Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 06:12, 19 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Czy ktoś ma doświadczenie jak pomalować stare deski, które przez 30 lat były podłogą (po przednim właścicielu)?
Mają brzydki kolor, ale eM nie ma czasu, żeby to poczyścić. Już mam zbite skrzynki na warzywa, ale ten kolor mnie przeraża. Wolałabym nawet pomalować na czarno niż zostawić taki kolor jak teraz jest. Tylko czym to zrobić, chyba najlepsza byłaby farba w sprayu. Możecie coś polecić?
Jestem świadoma, że skrzynki przeżyją 3-4 lata, ale w tym momencie jest to najlepsze rozwiązanie.
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 07:28, 19 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A może impregnat do drewna barwiący? Są takie w kolorach drewna (dąb, sosna, mahoń, itp.), są w innych kolorach - szary, zielony... Dodatkowo przedłuży żywotność tych desek.
Na pewno dobrze by było przeczyścić np. drucianą szczotką? Impregnat będzie lepiej wnikał w drewno.
Tak na szybko mi przyszło do głowy, bo nie mam doświadczenia z takimi starymi deskami...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
AnnaCh 08:17, 19 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jak są brzydkie, to pomaluj impregnatem na kolor palisander, ciemny bardzo, przykryje.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Helen 19:40, 19 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Dziewczyny, dziękuję za podpowiedzi, ale nie napisałam najbardziej istotnej informacji. Deski są malowane farbą olejną, taką jak się kiedyś malowało podłogi drewniane. Nie wiem czy takie widziałyście?
eM mówi, że nie mam nic robić, bo na słońcu i po deszczu, to one same się podniszczą i będą dobrze wyglądać... A ja wolałabym jednak zmienić kolor.
No i teraz - czy taki impregnat cokolwiek pokryje - przy byle jakim lub żadnym oczyszczeniu desek?
____________________
Helen - Hortensjowo
AnnaCh 21:45, 19 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Olejnej to raczej nic nie pokryje.
Może poczekaj, tak jak M mówi, naturalnie pokryją się patyną, popękają, itd...
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Helen 21:53, 19 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
AnnaCh napisał(a)
Olejnej to raczej nic nie pokryje.
Może poczekaj, tak jak M mówi, naturalnie pokryją się patyną, popękają, itd...

Ania, nie pocieszasz, ale to chyba jedyna metoda. Muszę zrobić jakąś zasłonę, żeby tego nie widzieć
____________________
Helen - Hortensjowo
dajana 22:19, 19 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
AnnaCh napisał(a)
Olejnej to raczej nic nie pokryje.
Może poczekaj, tak jak M mówi, naturalnie pokryją się patyną, popękają, itd...


Przepraszam że się wtrącam ale olejną farbę pokryje akrylowa, pod warunkiem że olejna troszkę zmatowimy papierem ściernym ,takim grubym Nie musi byc mocno lecz dla przyczepności choć troszkę i odtłuścic nawet myjąc mydłem. Malowałam tak drewniane meble ,drzwi futryny z ciemnych brązów i jakiś wiśniowych na bielusieńkie i pięknie się trzyma.Malowałam śnieżką akrylową.Na zewnątrz malują również drewno farbami kredowymi ,ponoć słońce tak je utwardza że sa bardzo trwałe.Farby kredowe nie wymagają zmatowienia poprzedniej farby. Może troszkę pomagłam co?
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Helen 22:38, 19 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
dajana napisał(a)


Przepraszam że się wtrącam ale olejną farbę pokryje akrylowa, pod warunkiem że olejna troszkę zmatowimy papierem ściernym ,takim grubym Nie musi byc mocno lecz dla przyczepności choć troszkę i odtłuścic nawet myjąc mydłem. Malowałam tak drewniane meble ,drzwi futryny z ciemnych brązów i jakiś wiśniowych na bielusieńkie i pięknie się trzyma.Malowałam śnieżką akrylową.Na zewnątrz malują również drewno farbami kredowymi ,ponoć słońce tak je utwardza że sa bardzo trwałe.Farby kredowe nie wymagają zmatowienia poprzedniej farby. Może troszkę pomagłam co?

Dajano, jak dobrze że wpadłaś. Miód na moje serce, że jest jeszcze nadzieja. Spróbuję w ten sposób, może się uda nie cierpieć. Dziękuję
____________________
Helen - Hortensjowo
dajana 22:38, 19 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Chciałam jeszcze dodać że jeśli chodzi o farby kredowe, to nie ma znaczenia podłoże czyli stara farba. Kredowe farby kryją wszystko tyle że nie są tanie i trudniej się nimi maluje przynajmniej mnie było trudniej .Myślę że akrylowa do starych desek byłaby wystarczająca. Malowałam tyle brzydkiego nimi drewna, a wychodziło coś nowego i pięknego . Będziesz miała ładne skrzynki ,myślę ze przetrwają więcej niż trzy,cztery lata ,jeśli je przykryjesz na zimę przed wilgocią.Kup duzy pędzel parę machnięć i po malowaniu ,nalezy malować trzy razy cienko po każdym wyschnięciu poprzedniej. Akrylowa farba schnie bardzo szybko ,jest bezpieczna i nie ma szkodliwego zapachu .Pozdrawiam
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 01:14, 20 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Cieszę się że mogłam pomóc ,wklej zdjęcie po malowaniu kiedy się już uporasz .Ciekawe jaki kolor wybierzesz, ładnie wygląda jasny popiel. Ja miałam bzika na punkcie bieli, ale to bardziej wynikało ze stylu mego domu .
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies