Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Zana 22:27, 06 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A gdzie miałby być ten kompostownik?
Szczerze Ci powiem, że wydaje mi się, że masz za mały ogródek na takie eksperymenty. No bo zobacz ile tracisz miejsca na rabatach.
Generalnie pomysł jest bardzo fajny, ale nie jestem przekonana, że do zastosowania w Twoim ogrodzie. Oczywiście na żywo sama jesteś w stanie najlepiej to ocenić.

Ja nie mam takiego oka do rysunków jak Asia, jak ona tu zajrzy to niech się wypowie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 22:32, 06 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Kompostownik miałby być w najszerszym miejscu za ścianą z cisów, ale może to inaczej wygląda na rysunku, jeszcze inaczej w dużym, dobrze zaprojektowanym ogrodzie a zupełnie inaczej w rzeczywistości - czyli w moim małym ogrodzie. Chyba skończę kombinować i zacznę sadzić cisy wg pierwotnego pomysłu Asi.
Ale totalnie nie mam pomysłu na posadzenie grabów na takiej krzywej rabacie i to mnie strasznie blokuje.
____________________
Helen - Hortensjowo
makadamia 08:07, 07 maj 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Helen, mi się bardzo podoba ten sposób sadzenia żywopłotu.
Ale tak jak Ania mówiła: masz mały ogród i małe rabaty, mnie byłoby trochę szkoda miejsca na rośliny.
To trochę zależy od Twoich preferencji i pomysłu na ogród: możesz zrobić rabaty "na bogato", żywopłot pełniłby wtedy rolę tylko tła i mógłby być po skosie.
Możesz też pójść w styl bardziej nowoczesno-formalny, zrobić z żywopłotu atut i ozdobę, a rabaty bardziej oszczędne. Widać zresztą, że trochę Cię ciągnie w te klimaty
Ta druga opcja na pewno byłaby bardziej atrakcyjna w zimie.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:09, 07 maj 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A te graby posadziłabym przy garażu, tak, żeby zasłaniały warzywnik od strony tarasu
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wani 08:19, 07 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Cześć Helen , wpadłam to się przywitam Ładne cisy kupiłaś, też jestem świeżo po sadzeniu Będę kibicować.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
mrokasia 17:57, 07 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Hej Helen, przyszłam się do Ciebie rozejrzeć i widzę, że tu planowanie i działanie pełna parą. Asia Makadamia do spółki z Anulą dobrze doradzają. Zaznaczam i będę kibicować .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 20:45, 07 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
makadamia napisał(a)
Helen, mi się bardzo podoba ten sposób sadzenia żywopłotu.
Ale tak jak Ania mówiła: masz mały ogród i małe rabaty, mnie byłoby trochę szkoda miejsca na rośliny.
To trochę zależy od Twoich preferencji i pomysłu na ogród: możesz zrobić rabaty "na bogato", żywopłot pełniłby wtedy rolę tylko tła i mógłby być po skosie.
Możesz też pójść w styl bardziej nowoczesno-formalny, zrobić z żywopłotu atut i ozdobę, a rabaty bardziej oszczędne. Widać zresztą, że trochę Cię ciągnie w te klimaty
Ta druga opcja na pewno byłaby bardziej atrakcyjna w zimie.

Oj, przekonałyście mnie, zaczęłam dzisiaj sadzić żywopłot cisowy klasyczny wzdłuż płotu; to mi jednak bardziej odpowiada i zaoszczędzi trochę miejsca.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:47, 07 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
makadamia napisał(a)
A te graby posadziłabym przy garażu, tak, żeby zasłaniały warzywnik od strony tarasu

Piszesz to samo to Anulka/Zana.
I tu mam tylko jeden dylemat - tylko nie śmiejcie się ze mnie -
boimy się z eM, że te graby, chociaż będą cięte na żywopłot, w dalekiej przyszłości mogą mieć spore korzenie i unosić np. taras - czy to może być prawda czy nasze wymyślanie? Macie doświadczenia z żywopłotem z grabów?
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:48, 07 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Wani napisał(a)
Cześć Helen , wpadłam to się przywitam Ładne cisy kupiłaś, też jestem świeżo po sadzeniu Będę kibicować.

Hej Ania, dziękuję za odwiedziny, zaraz do Ciebie zerknę
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:50, 07 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
mrokasia napisał(a)
Hej Helen, przyszłam się do Ciebie rozejrzeć i widzę, że tu planowanie i działanie pełna parą. Asia Makadamia do spółki z Anulą dobrze doradzają. Zaznaczam i będę kibicować .

Dziękuję za odwiedziny i kibicowanie. A jednocześnie jestem bardzo otwarta na Wasze sugestie. Każdy komentarz daje do myślenia i zmienia trochę moje ogrodowe wizje, które na ten moment jeszcze nie są bardzo konkretne
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies