Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

April 07:07, 12 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Mgduska napisał(a)

Mme Isaac Pereire - jaka ona jest śliczna w naturze! To młodziutka, jesienna sadzonka, bardzo mi się podoba






Piękna. Nie przekwita szybko? Bo moja bardzo szybko traci kwiat. O ile go w ogóle ma bo między dwoma sosnami, w miejscu które rzadko podlewam, ma ciężkie życie. Przypominam sobie o niej właśnie jak widzę w innym ogrodzie
Może czas przesadzić i dać jej nowe życie?

Lilie masz w świetnej kondycji. Te ciemne to na stówkę Night Rider. Mam go i mam Mapirę. Porównywałyśmy w zeszłym roku i tak nam wyszło.
Ale moje lilie zżerają larwy poskrzypki liliowej. O ile dorosłe na bieżąco wyłapuję to te larwy wcinają liście do zera i są obrzydliwe.

Już nie narzekam,
Ogród masz śliczny o tej porze, dużo kwitnie i ładnie się komponuje
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 08:16, 12 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Helen napisał(a)

Magda, co rośnie w tle, w sensie białe kwiaty? To jest dzika marchew?


Rojodziejowa napisał(a)
Orlaya chyba. Jednoroczne cudo, czy się wysiewa?


Zgadza się, orlaya. W tym miejscu mam pierwszy raz (nowa rabatka), ale przy ścieżce wejściowej wysiała się w kamieniach (trochę jej pomogłam). W kamieniach/żwirze mnóstwo roślin świetnie się sieje. Zobaczymy, czy w gruncie orlaya też da radę się wysiać, nie wiem.

W tej rabacie mam z siewu do paletek, część z zimowego, część wiosennego - już teraz nie potrafię ustalić, który dał lepszy efekt. Ale wynika z tego, że można z nią działać na różne sposoby.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:17, 12 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Rojodziejowa napisał(a)
Ballerina zawsze taka w kratkę była? Czy to też zależy od nasłonecznienia?


Zawsze, to raczej kwestia fazy rozwoju pojedynczego kwiatka, im starszy, tym bardziej biały.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:32, 12 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kasya napisał(a)
Ja kupowałam landini i mapira, na zdjęciach różnie wyglądają ale w rzeczywistosci są bardzo podobne j bardzo ciemne


Pachną? Orientalne teoretycznie nie powinny Nie wiem, co oni pakują do tych paczuszek, ci co pakują też chyba nie wiedzą.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:34, 12 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)
wszystko masz śliczne - kosmosy, róże, lilie
u mnie Orlaya już dawno przekwitła, teraz kwitnie marchew a jeszcze czekam na kwitnienie baldaszków z tegorocznych nowości


Też czekam, mam jakąś marchewkowate niebieskie, ale w pewnym momencie jakby stanęły w miejscu, mają ok. 10 cm wzrostu i na coś czekają.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:52, 12 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)


Piękna. Nie przekwita szybko? Bo moja bardzo szybko traci kwiat. O ile go w ogóle ma bo między dwoma sosnami, w miejscu które rzadko podlewam, ma ciężkie życie. Przypominam sobie o niej właśnie jak widzę w innym ogrodzie
Może czas przesadzić i dać jej nowe życie?

Lilie masz w świetnej kondycji. Te ciemne to na stówkę Night Rider. Mam go i mam Mapirę. Porównywałyśmy w zeszłym roku i tak nam wyszło.
Ale moje lilie zżerają larwy poskrzypki liliowej. O ile dorosłe na bieżąco wyłapuję to te larwy wcinają liście do zera i są obrzydliwe.

Już nie narzekam,
Ogród masz śliczny o tej porze, dużo kwitnie i ładnie się komponuje


Dzięki, Aprilu. Na czerwonej części różanki mam fenkuły z Twoich nasion, bardzo je lubię. Czekam tam jeszcze na floksy,które albo połączą całość kolorystycznie, albo spowodują już taki zgrzyt, że nie wytrzymam i wszystko poprzesadzam

Lilie są takie zadowolone, że w zasadzie zdominowały piwonie. Ewelina (dwa krzaczki) kwitła jednym kwiatem. Możliwe też, że to ja załatwiłam jedną piwonię dosadzając lilie jesienią. Poskrzypkę łapałam na tej jasnej lilii, rosnącej w półcieniu. Być może poskrzypka woli półcień?

Mme Pereire wg mnie trzyma kwiat całkiem przyzwoicie. To jeszcze maluch, ma raptem dwa pędy, właściwie nie powinnam jej w tym roku eksploatować, ale ma takie ładne kwiaty, że nie mogę się doczekać dużego krzewu. Ona i Comte to naprawdę udany wybór. Lubię historyczne, lubię ich liście, drobniutkie kolce i zapach
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 09:17, 12 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Mgduska napisał(a)


Dzięki, Aprilu. Na czerwonej części różanki mam fenkuły z Twoich nasion, bardzo je lubię. Czekam tam jeszcze na floksy,które albo połączą całość kolorystycznie, albo spowodują już taki zgrzyt, że nie wytrzymam i wszystko poprzesadzam

Lilie są takie zadowolone, że w zasadzie zdominowały piwonie. Ewelina (dwa krzaczki) kwitła jednym kwiatem. Możliwe też, że to ja załatwiłam jedną piwonię dosadzając lilie jesienią. Poskrzypkę łapałam na tej jasnej lilii, rosnącej w półcieniu. Być może poskrzypka woli półcień?

Mme Pereire wg mnie trzyma kwiat całkiem przyzwoicie. To jeszcze maluch, ma raptem dwa pędy, właściwie nie powinnam jej w tym roku eksploatować, ale ma takie ładne kwiaty, że nie mogę się doczekać dużego krzewu. Ona i Comte to naprawdę udany wybór. Lubię historyczne, lubię ich liście, drobniutkie kolce i zapach


Wiesz co, fenkuły i floksy, fajny pomysł. Zapisuję sobie. coś w nogi, jakiś bodziszek np nodosum lub fioletowa żurawka i jest kompozycja.

Kurcze, ja tą poskrzypkę na wszystkich łapię. Nawet św Józefa mi zżarły. Tylko martagonów nie ruszały. Korony cesarskie też lubią.

Comte też mam, też uwielbiam historyczne, których mam chyba z 90% wśród swoich róż.
W weekend przesadzałam Rose de Resht. Ścięłam mocno po kwitnieniu. Myślę że dadzą radę, są pancerne
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 17:52, 12 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)


Wiesz co, fenkuły i floksy, fajny pomysł. Zapisuję sobie. coś w nogi, jakiś bodziszek np nodosum lub fioletowa żurawka i jest kompozycja.



Naprawdę jesteś petarda


A ja mam jeszcze kilka zdjęć z niedzielnej wycieczki.

Rzucewo (jak co roku) i okolice Pucka.







____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 17:55, 12 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370






____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 17:57, 12 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370






____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies