Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

makadamia 11:59, 21 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wieczorem zrobię jeszcze jeden rysunek z dokładniejszym zaznaczeniem środków i promieni tych wszystkich kółek. Jak zaczniesz je wytyczać, to szybko okaże się, czy wymiary się zgadzają. Jeśli kółka będą wychodziły za małe albo za duże, to znaczy że działka jest źle zwymiarowana i trzeba poprawić.

Do lokalizacji ogniska specjalnie się nie przywiązywałam, bo wychodzę z założenia, że przesunąć je to żaden problem.

Borówki i maliny zostają na pewno tam przy bramie? Jeśli tak, to trzeba je wpasować w rabaty.

Przydałyby się dokładniejsze wymiary frontu, bo już zauważyłam że budynki nieprawidłowo narysowałam, a całość ma jakby inne proporcje niż na zdjęciach.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:01, 21 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anda napisał(a)


No dobra, kropla wermutu do tego - są płatne


Żadna pociecha: w Polsce też bym się nie łapała na darmowe
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mikina34 12:23, 21 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
makadamia napisał(a)
Wieczorem zrobię jeszcze jeden rysunek z dokładniejszym zaznaczeniem środków i promieni tych wszystkich kółek. Jak zaczniesz je wytyczać, to szybko okaże się, czy wymiary się zgadzają. Jeśli kółka będą wychodziły za małe albo za duże, to znaczy że działka jest źle zwymiarowana i trzeba poprawić.

Do lokalizacji ogniska specjalnie się nie przywiązywałam, bo wychodzę z założenia, że przesunąć je to żaden problem.

Borówki i maliny zostają na pewno tam przy bramie? Jeśli tak, to trzeba je wpasować w rabaty.

Przydałyby się dokładniejsze wymiary frontu, bo już zauważyłam że budynki nieprawidłowo narysowałam, a całość ma jakby inne proporcje niż na zdjęciach.

Borówki i maliny zostają (borówki są odgrodzone niską siatką) ognisko można przesunąć, racja Czyli zadanie do wykonania:
1. zmierzyć dokładnie odległości budynków od siatki
2. nanieść właz wody i szamba?
3. nanieść na kartkę w kratkę


____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 12:27, 21 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Asia, weeeź, otworzyłam sobie plan w Paincie i próbowałam głupią linię falistą narysować no się ubawiłam, że niby takie proste ni kija mi nie idzie, więc nawet nie próbuje sama bazgrać, bo szkoda Twojej pracy
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 12:35, 21 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Anda napisał(a)


Na pewno wszyscy będziemy Ci doradzać Obyś Ty dała radę

Właśnie, właśnie, obym podołała zadaniu , ale wespół zespół się uda
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
makadamia 12:48, 21 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mikina34 napisał(a)

Borówki i maliny zostają (borówki są odgrodzone niską siatką) ognisko można przesunąć, racja Czyli zadanie do wykonania:
1. zmierzyć dokładnie odległości budynków od siatki
2. nanieść właz wody i szamba?
3. nanieść na kartkę w kratkę


mam lepszy pomysł
wydrukuj sobie ten mój plan i sprawdzaj po prostu czy poszczególne odcinki na kartce zgadzają się z tymi w rzeczywistości. Rysowałam na siatce (1 kratka = 1 metr), więc łatwo będzie porównać metodą liczenia kratek.
Zauważ tylko, że przy ogrodzeniu narysowałam żywopłoty o szerokości 1m. Uwzględnij je przy wyliczeniach

edit: prześlę Ci ten plan na maila, żebyś miała lepszą rozdzielczość
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Makusia 12:58, 21 lut 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Czyli już klamka zapadła? Kakadu będzie realizowane? I dobrze
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
mikina34 13:08, 21 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Tak Makusiu, będzie Kakadu
Asia - wysłałam priv. O żywopłotach będę pamiętać, coś jeszcze ważnego, bo wiesz, na mnie z pasem trza ale jak już oswojona i przyuczona podawać łapkę to dość karna jestem
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mrokasia 13:12, 21 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
O kurka, ależ się tu dzieje fajnie . Będę kibicować .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mikina34 13:22, 21 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Asia, w niedziele (jak się pogoda nie zepsuje) będę miała zdjęci z drona, przydadzą się?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies