Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

mikina34 09:05, 28 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
AnnaCh napisał(a)
Kojarzą Twój awatar, a tu patrzę wątek jest, to zajrzałam, szczególnie, że Cię kojarzę, chyba się poznałyśmy kiedyś u Karoli
Melduję się u Ciebie w wątku, przeczytałam od początku, pięknie masz już
Zapisałam sobie, że szpinak matador kupić

Witaj Aniu pamięć dobra, poznałyśmy się u Karoli poza tym bywam w Kuchni z Malutkiego
Dziękuje za pochwały, ale pięknie to dopiero ma być , liczę na pomoc forumek i forumków, bo miejsca jak widzisz jest dużo więc i pracy sporo.
Zaglądaj, wszystkie uwagi mile widziane.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 11:44, 28 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Wspominków ciąg dalszy...
Jak pomyślałam o warzywniku to oczywistym jest, ze pomyślałam też o kompostowniku. Nareszcie mogłam wykorzystać palety, które kiedyś przytargałam od koleżanki i ku rozpaczy mojego lubego panoszyły się w schowku . Dlatego też z dziką rozkoszą (taaa ) wziął się do pracy...ja byłam kierownikiem robót, on siłą tzw. roboczą.
I tak oto w powstało dzieło:

04.2017


Ponieważ kompostownik jest cały czas w słońcu pomyślałam żeby posadzić jakąś osłonę, która kiedyś w przyszłości będzie zasłaniała ten bałaganik, a jednocześnie będzie trochę osłaniała przed słońcem.

09.2018

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 11:51, 28 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Palet niczym nie zabezpieczałam, obłożyłam tylko czarną włókniną, żeby trochę ograniczyć wsypywanie się zawartości Dorobiliśmy się tez drewutni, która widac z tyłu. Kompostownik stoi już całkowicie za ogrodzeniem, widzę, że nie tylko ja korzystam z tego co tam ląduje

Ostatnie przerzucenie z października, jedna komora będzie do dyspozycji emuś zmajstrował mi też coś na kształt arfy (tu leży na pierwszej komorze)

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 12:48, 28 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Warzywnik powiększył się o kolejne skrzynie (na kilku dostawiłam dodatkowo po jednej w górę żeby warzywka miały lepsze warunki bytowe), powstały też dwie duże skrzynie z myślą o pomidorach i m.in. fasolce szparagowej czy buraczkach.

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 12:51, 28 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Pomidory dostały podpory

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 12:52, 28 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Po drugiej stronie
zrobiłam miejsce (tymczasowe) dla ogórków, skrzynki z papryką, poletko z rabarbarem i z truskawkami - najpierw jesienią wywiozłam kilkanaście taczek ziemi, nawiozłam drugie tyle + kompost i inne dobra, wiosną posadziłam rośliny i przykryłam ziemię włókniną żeby trochę ograniczyć rozwój chwastów.



Niestety okazało się, że na tej stronie pola jest zatrzęsienie pędraków, ma-sa-kra co tam się działo. Trochę to dziwne, bo na jednej części były naprawdę pojedyncze sztuki. Ostatecznie to co było w skrzyniach jakoś się uchowało, rabarbar i truskawki zeżarte prawie do cna, a ja się głowiłam całe lato czemu mimo podlewania wszystko marnieje w oczach, gorąc swoją drogą, ale żeby aż tak...
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 13:30, 28 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Pod włókniną była tektura, po zdjęciu wszystkiego pędraki można było wybierać garściami. Ponieważ na tej części postanowiliśmy zrobić sad pod każde drzewko kopałam dół 80 x 60 x 50cm (prawie zeszłam przy tym kopaniu - mój eM nie może tego robić, dziecię pracowało całe dnie). Do dołu pakowałam dobra ziemię z przerobionym obornikiem, kompost i inne dobroci. Potem cały teren został podziurkowany m.in. widłami i spryskany porządnie Dursbanem. Będziemy powtarzać oprysk wczesną wiosną, mam nadzieję, że uda się ograniczyć to tałatajstwo.

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 14:14, 28 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Obecnie tak wygląda sad drzewka chudzinki, prawie ich nie widać...
Chyba trochę za ciasno posadzone, no cóż najwyżej będziemy mocno ciąć co się da, no i trzeba jeszcze popracować nad podłożem, po oprysku mam nadzieje posiać trawę (zostawię tylko pusto koło samych pni za radą Hani_Gruszki)

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 14:28, 28 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Poza warzywami mam posadzone porzeczki czarne (3 szt.), czerwone (4 szt.), doszły w tym roku białe (3szt.) i agrest (2szt.)


Ostatnie prace przed końcem sezonu, cześć rabat już przekopana z przekompostowanym obornikiem albo poplonem. I ostatnie zbiory

11.2018

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
sylwia_slomc... 14:32, 28 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Drewutnia jak marzenie, kompostowniki z palet też mam, fajne są i się sprawdzają
Pędraki....a wiesz czyje to pędraki? W sensie jakiego owada?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies