Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Wani 11:34, 11 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
A pokaż z szerszej perspektywy wejście do domu i ten tarasik? Bo może odsunąć trochę chodnik i zrobić małą rabatę przy tarasie? ALbo pod płotem (rzeczywiście ładnym) jakieś niewysokie drzewka na pniu? Tak bez niczego trochę mi łyso, pole runianki średnio mnie przeoknuje.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Anda 15:46, 11 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33457
Hej, jestem
O właśnie, pokaż jeszcze inną perspektywę.

Tak w ogóle, na pierwszy rzut, to widziałabym tu styl a*la japoński, wiesz, klony palmowe, rodki, pierisy, hakonechloa... Trochę żwirku, jakiś ładny, duży kamień, mało albo wcale trawy. Skalnicę i hortensję mogłabyś tu przenieść, a i laurowiśnię dałoby się wkomponować.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 07:57, 12 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hej. Trafiłam do Ciebie z któregoś wątku i powiem Ci, że fajnie widzieć zapał w pracy ogrodowej lubię też oglądać wątki, gdzie ogrody dopiero powstają
Pozdrawiam i będę zaglądała
____________________
Magda W samym sloncu
Helen 10:35, 12 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Zdjęcie zrobione przy furtce, w zasadzie w otwartej furtce:

Tak jak pisałam powyżej około 1 m zostanie zabrany na chodnik - na wprost i do drugiego wejścia.
Nie mogę zrobić innego zdjęcia z przodu, bo płot jest za wysoki, chyba że chcecie zdjęcie płotu. No i mogę jeszcze zrobić zdjęcie z góry.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 10:40, 12 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
sarenka napisał(a)
Hej. Trafiłam do Ciebie z któregoś wątku i powiem Ci, że fajnie widzieć zapał w pracy ogrodowej lubię też oglądać wątki, gdzie ogrody dopiero powstają
Pozdrawiam i będę zaglądała

Megi, dziękuję za odwiedziny. Zapał do pracy ogrodowej mam, zwłaszcza gdy widzę jak wszystko rośnie, ale siły czasami mi brakuje. Wczoraj nakopałam się pod cisy i w nocy ręce mnie tak strasznie bolały, aż tak że nie dawały mi spać. Koszmar. Ale będę działać, tylko trochę wolniej, Część prac podzielę na ten i przyszły rok. Spokojniej i do przodu
____________________
Helen - Hortensjowo
mrokasia 09:27, 13 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Helen, wstawiłam u siebie foty miskantów.

A jeśli chodzi o przedogródek to bardzo podoba mi się pomysł Ewy Andy na a la japoński kącik.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 09:42, 13 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Ania, Ewa, Kasia dziękuję za sugestie. Tylko jak to skomponować?
____________________
Helen - Hortensjowo
Wani 10:36, 13 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Helen a wytłumacz mi jeszcze po co ten chodnik obok już istniejącego? Ten co jest prowadzi prosto do drzwi ale rozumiem że jest potrzeba żeby dociągnąć go do drugich drzwi? Chodzenie po tarasie z jakiegoś powodu jest niewygodne?

Ja myślałam o czymś takim, nie wiem tylko jakiej wielkości byłyby te rabaty.





____________________
Ania Pod bosymi stopami
Helen 10:54, 13 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Ok, na zdjęciu tego nie widać, ale furtka czyli wejście na posesję jest w innym miejscu, tzn. prawie metr w prawo. Kostka będzie wymieniana i wtedy będzie założona szerzej tzn. łącznie z pasami, które rysowałam. Inaczej chyba się nie da. Dla jaśniejszej sytuacji musiałabym zrobić zdjęcie z wejścia do domu.
____________________
Helen - Hortensjowo
makadamia 11:31, 13 maj 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Helen, rozrysuj to na kartce, to przynajmniej wymiary będziemy znać

Podoba mi się rysunek Wani.
Zlikwidowałabym trawnik w ogóle, zamieniła przedogródek na rabatę i taka ścieżka w rabacie byłaby dużo ciekawsza niż obok rabaty.

Rabata kwaśna byłaby o tyle dobra, że kwasoluby wolą mało słońca.
Ale z drugiej strony - lubią regularne podlewanie (widzę po swoich).
Więc jeżeli z podlewaniem trawnika jest problem, to z podlewaniem kwaśnej też pewnie będzie.

Dlatego ja bym optowała raczej za zwykłą, cienistą rabatą, z hostami, brunnerami, turzycami itp.

Tego rodzaju klimaty:
https://pl.pinterest.com/pin/285486063848919207/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063860332278/
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies