Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

deszczowymaj 18:35, 29 sty 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Anda napisał(a)


Jako tło? Moje rosną obok jeżowek. Mają mniej więcej ta sama wysokość u mnie. Moja Echinacea to purpurea. Mieszają się ze sobą, bo jeżówki się wsiewają w odętki, a odętki rosną w stronę jeżówek.


nie nooo
odętka z tego co wyczytałam miała mieć 70-80cm wzrostu
a jeżówki które chcę posadzić 50-60cm (purpurea też rośnie u mnie wysoka)
zwariować można
najwyżej się pomieszają i też będzie ładnie tylko gorzej jak odętka zeżre mi jeżówki ..
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
mikina34 08:29, 30 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Toszka napisał(a)

(...) Z warzywniakiem teoretycznie dobry plan. Praktycznie niewykonalny, bo wzbogacana ziemia nie może być deptana.
Skrzynie warzywne potraktuj jak kompostowniki. Ale koniecznie starannie trzeba warstwy ułożyć. Tym bardziej, że takie skrzynie funkcjonują jak duże donice. Dobrze jest co jakiś czas albo wymienić podłoże, albo obficie dokarmić obornikiem i kompostem.

Po opróżnieniu skrzyni, z lekkim zapasem=dołem na dno mozna dać pocięte gałązki i patyczki. Na to słoma i warstwa zielonych odpadów. Potem warstwa obornika, na to zielone itd. Z dużą górką usypujemy, a na wierzchu sporo liści. Podlać. To na jesieni.
Wczesną wiosną przekopać wystarczy.
Sam fakt uniesienia skrzyni plus materia organiczna w środku powodują wiosenne szybsze nagrzewanie się. I dzięki temu mamy przyspieszoną wegetację.

Będę w takim razie wprowadzać plan w czyn stopniowo, żeby coś tam jednak sobie uprawiać, skoro to i tak potrzeba 3-4 sezony żeby ziemia nabrała cech żyzności... na początek przygotuję w ten sposób miejsca gdzie najmniej się przemieszczam i zrobię zasieki żeby się tam nikt nie pałętał , w miarę czasu będę likwidować skrzynie.
Ze skrzyń jestem bardzo zadowolona, tak jak piszesz, ziemia się szybciej nagrzewa, mankamentem jest tylko szybsze jej wysychanie, ale coś za coś
Dziękuję za dokładny instruktaż
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 08:30, 30 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
sylwia_slomczewska napisał(a)

Zrób fotke w zbliżeniu, wstaw i zawołaj Hanię Andrus Ona najczęsciej wie czyje to pędraki , a i inne dziewczyny też może pomogą

To na wiosnę jak zdybię gada zrobię mu sesję
Dzięki Sylwuś
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 08:35, 30 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Anda napisał(a)
Moniko, kłosowiec Blue Fortune jest sterylny. Możesz go bez obaw posadzić zamiast tego który się tak mocno rozsiewa.

Ooo, Ewo, kobieto złota z nieba mi spadłaś, dziękuję Ci bardzo za informację, będę w takim razie szukać tej odmiany
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 08:53, 30 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Dziewczęta (Ewo, Asiu) fajna dyskusja, zapraszam częściej
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 09:26, 30 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Dla Magdy moje urwisy Nitka (mniejsza) i Timon


i przy pracy

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Magleska 09:36, 30 sty 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18518
Słodziaki widać po pyszczkach ,że urwiski a jakie fryzurki zadbane



U mnie dziś słoneczko zaświeciło ,chyba wybiorę się z moją psicą na spacer .....na razie piję kawę i wpadłam na forum na chwilkę
Może do ogrodu tez mi się uda wyjść ....chociaż parę traw obciąć
Miłego dnia
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mikina34 09:48, 30 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Mam w kompostowniku jakiegoś gościa, który wchodząc do dziury (tak kombinuję) zostawia za sobą kupę przerzuconego materiału, wygląda jakby w się wkopywał i wysypywał wszystko tylnymi łapkami. Takie same dziury robiło mi to coś w sezonie w warzywniku. Ma ktoś pomysł co to może być? Bo że myszy są to wiem, bo widziałam, ale te uciekną jak będę na wiosnę przerzucać kompost
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 09:53, 30 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Magleska napisał(a)
Słodziaki widać po pyszczkach ,że urwiski a jakie fryzurki zadbane


Oj tak słodziaki są, do zeżarcia a tu akurat są zaraz po fryzjerze

Magleska napisał(a)

U mnie dziś słoneczko zaświeciło ,chyba wybiorę się z moją psicą na spacer .....na razie piję kawę i wpadłam na forum na chwilkę
Może do ogrodu tez mi się uda wyjść ....chociaż parę traw obciąć
Miłego dnia

U nas słońce jakby się wstydziło, niby ma ochotę wyjrzeć zza chmur, ale jednak woli nos nie wyściubiać Mnie też już ręce świerzbią, obcięłam brzydkie liście bodziszków, najchętniej ciachnęłabym miskanty bo strasznie śmiecą, ale jeszcze czekam...

Ps. koleżanka w pracy postawia ciasto z okazji urodzin, lecę po kawkę
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
sylwia_slomc... 10:02, 30 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81994
Duza ta sterta? Bo jeśli dużo większa niż kopiec kreta i otworów jest więcej niż jeden, z czego jeden idzie pionowo w dół i można by w nie ręke do łokcia na szerokość włożyc to może być chomik europejski....tylko one zimą raczej śpią i korzystają ze zgromadzonych zapasów.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies