Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

Gruszka_na_w... 21:34, 20 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
mikina34 napisał(a)
Forumki kochane, jaką odmianę świdośliwy posiadacie i możecie polecić? Chciałabym nabyć ze dwa, trzy egzemplarze, ale co innego piszą, co innego się okazuje w rzeczywistości . Z góry pięknie dziękuję za porady


U mnie rośnie czysty gatunek. Szerzej napisałam u siebie. Podkrzesuję je od dołu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:42, 20 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Temu mniejszemu koniecznie trzeba obciąć te spękane gałązki (uszkodzenia mrozowe?)
Musisz podjąć decyzję, czy ma być jeden pień, czy np dwa lub trzy. Jeśli jeden, to trzeba wybrać gałąź do spionizowania( wsadzić patyk i powiązać do niego pieniek)
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
makadamia 07:59, 21 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Posiedziawszy wieczorem nad paintem, wykoncypowałam trzy wersje
Od najprostszej poczynając:

Hmm, nie wiem czy te wizualizacje to nie przeszkadzają bardziej niż pomagają - ciężko dobrze linie poprowadzić.

W każdym razie, na planie nie wygląda to oszałamiająco, ale popatrzcie na inspirację.
Tamten ogród na planie też mało ciekawy się wydaje, a w rzeczywistości: swobodny, prosty, bez napinki. Ognisko też w jakimś przypadkowym miejscu wydaje się być zrobione.

Ten sposób prowadzenia rabat zdecydowanie kieruje obserwującego ku dalszej części ogrodu.

Jest też najprostszy i najtańszy w założeniu i późniejszej pielęgnacji, co moim zdaniem jest istotne w ogródku weekendowym.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
malinia 08:02, 21 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
fajny pomysł i da trochę cienia latem jak to ogród weekendowy to opcja super
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
makadamia 08:04, 21 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
W wersji drugiej i trzeciej główna część ogrodu jest przy tarasie, a dalsza część jest tajemniczo schowana.



Rabaty mocniej się wcinają w środek trawnika, bardziej zasłaniając dalszą część ogrodu. Przez ich środek poprowadzona jest ścieżka.
Borówki i maliny, jak dotychczas, są przy samej bramie, tylko "schowane" w linii rabat.
Ognisko też z tyłu. Trochę niedopracowany jest ten tył, do poprawy, ale już nie miałam sił rysować tego od nowa.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:09, 21 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110


I wersja trzecia, najbardziej pracochłonna (dodatkowy żywopłot, przesadzanie brzóz).

Przed bramą wydzielony jest odrębny pokój na maliny, borówki i ewentualnie coś jeszcze. Część wypoczynkowa skrócona. W dużej rabacie zostawione jest kółko (4 metry średnicy powinno chyba wystarczyć?) na ognisko.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
roma2 08:32, 21 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Ale super Asiu. Trochę Ci zazdroszczę umiejętności takiego widzenia. Nawet bardziej, niż trochę . Ciekawa jestem, która z wersji spodoba się i zostanie wybrana. Szczerze, to miałabym kłopot jak słynny osiołek co mu w żłoby dano. Pierwsza inspiracja cudna, ale tam swoje robi też ukształtowanie terenu. Jest jednak zachwycająca.
____________________
Komendówka
mikina34 09:22, 21 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Asia...
na razie na tyle mnie stać
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Pszczelarnia 09:38, 21 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Makadamiu, jestem pełna podziwu dla Twojej lekkości rysowania i koncypowania przestrzeni. I kreatywności.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 10:06, 21 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dziewczyny, nie zawstydzajcie mnie. Mnie się wydaje, że w takim rysowaniu nie ma nic skomplikowanego
Doświadczenie wskazuje, że prawdziwe schody zaczynają się dopiero w momencie przenoszenia planu na rzeczywistość - vide wątki Dragonki, Makusi, Zakręconej.
Tym bardziej podziwiam Margerytkę, bo jej idzie najłatwiej, a miała najtrudniejszą sytuację wyjściową.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies