Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

basia3012 23:13, 07 maj 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9430
Przyszłam się przywitać. Bardzo dużo u Ciebie się dzieje. Praca wre.
U nas w minionym roku była podobna rewolucja. Trwała prawie pół roku. Myślałam, że już się nie skończy. Ale jest już po i spokojniej.

Piękne cisy. Już mają przyrosty, będą rosły jak ta lala.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Helen 05:34, 08 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
basia3012 napisał(a)
Przyszłam się przywitać. Bardzo dużo u Ciebie się dzieje. Praca wre.
U nas w minionym roku była podobna rewolucja. Trwała prawie pół roku. Myślałam, że już się nie skończy. Ale jest już po i spokojniej.

Piękne cisy. Już mają przyrosty, będą rosły jak ta lala.
Pozdrawiam.

Basiu, bardzo mi miło, że wpadłaś. Też tak sobie myślę, że nie dam rady wszystkiego zrobić w 2 weekendy a jeszcze Dni Otwarte u Danusi strasznie nęcą chociaż daleko. Nawet eM zainteresował się tym wydarzeniem.
Ale wracając do remontów, jak trzeba to zrobić to najlepiej już, żeby rośliny nie rozrosły się bardziej.
Pozdrawiam seredcznie
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 22:31, 08 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Anulka i Asia, przesadziłam graby. Mam nadzieję, że dobrze Was zrozumiałam i o tym pisałyście. Jednocześnie mam nadzieję, że graby przeżyją tę operację. Wygląda to tak - zdjęcia robione dość późnym wieczorem:

Odległości są zachowane, ale każdy z grabów ma inny kształt, więc na razie wyglądają bardzo dziwnie.
____________________
Helen - Hortensjowo
makadamia 07:39, 09 maj 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Bardzo dobrze

Jednemu grabowi spionizuj pień. Za rok się zagęszczą i będzie git
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Helen 05:39, 10 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
W miejscach gdzie będę sadzić cisy, rosną obecnie: hortensja o czarnych liściach (wiem, że źle się w tym miejscu czuje, bo za dużo słońca), dereń nie znanej mi odmiany oraz czerwony berberys. Czy widzicie gdzieś miejsce docelowe dla tych roślin czy na razie mam je przesadzić gdziekolwiek?
____________________
Helen - Hortensjowo
makadamia 08:17, 10 maj 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cóż można poradzić - hortensję przesadź w cień, a berberysa do słońca.

A dereń wiesz chociaż czy to biały czy kousa/kwiecisty?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Helen 08:48, 10 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Wg mnie dereń biały
____________________
Helen - Hortensjowo
martamiroslaw 11:03, 10 maj 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
Cześć Helen
Ja dziś pierwszy raz w twoim ogródku Zachęciłam się nazwą wątku bo kocham hortensje.
Przeczytałam od początku, fajne i pozytywne zmiany zachodzą u Ciebie a będzie jeszcze piękniej! Będę śledzić
____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
Helen 20:07, 10 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
martamiroslaw napisał(a)
Cześć Helen
Ja dziś pierwszy raz w twoim ogródku Zachęciłam się nazwą wątku bo kocham hortensje.
Przeczytałam od początku, fajne i pozytywne zmiany zachodzą u Ciebie a będzie jeszcze piękniej! Będę śledzić

Cześć Marta, miło mi, że mnie odwiedziłaś Oj, ciężko się przesadza, ale efekt będzie dużo lepszy
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:44, 10 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Dziewczyny, pomóżcie mi wymyślić co mam zrobić z przedogródkiem.
Strona zachodnia, słońce wchodzi około 16:00.

Narysowałam, gdzie będzie w przyszłości chodnik z kostki, pozostanie kwadrat około 4x4m;
Wejście do domu jest po lewej stronie, po prawej jest ulica.
Tak jak pisałam powyżej, mam do przesadzenia z ogrodu: laurowiśnię wschodnią ani, hortensję black diamonds, dereń biały, kilka skalnic arendsa, kolor biały. To, co widać na zdjęciu, to 3 hortensje ogrodowe wysadzone z doniczek - ewentualnie out.
Pewien ogrodnik mi podpowiadał, że niczego tutaj by nie sadził, bo płot jest ładny i wystarczy runianka japońska zamiast trawy. Teraz trawa wygląda wyjątkowo korzystnie, bo jest po kilku dniach deszczu. Ale gdy nie pada, trzeba podlewać ręcznie a i tak efekt średni.


____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies