Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

mikina34 10:13, 21 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Asia, jesteś wielka
No to tak, najbardziej podoba mi się 1-sza wersja, tak jak napisałaś: "najprostszy i najtańszy w założeniu i późniejszej pielęgnacji, co moim zdaniem jest istotne w ogródku weekendowym"

Druga i trzecia są też świetne, fajnie podzielony ogród na części, troszke tajemniczości ale szkoda by mi było tego widoku i przestrzeni jednak, bo trochę pewnie byłby zasłonięty.

To teraz będę cie molestować o szczegóły oczywiście i o wykonanie oczywiście też, mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 10:22, 21 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
makadamia napisał(a)
Dziewczyny, nie zawstydzajcie mnie. Mnie się wydaje, że w takim rysowaniu nie ma nic skomplikowanego
Doświadczenie wskazuje, że prawdziwe schody zaczynają się dopiero w momencie przenoszenia planu na rzeczywistość - vide wątki Dragonki, Makusi, Zakręconej.
Tym bardziej podziwiam Margerytkę, bo jej idzie najłatwiej, a miała najtrudniejszą sytuację wyjściową.

Kiedy ja szczerze mówię, no wydawałoby się, że nic prostszego jak odpalić program i narysować kilka linii, ale żeby tak wyglądało to trzeba mieć wyobraźnię i kreatywne myślenie, a moja wyobraźnia tego nie ogarnia
U mnie teoretycznie prościej bo proste linie są
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
anbu 10:22, 21 lut 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Aśka jesteś wielka
Wszystkie trzy wersje fajne
____________________
Ania Ogród Ani :)
Makusia 10:24, 21 lut 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
U LA LA.....
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
makadamia 10:30, 21 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mikina34 napisał(a)
Asia, jesteś wielka
No to tak, najbardziej podoba mi się 1-sza wersja, tak jak napisałaś: "najprostszy i najtańszy w założeniu i późniejszej pielęgnacji, co moim zdaniem jest istotne w ogródku weekendowym"

Druga i trzecia są też świetne, fajnie podzielony ogród na części, troszke tajemniczości ale szkoda by mi było tego widoku i przestrzeni jednak, bo trochę pewnie byłby zasłonięty.

To teraz będę cie molestować o szczegóły oczywiście i o wykonanie oczywiście też, mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego


Oczywiście

Z tymi widokami i przestrzenią, to dużo zależy od rodzaju nasadzeń. Im więcej drzew i krzewów, tym bardziej "zamknięta" przestrzeń.

Z kolei, jeśli trzymać się sztywno inspiracji, to należałoby upłynnić kwiatki, których już trochę nasadziłaś, a hurtowo kupować trawy (zdaje się, że w grę wchodzą molinie i śmiałki).

Tak sobie jeszcze myślę, że wersję pierwszą można wykorzystać w ostatniej części ogródka, za warzywnikiem, a bliżej domu zrobić coś bardziej ... skomplikowanego
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mikina34 11:05, 21 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
No i widzisz i już się łamię bo jednak to przełamanie przestrzeni są kuszące... no i widzisz to jest własnie to, że Ty to widzisz przestrzennie, a ja prosto jak narysowane, zero wyobraźni

To chyba druga wersja, będziemy co prawda jeszcze sadzić tuje zamiast ligustru czyli byłaby możliwość zrobienia przesłon, ale chyba nie chciałabym się tak zamykać, i prawda też, ze to kwestia nasadzeń (molinie i śmiałki- o taaaak ) No i muszę pamiętać o przelocie pośrodku dla nieszczęsnego drewna
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Wiolka5_7 11:11, 21 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20497
Fajne projekty ,teraz Moniu musisz wybrać opcję najlepszą dla siebie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
deszczowymaj 11:15, 21 lut 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Asiu jesteś miszczu każdy projekt super,bardzo fajnie się prezentują Brawo

Podoba mi się pomysł z przeniesieniem projektu nr1 na tył a na przód 2 lub 3

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Pszczelarnia 11:16, 21 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)
Dziewczyny, nie zawstydzajcie mnie. Mnie się wydaje, że w takim rysowaniu nie ma nic skomplikowanego
Doświadczenie wskazuje, że prawdziwe schody zaczynają się dopiero w momencie przenoszenia planu na rzeczywistość - vide wątki Dragonki, Makusi, Zakręconej.
Tym bardziej podziwiam Margerytkę, bo jej idzie najłatwiej, a miała najtrudniejszą sytuację wyjściową.


Margaretka miała łatwiej (wbrew pozorom) - miała już nasadzenia i wiedziała czego oczekuje od przyszłych zmian, co lubi, jak tworzyć nastroje w ogrodzie. Miała już zieloności w ogrodzie, punkt odniesienia.

Schody zawsze są, często się oszukuje plan i improwizuje. Pojawia się to również w ogrodach doświadczonych projektantów.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mikina34 11:17, 21 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Aniu, Makusiu, Wiolu - mam nadzieję, ze dorzucicie swoje trzy grosze, każda opinia wskazana, mnie trzeba palcem pokazać ze to można tak albo tak inaczej nie skumam
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies