Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ja też zaczynam:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja też zaczynam:)

lenka 00:30, 24 lis 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Boćku przyznam, że zastanawiałam się nad żywopłotem z cisa - i.... sama nie wiem... Myślicie, że lepiej się osłonic od ulicy?, wolałabym się chwalić ładnymi nasadzeniami
Seba- wiśnie chyba będą za duże- to wąska rabatka a za ogrodzeniem zaraz jest chodnik.
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
GabiK 10:53, 24 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
No to co, że jest chodnik? Wiśnie szczepiona na 2m - nie będą przeszkadzały w chodzeniu.
Danuis ma swoje za murem przy drodze i nikomu to nie przeszkadza.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
siaaska 13:05, 24 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Witaj Lenka Widzę że będziesz mieć od wiosny sporo pracy Dobrze że zaczynasz od projektu, wyszedł rewelacyjnie Już nie mogę się doczekać wiosny i nasadzeń Ja też muszę się w końcu zabrać za rozrysowanie bo bez tego ani rusz... Pozdrawiam

Ps. Myślę że lepiej się troszkę osłonić od ulicy, wiśnie też fajnie będą wyglądać Chce je też u siebie
Tylko czy sobie poradzą bo głębiej ziemia gliniasta.... Zobaczymy
____________________
Asia - Nasz mały raj na ziemi i www.siaaska.zieloneblogi.pl
bociek 18:04, 24 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Lenka, to jest Twoj ogrod i to Ty masz sie w nim czuc dobrze.
Ja bym sie zaslonila od ulicy, ale ja nie lubie byc na widoku.
Decyzja nalezy do Ciebie Slonko
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
lenka 15:23, 25 lis 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Witaj siaaska w moim skromnym wątku Ja z tych co lubią każdą porę roku ale naprawdę tym razem nie mogę się doczekać wiosny- wiadomo dlaczego Bardzo jestem zadowolona z tego projektu (str9) i z niecierpliwością wypatruję momentu gdy będę mogła zacząć realizację

Boćku no wyjątkowo nie mogę się zdecydować czym obsadzić ten przedogródek . Rabatki są długie i wąskie -to trochę komplikuje sprawę.
GabiK- na pewno nie posadzę tam wiśni, wiśnie będą z tyłu przy placyku i być może mogłabym jeszcze je posadzić wzdłuż wjazdu do garażu - ale o tym później jak się uporam z tym nieszczęsnym przedogródkiem
Dziękuję za wpisy, pozdrawiam
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Gardenarium 20:35, 25 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lenka napisał(a)
Na rabatę przy ścianie pomysł jakiś mam- przede wszystkim kompozycja z kulek i ilexu podpatrzona z ogrodu z lustrem


dalej może hortensja anebelle (bo akurat już tam rośnie ale nie jestem pewna czy ją zostawić ), właz do piwnicy obsadzony bukszpanem i dalej RH






Ta wersja lepsza od tej drugiej.
Kulek po lewej daj 5 - nieparzysta liczba. a co to kołtuniaste za kulkami?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:38, 25 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przy gazie nieco na prawo daj chyba kulkę na pniu jeszcze. Narysuj to zobaczymy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 20:50, 25 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
gardenarium napisał(a)

Na rabatę przy ścianie pomysł jakiś mam- przede wszystkim kompozycja z kulek i ilexu podpatrzona z ogrodu z lustrem


dalej może hortensja anebelle (bo akurat już tam rośnie ale nie jestem pewna czy ją zostawić ), właz do piwnicy obsadzony bukszpanem i dalej RH






Ta wersja lepsza od tej drugiej.
Kulek po lewej daj 5 - nieparzysta liczba. a co to kołtuniaste za kulkami?


Anabelle
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
lenka 18:34, 26 lis 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Dzięki Seba- jak zawsze- trzymasz rękę na pulsie
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 18:45, 26 lis 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
gardenarium napisał(a)
Przy gazie nieco na prawo daj chyba kulkę na pniu jeszcze. Narysuj to zobaczymy


A proszę bardzo



Danusiu podoba mi się pomysł z kulką przy skrzynce, może nawet dwie bym dała? Wydaje mi się,że tak odciągają uwagę od tej nieszczęsnej skrzynki, tylko czy będą dobrze wyglądać w RH?
To "kołtuniaste" po lewej to dwa krzaczki Anabelle - od lewej krawędzi domu do włazu są 4m więc wydaje mi się,że to za dużo by samymi kulkami obsadzić, a że anabelka się pokłada to może podsadzić ją większą kulą z bukszpanu?
Po lewej wszystko wypełniłabym Ilexem a po prawej pod RH Pachysandrą.
____________________
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies