Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

galgAsia 11:39, 25 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
HannaR napisał(a)
Co oprócz papryki tak się uszczykuje?
Czy ja wiem... na pewno warto uszczykiwać młody bób, dzięki temu ograniczysz mszycę bobową, która uwielbia słodkie czubeczki . Groszek - i pachnący, i ten jadalny.

Wszystko, co chcesz, żeby się rozkrzewiło i było bardziej gęste.

Pomidory niekoniecznie, bo je prowadzisz zazwyczaj na 1 pęd. Pomidory się uszczykuje w lipcu, żeby nie zawiązywały więcej owoców - nie zdążą dojrzeć, a "wydrenują" roślinę macierzystą.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
HannaR 11:55, 25 mar 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Dzięki. Muszę serio zająć się tematem warzywnikowym i zacząć się dokształcać.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Sanka 13:55, 25 mar 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Tamaryszek napisał(a)
Cześć Helen! Pytałaś mnie o mieszankę nawozową do powojników, przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale nie zaglądam co dzień na forum. Na szczęście, zdążysz ją zastosować, jeśli Ci przypasuje (ja robię to w kwietniu).
Mieszanka do powojników autorstwa Marysi Mufki:
2 garście obornika granulowanego bydlęcego
2 garście dolomitu
1 garść popiołu drzewnego z kominka
1 garść wiórków rogowych
Taką porcję dostaje wiosną każdy powojnik, lekko przemieszam palcami z ziemią (a w zasadzie kompostem, bo nim są obsypane jesienią nasady powojników). Ten przepis dostałam d doświadczonej ogrodniczki, która ma cudowne powojniki.
Dodatkowo wtykam w ziemię wokoło po 4 tabletki nadmanganianu potasu, co ma chronić przed uwiądem. To ostatnie może to "magia", ale kosztuje grosze, co mi szkodzi, a fakt, że uwiądu nie mam, chociaż nie wiem, czy to skutek tych tabletek.
Pozdrawiam i życzę dobrego sezonu!


Ja też zapisuję przepisa na mieszankę.
Pytanie gdzie kupujesz wióry rogowe?
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Helen 18:50, 25 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Hania i Asia, dzięki za dyskusję.

Asia, ja się jeszcze odezwę z pytaniem o te papryczki, bo pierwszy raz u mnie.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 18:53, 25 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Sanka napisał(a)


Ja też zapisuję przepisa na mieszankę.
Pytanie gdzie kupujesz wióry rogowe?

Sanka, zerknij przy okazji zakupów spożywczych na półki ogrodnicze w L...u. 2 tygodnie temu były.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:50, 31 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
U mnie dzisiaj rano trochę poprószyło, cienka kołderka się zrobiła a za chwilę nie było już śladu.

Ale ogrodówki, po tych przymrozkach, to już chyba nie mają szans zakwitnąć, ehh.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 11:26, 02 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Wrzucam zdjęcia papryki dla Asi. Czy już uszczykiwać i które?



6 sztuk jest dużo większych niż pozostałe 4 sztuki. Pewnie miały więcej światła.
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 11:32, 02 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Jakie slicznoty

U mnie nasionka pomidorow w marazm wpadly i zadnych kielkow nie puszczaja. Moze tez maja kwarantanne...

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 11:40, 02 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Ewa, moje pomidorki są już takie:

a kosmosy od Ciebie idą jak burza. Inne czekoladowe, kupione w necie, wcale nie kiełkują.
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 11:47, 02 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Super Kosmosow nie wysiewalam, chce zobaczyc. czy same sie wysialy

Kiedy wysiewalas pomidorki?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies