Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Samotnia pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Samotnia pod lasem

karlos 21:17, 02 kwi 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
pestka56 napisał(a)
Jeszcze trochę roślin i blaszak schowa się


Dziś zrobiłem prawą stronę, jutro malowanie i wieczorem wrzucę foty Wtedy poproszę Was o konsultacje odnośnie roślin
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
karlos 20:15, 03 kwi 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
No, budowlana część akcji "BLASZAK" zakończona Wykorzystałem TYLKO materiały pozostałe po budowie, pln zostają na rośliny brakuje trawy z lewej strony, ale tam będzie jeżyna bezkolcowa

____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Kociamama 20:27, 03 kwi 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
Wyszło super. Odnośnie roślin to zaraz tęgie głowy coś doradzą coś oprócz klasyki - bluszczu, powojników, hortensji pnącej czy wiciokrzewu. Lokalizacja taka, że można poszaleć ze wszystkim
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
karlos 20:31, 03 kwi 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Dziewczyny pytanie o rabatę żwirową

Na zdjęciu widać jaki ma mieć kształt (prostokąt 6/2m), idealnie zachodnia strona, ale słońce jest tam od południa do późnego wieczora, do tego dwie leszczyny tureckie. Na ścianę bluszcze, ale co przed ... Myślałem o hortensjach (limelight może tinki winki) a przed nimi jakieś niskie trawy. Macie jakieś pomysły ...




____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Anda 20:39, 03 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Na tej rabacie dałabym rośliny bardziej sucholubne. Wiem, że masz już studnie itp. ale hortensje potrzebują naprawdę dużo wody. Najcieplejsza pora dnia tam jest przecież.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
karlos 20:47, 03 kwi 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Anda napisał(a)
Na tej rabacie dałabym rośliny bardziej sucholubne. Wiem, że masz już studnie itp. ale hortensje potrzebują naprawdę dużo wody. Najcieplejsza pora dnia tam jest przecież.


Ewa woda to nie problem, raczej większym jest żwir i co się z nim ładnie komponuje. Musze wykorzystać ok. tony kamienia
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Anda 20:49, 03 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Wg mnie hortensje i żwirek to dwa różne światy Na żwirku sadziłabym rośliny preriowe. Poszukaj sobie ogrodu Beth Chatto. Ona jest prekursorką rabat żwirowych
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
karlos 20:57, 03 kwi 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Anda napisał(a)
Wg mnie hortensje i żwirek to dwa różne światy Na żwirku sadziłabym rośliny preriowe. Poszukaj sobie ogrodu Beth Chatto. Ona jest prekursorką rabat żwirowych


No właśnie nad zestawieniem się najbardziej głowię ...
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Anda 21:05, 03 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Obejrzyj

Anaphalis triplinervis 'Silberregen'
Aster linosyris
Euphorbia myrsinites
Euphorbia seguieriana ssp. niciciana
Gaura lindheimeri
Helictotrichon sempervirens 'Saphirsprudel'
Nepeta racemosa 'Superba'
Origanum Laevigatum-Hybride 'Herrenhausen'
Stipa calamagrostis 'Algäu'
Thermopsis lanceolata

Zaznaczyłam te, które są cudne wg mnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:10, 03 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Albo

Aster dumosus 'Herbstgruß vom Bresserhof'
Calamagrostis (=Achnatherum) brachytricha
Chrysogonum virginianum
Geranium Renardii-Hybride 'Philippe Vapelle'
Pennisetum alopecuroides 'Hameln'
Salvia nemorosa 'Blauhügel'

Wszystko ładne wg mnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies