wyższy. Cieszę się, że już w miarę doszliście do ładu w ogrodzie po tej okropnej powodzi letniej. Buziaki
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies