Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 21:21, 06 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Asia (lub inne osoby), a oglądałaś dzisiejszy odcinek Mai w ogrodzie? Tam Danusia posadziła żywopłot z cisów równolegle do wyznaczonych linii rabat a jednocześnie pod pewnym kątem do nierównej działki? Te nierówności podobne jak u mnie. Może taki żywopłot zrobię, a nie blisko płotu? Wtedy można by było gdzieś za żywopłotem schować kompostownik.
To takie moje przemyślenia.
I bardzo mi się podobały kompozycje Danusi w tym ogrodzie, chyba część zgapię do siebie, zwłaszcza, że mam podobne rośliny...
____________________
Helen - Hortensjowo
Zana 21:44, 06 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Helen tak patrzę na ten plan i nie umiem sobie tego wyobrazić. Jeżeli już to jakoś bym wydzieliła taki kąt w lewym górnym rogu, bo tam najwięcej miejsca, ale z kolei rośnie tam drzewo. Czy za tym drzewem kompostownik Ci się zmieści? Żeby swobodnie wjechać taczką, wybrać kompost, przerzucić to jednak potrzeba trochę miejsca. Masz inny pomysł?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:47, 06 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A odnośnie cisów, to tak jak napisała Asia. Graby jeżeli są w linii cisów wysadziłabym, niech będzie jednolicie. Cztery grabiki to za krótki przerywnik w cisowym żywopłocie, będzie to źle wyglądało.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 21:57, 06 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Anulka, a można jeszcze przesadzać graby?
____________________
Helen - Hortensjowo
Zana 22:00, 06 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A dlaczego nie można? Podlej je porządnie, odczekaj żeby woda dobrze wsiąkła, ziemia była namoknięta i wykop z dużą bryłą ziemi. One nie są chyba duże? Ja dopiero co przesadzałam świerka, taki z 1,3 m wysoki, myślę że nic mu nie będzie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 22:06, 06 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Graby są malutkie, ale eM wszystkiego się boi a ja mam suszoną głowę. W ubiegłym roku w największych upałach przesadzałam jeżówki i nic im nie było - oczywiście bardzo dbałam o podlewanie, ale poza tym dały radę same.

Czy widziałaś wczorajszy odcinek Mai? Tam są żywopłoty cisowe bardzo fajnie sadzone, spróbuję je narysować na moim szkicu.
____________________
Helen - Hortensjowo
ewsyg 22:11, 06 maj 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Helen. Śliczne cisy kupiłaś. Tworzysz ogród,a to trudna sztuka. Ja też się męczę co i jak.
Zauważyłam, że masz podobny układ rabat jak ja



Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Zana 22:11, 06 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Nie widziałam, ja prawie wcale nie oglądam tv.
Boszsze te eMy to są prawdziwe blokady ogrodowe. Albo bronią trawnika jak niepodległości, albo wtrącają się niepotrzebnie. Standard.
Jeżeli jeżówki przesadzane w upał dały radę to graby tym bardziej sobie poradzą.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 22:15, 06 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Ewa, witam serdecznie Oj trudno coś stworzyć w ogrodzie gdy nie mam planu i wszystko robię na szybko. Wiele się tutaj uczę, chociaż nie wiem jak długo dziewczyny będą miały do mnie cierpliwość
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 22:20, 06 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Anulka, narysowałam na szybko jak to wyglądało u Danusi w projektowanym ogrodzie - żywopłot równolegle do ściany kwadratu. Oczywiście mogę zrobić tylko dwa rzędy, na rysunku są 3 po lewej i 4 u góry (proste linie są zamiast kulek wokół płotu) - nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłam.

Co o tym myślisz?
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies