Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 08:52, 11 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
tulucy napisał(a)
Ja czasem tnę. Dla tatusia peonie to zawsze na urodziny, bo on uwielbia. Nagietków mi nie szkoda, pojedynczo jakichś różanych pąków. Robię mieszane, żeby z wielu roślin uciąć po odrobinie, a bukiecik solidny i skąpstwo daje się ukryć.


Btw. Mam do oddania bylice, Ludovica i zwykłą. Wyrodna matka zapomniała, że dziecko ma alergię na bylicę i teraz musi się zrehabilitować, znaczy oddalić alergeny z ogrodu.



Dzielna jesteś, ale też u Ciebie tego kwiecia jest duuużo
W kwestii bylicy - dzięki za wiadomość, ta którą mam to chyba właśnie Ludovica, już mi wystarczy
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:55, 11 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dorii napisał(a)
Ja też skąpa jestem. Młodociane czasem coś stratują to i w wazonie czasem coś wyląduje. Posiałam w tym roku lwie paszcze do tego celu ale ich nie popikowałamna czas i maleństwa jeszcze. Mam nadzieję że zdążą zakwitnąć.


Zakwitną na pewno
U mnie też w wazonie lądują przypadkiem zniszczone pędy. Teraz ma dwie piękne gałązki powojnika, którego sama ułamałam, nawet się cieszę - celowo bym nie ucięła, a tak mam
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:57, 11 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
mirkaka napisał(a)


Ja pod brzozą sadziłam cynie, i byłam zdziwiona że nie chcą rosnąć, haha
A Ty piszesz że mają spore wymagania.
To życzę szlachetnej sadzonki, prawda, dziczka szybko rośnie


Bez wody nie urosną, ja mam właśnie jakieś mizerne karzełki, bo w czasie, kiedy były sadzone, było sucho. Jakieś tam będą, ale nie takie okazałe, jak na zdjęciach producenta nasion, niestety.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:59, 11 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kordina napisał(a)
No mnie też serce boli jak wycinałam dwie (aż!!) lilie białą i czerwoną... na bukiet dla pewnego chcieja


Lilii jeszcze nie cięłam, ale mam sporo czarnych i spokojnie jedną - dwie mogłabym dać do bukietu. Pytanie, jaki to będzie miało wpływ na cebulę - czy to bez znaczenia?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:04, 11 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Coś, gdzieś mi mignęło, że o grujeczniku myślisz. W zeszłym roku, pod koniec lata, na Kowalach kupowałam. Wybór był duży, drzewka całkiem, całkiem, no i ceny znośne - tak na wszelki wypadek piszę, póki pamiętam


Myślę o grujeczniku właściwie nie dlatego, że jakoś specjalnie za mną chodził, ale dlatego, że u ogrodnika widziałam ładne A mam potrzebę obsadzenia mojego lasku po północnej stronie działki, gdzie sosny z podciętymi konarami urosły i odsłonił się dom sąsiada. Ten sąsiad jest zupełnie nieuciążliwy, ale wolę patrzeć na zieleń, niż na budynek. Chciałabym tam mieć parę liściaków - z jednej strony pasujących do miejsca, ale też jakoś wyjątkowych. Takich, które przez większość czasu nie rzucają się w oczy, ale mają swoich pięć minut, czyli fajne jesienne przebarwienie, albo ciekawe owoce. Jarząb z białymi owocami np. Grujecznik też ładnie by się wpisał, bardzo mi się podobają te listki - tylko, czy on da radę?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kordina 09:10, 11 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4743
Nie sądzę, żeby miało to jakieś znaczenie asymiluje przecież przez liście. U mnie tak się podzieliły cebule lilii przed domem, ze muszę na jesieni skorygować ilość. Akurat w tym miejscu dostały takiego powera, chyba tajemnica tkwi w ciągłym nawadnianiu, bo wylewamy fusy od kawy, herbaty najczęściej właśnie w to miejsce
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
tulucy 10:24, 11 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Kordina napisał(a)
Nie sądzę, żeby miało to jakieś znaczenie asymiluje przecież przez liście. U mnie tak się podzieliły cebule lilii przed domem, ze muszę na jesieni skorygować ilość. Akurat w tym miejscu dostały takiego powera, chyba tajemnica tkwi w ciągłym nawadnianiu, bo wylewamy fusy od kawy, herbaty najczęściej właśnie w to miejsce
Nawadnianie jak nawadniania, ale ta treść fusiasta to dopiero daje powera. Samo dobro im podlewacie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 10:25, 11 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Wczoraj z bólem serca zerwalam 4 ostróżki. Piękne takie. Ale takie ciężkie, że od wiatru się połamały, jak burza w piątek była. Stoją w wazonie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mirkaka 11:20, 11 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Moje ostróżki też leżą, od deszczu muszę do wazonu zerwać.
Sama też nie zrywam kwiatów, wolę je na rabatach

Może bez Czarny Ewa? Jest piękny cały sezon i chyba nie jest wymagający.
Ja sobie robię właśnie z niego sadzonki, może się ukorzenią?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Mgduska 12:10, 11 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
mirkaka napisał(a)
Moje ostróżki też leżą, od deszczu muszę do wazonu zerwać.
Sama też nie zrywam kwiatów, wolę je na rabatach

Może bez Czarny Ewa? Jest piękny cały sezon i chyba nie jest wymagający.
Ja sobie robię właśnie z niego sadzonki, może się ukorzenią?


Miałam go kiedyś, wywiozłam na działkę Mamy. Ale nie dlatego, że przestał mi się podobać, w złym miejscu był posadzony. Troszkę podmarzł tej zimy, ale żyje. No ładny jest, ale nie wiem, czy byłoby go widać, musiałby mieć jasne tło. Pomyślę o nim
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies