Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

mikina34 15:06, 29 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Bardzo podoba mi się również Kłosowiec , kupiłam trzy małe sadzonki na lokalnym ryneczku, jak przekwitał w pierwszym roku to namiętnie rozsypywałam nasiona żeby się przypadkiem dobrze wysiał o goopia ja, on się rozsiał wszędzie, dosłownie, gdzie tylko znalazł odrobinę miejsca, w malinach, w borówkach, w ligustrze, między tujami, w kompoście, w ognisku, w polu sąsiada, zaanektował sobie cała działkę jak długa i szeroka. Po dwóch latach goszczenia i wyrywania okrągły rok siewek postanowiłam znacząco ograniczyć kolegę, bardzo żałuje ze on taki płodny, bo przepięknie pachnie (liście) i jest oblegany przez wszelkiego rodzaju bzyczki.

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Toszka 15:27, 29 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przez tych zielonych kosmitów i u mnie Orliki są na indeksie. Od kilku lat staram się je wykasować. Orliki rzecz jasna. Jednak one z uporem maniaka wyrastają mi jak grzyby po deszczu, a tym samym karmią kosmitów. Kosmici zimują w ziemi. I tak w koło macieju. Można Decisem pryskać skutecznie, ale staram się ograniczać opryski chemiczne. I dlatego uznałam, ze łatwiej mi będzie wyautować orliki...tym bardziej, że ci sami kosmici potrafią obeżreć berberysy z liści. Dwa, trzy dni wystarczą

Z warzywniakiem teoretycznie dobry plan. Praktycznie niewykonalny, bo wzbogacana ziemia nie może być deptana.
Skrzynie warzywne potraktuj jak kompostowniki. Ale koniecznie starannie trzeba warstwy ułożyć. Tym bardziej, że takie skrzynie funkcjonują jak duże donice. Dobrze jest co jakiś czas albo wymienić podłoże, albo obficie dokarmić obornikiem i kompostem.

Po opróżnieniu skrzyni, z lekkim zapasem=dołem na dno mozna dać pocięte gałązki i patyczki. Na to słoma i warstwa zielonych odpadów. Potem warstwa obornika, na to zielone itd. Z dużą górką usypujemy, a na wierzchu sporo liści. Podlać. To na jesieni.
Wczesną wiosną przekopać wystarczy.
Sam fakt uniesienia skrzyni plus materia organiczna w środku powodują wiosenne szybsze nagrzewanie się. I dzięki temu mamy przyspieszoną wegetację.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwia_slomc... 16:12, 29 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
mikina34 napisał(a)
No własnie nie wiem, tłuste gady są, chyba chrząszcza majowego ale pewności nie mam.

Zrób fotke w zbliżeniu, wstaw i zawołaj Hanię Andrus Ona najczęsciej wie czyje to pędraki , a i inne dziewczyny też może pomogą
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 17:33, 29 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Moniko, kłosowiec Blue Fortune jest sterylny. Możesz go bez obaw posadzić zamiast tego który się tak mocno rozsiewa.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
deszczowymaj 17:43, 29 sty 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Śliczny ten kłosowiec ,też miałam na niego chrapkę ale wahałam się pomiędzy nim a odętką, no i stanęło na odętce (na razie tylko wysiana) ale widzę że chyba dobrze wybrałam..
bo piszesz,że on taki wariat
Odętka też niby ekspansywna ale miejmy nadzieję że nie za bardzo
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Anda 18:04, 29 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
deszczowymaj napisał(a)
Śliczny ten kłosowiec ,też miałam na niego chrapkę ale wahałam się pomiędzy nim a odętką, no i stanęło na odętce (na razie tylko wysiana) ale widzę że chyba dobrze wybrałam..
bo piszesz,że on taki wariat
Odętka też niby ekspansywna ale miejmy nadzieję że nie za bardzo


Oj bardzo, niestety. Już przygotuj szpadel, bo co roku raczej będziesz musiała go używać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
deszczowymaj 18:09, 29 sty 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Anda napisał(a)


Oj bardzo, niestety. Już przygotuj szpadel, bo co roku raczej będziesz musiała go używać


Ale że Odętka Naprawdę ? O Qurczę
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Anda 18:13, 29 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
deszczowymaj napisał(a)


Ale że Odętka Naprawdę ? O Qurczę


Tak, widzę, jak moja rośnie. Bez szpadla wiosną się obejść nie może. Ze szpadlem dasz radę Odętka jest śliczna, warto ją mieć.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
deszczowymaj 18:18, 29 sty 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Anda napisał(a)


Tak, widzę, jak moja rośnie. Bez szpadla wiosną się obejść nie może. Ze szpadlem dasz radę Odętka jest śliczna, warto ją mieć.


Szpadlem to ja macham jak szalona
Mówisz,że śliczna ...super planuję ją dać jako tło do jeżówek
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Anda 18:21, 29 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
deszczowymaj napisał(a)


Szpadlem to ja macham jak szalona
Mówisz,że śliczna ...super planuję ją dać jako tło do jeżówek


Jako tło? Moje rosną obok jeżowek. Mają mniej więcej ta sama wysokość u mnie. Moja Echinacea to purpurea. Mieszają się ze sobą, bo jeżówki się wsiewają w odętki, a odętki rosną w stronę jeżówek.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies