Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Samotnia pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Samotnia pod lasem

karlos 21:33, 04 kwi 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
pestka56 napisał(a)
Podoba mi się, to co pisze Ewa (Anda). Dodałabym bodziszki (geranium) Rozanne, bo bardzo długo kwitną (czerwiec-wrzesień) i są pół zimozielone. Bodziszki wprawdzie preferują półcień, ale generalnie są niewymagające. Poza tym nie będą na rabacie same i jeśli będziesz podlewał to się odwdzięczą szybkim zadarnianiem.


Kurde mam burze mózgów, dziś pracując w ogrodzie ciągle móżdźyłem patrząc na garaż ... chyba odpuszczę sobie żwir, jest kolejny pomysł na jego wykorzystanie, a tu tradycyjnie kora Ale bodziszki chyba zagoszczą w moim ogrodzie ... podobno mocno się "rozłażą" ...
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
sylwik69 22:15, 04 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Zajrzałam,aby pochwalić
Także stawiam na bluszcz i w żwirku trawy,będzie zwiewnie! a dolne pietro jak najbardziej byliny: w słońcu da radę kocimiętka,która długo kwitnie,szałwia,róże Fairy
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
pestka56 01:32, 05 kwi 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Bodziszki? Mocno? No, nie wiem To "mocno" to jakby były ekspansywne, a tego o nich nie mogę powiedzieć. Zależy zresztą które. Mam kilka różnych i będę dosadzać kolejne odmiany, bo są bardzo niekłopotliwe. Nie rozłażą się jak np. barwinek, ale przybywa ich co roku. Powiedziałabym, że pęcznieją.
____________________
Kasia
karlos 08:07, 05 kwi 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
pestka56 napisał(a)
Bodziszki? Mocno? No, nie wiem To "mocno" to jakby były ekspansywne, a tego o nich nie mogę powiedzieć. Zależy zresztą które. Mam kilka różnych i będę dosadzać kolejne odmiany, bo są bardzo niekłopotliwe. Nie rozłażą się jak np. barwinek, ale przybywa ich co roku. Powiedziałabym, że pęcznieją.


Nooo właśnie, po### bodziszka z barwinkiem... Dzięki za poprawę
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
edi75 09:53, 05 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2047
Łał ..super pomysł z blaszakiem..też mam na działce blaszak.Pozdrawiam
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
sylwik69 10:44, 05 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
pestka56 napisał(a)
Bodziszki? Mocno? No, nie wiem To "mocno" to jakby były ekspansywne, a tego o nich nie mogę powiedzieć. Zależy zresztą które. Mam kilka różnych i będę dosadzać kolejne odmiany, bo są bardzo niekłopotliwe. Nie rozłażą się jak np. barwinek, ale przybywa ich co roku. Powiedziałabym, że pęcznieją.


Potwierdzam poza tym lubią mokre podłoże i niekoniecznie pełne słońce! mam je na skarpie w półcieniu
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
pestka56 12:18, 05 kwi 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Bodziszki najładniejsze są w półcieniu, ale słońce też im nie szkodzi, byle były napojone
Sadź je, Karlos. Jest taka mnogość kolorów kwiatów, kształtów i kolorow liści.
____________________
Kasia
koliber 12:25, 05 kwi 2019


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
karlos napisał(a)


Pokazywać niech idzie w świat Można jeszcze ładniej, ale moim cele było wykorzystanie "resztek" po budowie domu


Wyszło świetnie
____________________
Zielona przestrzeń
sylwia_slomc... 12:32, 05 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Przepieknie wyszło zasłanianie blaszaka, chyba zgapię na zasłonięcie kompostowników
Bardzo dobra robota i wątek mega ciekawy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
karlos 22:38, 05 kwi 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Dziewczyny to tylko trochę desek, nie ma nad czym się rozwodzić ładnie to będzie za 2 lata jak zarośnie w przygotowaniu rabata, ale czekam na Targi Rolnicze i roślinne zakupy
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies