Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 16:03, 29 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Magleska napisał(a)
Helen
ciężko mi być na bieżąco-poczytałam -wygoglowałam tego ostrogowca-śliczny jest ,kupiłaś ?
derenia MW mam malutkiego -kupiłam w zeszłym sezonie ,bo te pomarańczowe gałązki mnie urzekły -na razie maluszek-musi urosnąć

nie lubię kupować roślin przez internet -czasem mi się to zdarza ,ale najczęściej ze szkółek polecanych przez dziewczyny …….

dzięki za linki szkółki ,której unikać

Miłego dnia

Madzia, jeszcze nie kupiłam, ale przygotowałam sobie wczoraj miejscówki. Teraz tylko muszę przemyśleć co kupić, bo za chwilę się zabuszuję.

Ja mam w odległości 25 km dobre centrum ogrodnicze, szkółki ok. 50 km ode mnie, więc pozostaje dużo zakupów w necie. Generalnie zakupy zawsze były na plus, tylko te jedyne takie nieudane, ehhh...
Jeszcze mam nadzieję, że się odezwą, ale stałym klientem na pewno nie będę.

Wszystkiego dobrego
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 16:03, 29 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
ajka napisał(a)


A można? bo czytałam, że tu nie ma takich praktyk

Chyba nie możesz napisać wprost, a podlinkować tak.
Tak myślę.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 16:04, 29 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
TAR napisał(a)
ja tam mam liste sklepow, w ktorych moge kupowac w ciemno. liste, ktora obecnie testuje, bo mam nowe sklepy. i taka gdzie nigdy wiecej nie kupie. na tej mam 2 zdecydowane negatywy i jedna, nad ktorą sie waham. Bo sadzonki niby mikre i małe ale jak na razie ładnie rosna i ceny nie byly wysokie. Wiec raczej ją przeniose do pozytywów.

Rozumiem, że ta, w której zamawiałam jest na Twojej liście negatywów? Czy nie zamawiałaś z niej?
____________________
Helen - Hortensjowo
ajka 16:46, 29 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3988
To nie polecam w takim razie link W google też mają 2 gwiazdki na 5.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
greg66 16:52, 29 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Widzę, ze już byłaś u mnie a teraz czytam, że Tarcia już parę lat temu miala z tą szkółką do czynienia. Zdecydowanie odradzam, dziady jedne kurcze.

Tarcia podesłałabyś tą listę szkółek pozytywnych i tych od których z daleka?

Helen a co szukasz?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Helen 20:44, 29 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
ajka napisał(a)
To nie polecam w takim razie link W google też mają 2 gwiazdki na 5.

Ajka, dzięki. Dobrze, że to piszesz, bo kilka razy już byłam na tej stronie, ale wydawało mi się trochę drogo.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:51, 29 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
greg66 napisał(a)
Widzę, ze już byłaś u mnie a teraz czytam, że Tarcia już parę lat temu miala z tą szkółką do czynienia. Zdecydowanie odradzam, dziady jedne kurcze.

Tarcia podesłałabyś tą listę szkółek pozytywnych i tych od których z daleka?

Helen a co szukasz?

Powiem Ci, że kupiłam dosyć podstawowe rośliny, bo były to:
- żurawki forever purple,
- dzwonki poszarskiego,
- funkię praying hands.
Początkowo nie było tych roślin w centrum ogrodniczym, do którego mam najbliżej. Tydzień temu widziałam tam dzwonki poszarskiego i funkię i wtedy zaczęłam sobie pluć.... tak to jest jak baba niecierpliwa...

Ale o dziwo dzisiaj dostałam maila (sama pisałam do nich w dniu 25.05.), że czas realizacji zamówienia to 30 dni i bardzo przepraszają za okres wyczekiwania. I teraz jestem w kropce - co zrobić - prosić o zwrot pieniędzy ze względu na wydłużony czas realizacji czy czekać cierpliwie... ehhhhh...
____________________
Helen - Hortensjowo
greg66 21:50, 29 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
ale miej tą świadomość, ze np funkie to dostaniesz jeden listek (oby nie)

Gdybyś była gdzieś bliżej Opola to daj znać pojedziemy do mojej szkółki tam mają wypasione roślinki praying hands np 14 zl doniczka taka jak pokazywałem u siebie na zdj.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Helen 21:59, 29 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
greg66 napisał(a)
ale miej tą świadomość, ze np funkie to dostaniesz jeden listek (oby nie)

Gdybyś była gdzieś bliżej Opola to daj znać pojedziemy do mojej szkółki tam mają wypasione roślinki praying hands np 14 zl doniczka taka jak pokazywałem u siebie na zdj.

Czyli lepiej zrezygnować? Tylko czy tak się da z takimi ludźmi?
____________________
Helen - Hortensjowo
greg66 22:13, 29 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Obawiam się, że nie. Ja z chęcią zabrałbym pieniądze i oddał to co dostałem. To jest wstyd takie coś wysyłać do ludzi.
Próbuj odzyskać kasę.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies