Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

koliber 09:13, 31 sty 2019


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
mikina34 napisał(a)
I ostatni, podejrzewam, że to może też być Dawyck, ale pewności nie mam, może ktoś rozpozna? W sezonie ma jasnozielone listki, przebarwia się na żółto-pomarańczowo



A może to 'Dawyck Gold'? Mam takowego jednego jegomościa i stoi w miejscu jak zaklęty. Ani drgnie, czy to w górę, czy w szerz
____________________
Zielona przestrzeń
deszczowymaj 12:08, 31 sty 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
mikina34 napisał(a)

Asia, myślę, że czy kupisz Purple czy Gold to i tak będziesz zadowolona, zależy który Ci bardziej odpowiada kolorystyczne do całości, bo u mnie to taki trochę misz-masz Jeszcze myślę nad posadzeniem pospolitego, może na tej drugiej części gdzie jeszcze pusto... no świr bukowy normalnie


U mnie też taki trochę misz masz

W sumie to by mi pasowały oba w ogrodzie z drzew to mam tylko (nie mówiąc o owocowych) śliwy wiśniowe pissardii,katalpę,jakąś tuje zielona żarówa
to by i buczki wpasowały się w krajobraz
..a mam jeszcze zamówioną wiśnię piłkowaną Royal Burgundy
a jaki jest roczny przyrost tych buków ? te kolumnowe to chyba wolniej rosną ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
mikina34 13:19, 31 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
koliber napisał(a)


A może to 'Dawyck Gold'? Mam takowego jednego jegomościa i stoi w miejscu jak zaklęty. Ani drgnie, czy to w górę, czy w szerz


Pszczółka też tak potwierdziła a mnie ten werdykt baaaardzo odpowiada
Ten mój tez w pierwszym roku niekoniecznie chciał współpracować, ale w tym roku wystrzelił sporo w górę, założyłam, ze musi się zadomowić na początek
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 13:32, 31 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
deszczowymaj napisał(a)


U mnie też taki trochę misz masz

W sumie to by mi pasowały oba w ogrodzie z drzew to mam tylko (nie mówiąc o owocowych) śliwy wiśniowe pissardii,katalpę,jakąś tuje zielona żarówa
to by i buczki wpasowały się w krajobraz
..a mam jeszcze zamówioną wiśnię piłkowaną Royal Burgundy
a jaki jest roczny przyrost tych buków ? te kolumnowe to chyba wolniej rosną ?

Ja bym brała oba, jak masz miejsce to się nie zastanawiaj, tym bardziej, że rosną wąsko i nie zajmują przestrzeni, a są cudne. Co do przyrostów to z moich obserwacji wynika, że ten zidentyfikowany jako Gold w tym roku przyrósł imponująco, jakieś 60 cm co w porównaniu do lat poprzednich jest naprawdę sporo. Drugi kolumnowy Rohan Obelisk na razie się aklimatyzuje
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Gruszka_na_w... 14:24, 31 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Faktycznie, ten koperek u kosmosów pojedynczych jest dosyć masywny.
W zeszłym roku zamawiałam nasionka niskich kosmosów, ale jakoś zapomniałam je wysiać. Może w tym roku się uda.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mikina34 14:50, 31 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Faktycznie, ten koperek u kosmosów pojedynczych jest dosyć masywny.
W zeszłym roku zamawiałam nasionka niskich kosmosów, ale jakoś zapomniałam je wysiać. Może w tym roku się uda.

Powiem Ci, że ja wysiałam te niskie i jakoś mnie nie zachwyciły, kupa koperku, kwiatów niezbyt dużo i takie ni duże ni małe, ja byłam rozczarowana, chyba oczekiwałam bardziej kompaktowych rozmiarów. Ale spróbuj u siebie, może Tobie się spodobają, na pewno są sporo niższe od tradycyjnych.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 15:09, 31 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Podobają mi się Jarzmianki - kwiaty jak broszki, tak je nazwała Danusia w swoim artykule Pierwszą Jarzmianką była Vareigata



jeszcze w listopadzie chciało im sie kwitnąc
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 15:14, 31 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Od Karoli mam różową, niestety nie znam odmiany, ale ma przepiękny kolor



Na zdjęciach powyżej są w sumie dwa rodzaje, z tyłu tez jest różowa ale inny odcień i troszkę niższa, chyba muszę przesadzić, bo w ogóle jej nie widać
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 15:16, 31 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
dubelek
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
deszczowymaj 18:07, 31 sty 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
mikina34 napisał(a)

Ja bym brała oba, jak masz miejsce to się nie zastanawiaj, tym bardziej, że rosną wąsko i nie zajmują przestrzeni, a są cudne. Co do przyrostów to z moich obserwacji wynika, że ten zidentyfikowany jako Gold w tym roku przyrósł imponująco, jakieś 60 cm co w porównaniu do lat poprzednich jest naprawdę sporo. Drugi kolumnowy Rohan Obelisk na razie się aklimatyzuje


Przekonałaś mnie
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies