Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

mikina34 15:01, 30 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
A jak je zmroziło to tez miały swój urok

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Pszczelarnia 15:23, 30 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mikina34 napisał(a)
Nie pisałam jeszcze chyba, że moją miłością są buki, są piękne, majestatyczne, ta szara kora taka szlachetna (dla mnie oczywiście ) no i cudne liście, które długo sie trzmaja na drzewach. W ogrodzie posadziłam 5 okazów z czego jeden kupiony bez oznaczenia jaka odmiana.




Jak Ci da cień ten buk posadzony przy tarasie?

Są warte miłości, to fakt.

EDIT Ten jeden to Dawyck Gold.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Wiolka5_7 17:20, 30 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Witaj !
Przyciągnęły mnie do Ciebie buki,bo to także moje drzewa nr 1 widzę,że masz różne odmiany, piękne
Ogród też pięknie wygląda będę zaglądać

Pozdrawiam

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 18:17, 30 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Piękne te buczki u Ciebie. I spodobały mi się te pełne kosmosy. Czy ono tez rosną tak wysoko jak te pojedyncze (u mnie miały ponad metr).
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
deszczowymaj 18:30, 30 sty 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Śliczne Buczki ja zastanawiam się nad kupnem Dawyck Purple chociaż Gold też jest ciekawy
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
mikina34 08:36, 31 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Pszczelarnia napisał(a)


Jak Ci da cień ten buk posadzony przy tarasie?

Ewo, zdjęcie jest tak zrobione, że faktycznie nie wiadomo o co chodzi i gdzie ten taras . Na tym będzie lepiej widać, zdjęciu robione w październiku ok 9 rano, słońce wschodzi, taras mamy od południa, na razie z każdej strony pełne słońce, bo wokół pola


Pszczelarnia napisał(a)

EDIT Ten jeden to Dawyck Gold.


Dziękuję za potwierdzenie, a jeszcze, że to Gold to najlepsza wiadomość
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 08:42, 31 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Wiolka5_7 napisał(a)
Witaj !
Przyciągnęły mnie do Ciebie buki,bo to także moje drzewa nr 1 widzę,że masz różne odmiany, piękne
Ogród też pięknie wygląda będę zaglądać

Pozdrawiam


Witam Cie Wiolu w moim ogrodzie
Buki kocham miłością ogromną, najchętniej posadziłabym ich więcej, najlepiej buki pospolite, bo ich pokrój i wygląd jest dla mnie ideałem drzewa. Wiem, że to jednak duże drzewa, a ogród może i ogółem ma dużą powierzchnię ale wąski.
Zapraszam serdecznie

Pozdrawiam
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 08:49, 31 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękne te buczki u Ciebie. I spodobały mi się te pełne kosmosy. Czy ono tez rosną tak wysoko jak te pojedyncze (u mnie miały ponad metr).


Pełne kosmosy dorosły u mnie do około metra, są jakby mniej puchate po całości, bo te zwykłe maja dużo "koperku" jeśli wiesz co mam na myśli . Spróbuj, a nuż Ci się spodobają Niestety nie pomyślałam, żeby zebrać nasiona, ale u mnie on same się sieją to może też wyrosną w tym roku.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 08:53, 31 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
deszczowymaj napisał(a)
Śliczne Buczki ja zastanawiam się nad kupnem Dawyck Purple chociaż Gold też jest ciekawy

Asia, myślę, że czy kupisz Purple czy Gold to i tak będziesz zadowolona, zależy który Ci bardziej odpowiada kolorystyczne do całości, bo u mnie to taki trochę misz-masz Jeszcze myślę nad posadzeniem pospolitego, może na tej drugiej części gdzie jeszcze pusto... no świr bukowy normalnie
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Wiolka5_7 09:10, 31 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
mikina34 napisał(a)

Witam Cie Wiolu w moim ogrodzie
Buki kocham miłością ogromną, najchętniej posadziłabym ich więcej, najlepiej buki pospolite, bo ich pokrój i wygląd jest dla mnie ideałem drzewa. Wiem, że to jednak duże drzewa, a ogród może i ogółem ma dużą powierzchnię ale wąski.
Zapraszam serdecznie

Pozdrawiam

Masz wąski ogród ,ale długi mój jest mały i posadziłam formy kolumnowe i jednego Purpurea pendula ( parasolkę ) bo mniej miejsca zajmują ale też są piękne
mi się podoba buk Tricolor i jak bym miała miejsce to bym sadziła,ale niestety ....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies