Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

mrokasia 22:59, 29 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Helen, wg mnie też jakoś za dużo tego żółtego... Ja bym nie dosadzała niczego tylko wymieniła Aureolę na jakąś zieloną odmianę.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 23:03, 29 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
AnnaCh napisał(a)
Dla mnie też za żółto
Nie wiem czym, bo ja ogólnie to się nie znam

No właśnie zgrzyta mi i zgrzyta ... muszę pomyśleć co zmienić ...
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 23:07, 29 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
mrokasia napisał(a)
Helen, wg mnie też jakoś za dużo tego żółtego... Ja bym nie dosadzała niczego tylko wymieniła Aureolę na jakąś zieloną odmianę.

Też o tym myślałam, żeby wysadzić aureolę ale co innego? Zwykła macra?
____________________
Helen - Hortensjowo
Napia 01:04, 30 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Hortensje lubię bardzo, trawy też, choć one nie były moją pierwszą miłością i musiałam się do nich przekonać. Dziękuję za odwiedziny
Dla mnie też za żółto Dałabym jakiś ciemnozielony akcent nawet niekoniecznie trawy; myślałam o bukszpanie, ale gdy grasuje ćma bukszpanowe może lepszy byłby np. cis albo jakaś tuja
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Helen 08:45, 30 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Napia napisał(a)

Dla mnie też za żółto Dałabym jakiś ciemnozielony akcent nawet niekoniecznie trawy; myślałam o bukszpanie, ale gdy grasuje ćma bukszpanowe może lepszy byłby np. cis albo jakaś tuja

Agnieszka, dzięki za głos i za odwiedziny
Właśnie mam dylemat czy wymienić te 4 aureole na coś innego, np. macrę czy posadzić zupełnie coś innego.
Poza tym przy tej donicy rosną jeszcze 3 aureole, ale one już mi mniej zgrzytają, bo mają w sąsiedztwie ciemierniki i cisy o ciemniejszych odcieniach zielonego.
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 09:08, 30 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Montana jest ciemnozielona, remota bardziej w limonkę, ale też zieleń. Sporobolus?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 09:31, 30 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
galgAsia napisał(a)
Montana jest ciemnozielona, remota bardziej w limonkę, ale też zieleń. Sporobolus?

Asia, czy wszystkie są do półcienie? Tzn. słońce u mnie trochę od wczesnego rana do ok. godz. 7.00, później po 15.30.
Carex montana raureif mam już w ogrodzie i jestem bardzo zadowolona, szybko startuje, ładnie przybiera i kolorek fajny. Tylko czy się zgra z aureolą posadzoną przy donicy?
Sporobulus bardzo mi się podoba u Anulki, ale nie wiem jak szybko on startuje i czy kolorystycznie się zgra z aureolą.
____________________
Helen - Hortensjowo
Nowa12 10:31, 30 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jak remota jest limonkowa to taką bym brała .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
galgAsia 10:35, 30 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen napisał(a)

Asia, czy wszystkie są do półcienie? Tzn. słońce u mnie trochę od wczesnego rana do ok. godz. 7.00, później po 15.30.
Carex montana raureif mam już w ogrodzie i jestem bardzo zadowolona, szybko startuje, ładnie przybiera i kolorek fajny. Tylko czy się zgra z aureolą posadzoną przy donicy?
Sporobulus bardzo mi się podoba u Anulki, ale nie wiem jak szybko on startuje i czy kolorystycznie się zgra z aureolą.
Wszystkie dadzą radę w półcieniu. Zrobię Ci później - wieczorem - zestawienie tego, co mam, tj. zdjęcia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 20:38, 30 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Nowa12 napisał(a)
Jak remota jest limonkowa to taką bym brała .

Tę muszę nabyć na inne rabaty.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies