Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Samotnia pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Samotnia pod lasem

Muszelka 21:33, 28 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Czytam, że chcesz zasłonić blaszaka... Bardzo ciekawa jestem, co wykombinujesz.

Mój Zięć również kupił podobny blaszak. Po zakończeniu budowy domu zdecydował się go sprzedać (za niemal taką samą kwotę, za jaką go kupił).
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
karlos 07:45, 29 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Gardenarium napisał(a)

Róże uwielbiają próchnicę, obornik spróchniały na wierzchu, wyściółkowane grubo. Żwir to nie jest świat dla róż


Danusia jak na Szefową przystało, weszła, wybiła z głowy głupi pomysł i wyszła A poważnie to mam dość sporo róż posadzonych jak książka mówi, ale zmieniła się koncepcja pewnego miejsca i tak rozmyślałem nad żwirowym wariantem

Chodzi o miejsce z basenem, którego już nie będzie. Piasek zastąpi żwir i będzie tam miejsce na palenisko w misie, ławeczki itd Będzie jeszcze przedłużone o jedna pergolę i kolejne róże, stąd pytanie czy całość mogła być żwirowa. Ale jak widać nie jest to dobry pomysł ...

____________________
Karlos Samotnia pod lasem
karlos 07:56, 29 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Muszelka napisał(a)
Czytam, że chcesz zasłonić blaszaka... Bardzo ciekawa jestem, co wykombinujesz.

Mój Zięć również kupił podobny blaszak. Po zakończeniu budowy domu zdecydował się go sprzedać (za niemal taką samą kwotę, za jaką go kupił).


Kombinacji jest wiele np. nabijasz cienkie deseczki, miedzy nie cienki styropian, wszystko zaciągasz strukturą i masz garaż z elewacja jak na domu. Albo zamiast struktury "przybijasz "sajdig"

Mój blaszak jest w narożniku działki i widać tylko 2 jego strony. Ja poszedłem po najmniejszej linii oporu i najtańszej. Z resztek materiałów budowlanych (które walają się i zajmują miejsce) zrobię ekran/pergolę dla pnączy zimozielonych i po sprawie Tył wykorzystam jako zadaszoną wiatę, utwardzę całość, żeby wygodnie było układać "klamoty" a słońce nie wypalało trawy przed drzwiami. Do tego naokoło rabaty i pnącza, żeby było ogrodowo a nie budowlanie Wieczorem wstawię fotki, bo zaczyna to nabierać kształtów
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Muszelka 08:00, 29 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
O, super, fajny pomysł Powodzenia!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
karlos 08:14, 29 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Muszelka napisał(a)
O, super, fajny pomysł Powodzenia!


Stronę wcześniej są pierwsze foty, oczywiście jeszcze bałagan i "stan surowy"
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
pestka56 10:32, 29 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Róże możesz przeciesz posadzić na obrzeżach i będzie git
____________________
Kasia
karlos 12:03, 29 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Kasia oczywiście ... Placyk będzie powiększony jeszcze o 2m (pergola) do tego będzie rabata z prawej strony (kształt L się zrobi) i zastanawiałem się jakby wyglądał w całości żwirowy. Z 3 stron roślinność i w środeczku piknik z ogniskiem. No ale widać to nie najlepszy pomysł, więc zrobię "elke" z kory i już
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
pestka56 02:10, 30 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Dlaczego nie najlepszy?
____________________
Kasia
karlos 19:27, 30 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Kasia chodziło o róże na żwirze. Zrobię jak mówiłaś i jak jest do tej pory w obrzeżu. Zastanawiam się tylko co posadzić po prawej, chyba też róże, może w towarzystwie niskich traw ...
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
pestka56 20:05, 30 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Z różami niskimi pięknie komponują się szałwie, albo jeśli chcą rosnąć to lawenda.

Dobieraj róże takie, które mają certyfikat ADR. U mnie to podstawowy warunek. Drugi to długość kwitnienia
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies