Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 21:46, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
AsiaK_Z napisał(a)
Już jeżówka? No przeca dzieli nas tylko 30 km a moje jeszcze w powijakach

To taka pierwsza wyrywna
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:50, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Wani napisał(a)
Helen teraz się nie robi oprysków na miseczniki, dopiero jak będzie wylęg larw, na przełomie czerwca i lipca. Chociaż ja już obserwuję bo dziwny ten rok to może szybciej wyjdą gnidy...Jak masz ochotę obejrzeć to tu wkleiłam zdjęcia, niezbyt przyjemny widok
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1763-choroby-i-szkodniki-cisow-cis-taxus-misecznik-cisowiec?page=9

Byłam tam, okropne są, ale z daleka Twoje ciski wyglądają na baaaardzo zdrowe i piękne miśki. Może ktoś podpowie jak walczył.
Czyli warto profilaktycznie lać promanalem wczesną wiosną?
Też mam około 40 cisów i wcale bym nie chciała robić tego, co Ty teraz musisz. Ehhhh...
____________________
Helen - Hortensjowo
Wani 21:55, 21 maj 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Helen tak, wczesną wiosną się robi oprysk, chyba właśnie promanalem. Nie zapisałam sobie bo wątek ma tylko 20 stron więc łatwo wrócić i poszukać a do kolejnego przedwiośnia daleko Nie wiem czy powinno się profilaktycznie pryskać ale ja raczej będę to robić. Znaczy się profilaktycznie w przyszłości, teraz to już nie mam wyjścia. Teraz czekam na oprysk mospilanem, robi się go co 3 tygodnie.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Helen 21:58, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Wani napisał(a)
Helen tak, wczesną wiosną się robi oprysk, chyba właśnie promanalem. Nie zapisałam sobie bo wątek ma tylko 20 stron więc łatwo wrócić i poszukać a do kolejnego przedwiośnia daleko Nie wiem czy powinno się profilaktycznie pryskać ale ja raczej będę to robić. Znaczy się profilaktycznie w przyszłości, teraz to już nie mam wyjścia. Teraz czekam na oprysk mospilanem, robi się go co 3 tygodnie.

Masz co robić przy 200 szt., nie zazdroszczę. Ale efekt żywopłtu masz już śliczny.

A może powinnaś kupić większy opryskiwacz i opryskać mospilanem (jak piszesz)? Żeby szybko zadziałać i mieć większą pewność że się uda?
____________________
Helen - Hortensjowo
Wani 22:01, 21 maj 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Helen napisał(a)

Masz co robić przy 200 szt., nie zazdroszczę. Ale efekt żywopłtu masz już śliczny.

A może powinnaś kupić większy opryskiwacz i opryskać mospilanem (jak piszesz)? Żeby szybko zadziałać i mieć większą pewność że się uda?


Mój mąz też twierdzi że najlepiej już pryskać. Ja nie jestem zwolennikiem lania chemii "na wszelki wypadek" i skłaniam się żeby jeszcze poczekać do momentu w którym to będzie miało sens. Teraz jaja schowane pod miseczkami, nic im oprysk nie zrobi.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Helen 22:05, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Wani napisał(a)


Mój mąz też twierdzi że najlepiej już pryskać. Ja nie jestem zwolennikiem lania chemii "na wszelki wypadek" i skłaniam się żeby jeszcze poczekać do momentu w którym to będzie miało sens. Teraz jaja schowane pod miseczkami, nic im oprysk nie zrobi.

Nie podpowiem jak prawidłowo, bo nie znam cyklu rozwoju misecznika.
Ale opryskiwacz na pewno się przyda. Im większy, tym szybciej i skuteczniej zadziałasz. Też jestem za szybkim działaniem.
____________________
Helen - Hortensjowo
anbu 08:06, 22 maj 2020


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Helen napisał(a)
Caradonna zachwyca inna szałwia też - nazwa nieznana


Zakupiłam w tym roku, jestem jej bardzo ciekawa Twoja śliczna
____________________
Ania Ogród Ani :)
galgAsia 08:48, 22 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A ten orlik to nie przypadkiem Barlow Black?

U mnie szałwie też prawie, prawie, za to róże... Za chwilkę się zacznie

Jeżówka zwariowała
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 20:42, 22 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
anbu napisał(a)


Zakupiłam w tym roku, jestem jej bardzo ciekawa Twoja śliczna

Ania, dzięki, też się nią zachwycam
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:47, 22 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
galgAsia napisał(a)
A ten orlik to nie przypadkiem Barlow Black?

U mnie szałwie też prawie, prawie, za to róże... Za chwilkę się zacznie

Jeżówka zwariowała

Pewnie tak. Jakoś nazwy nie zawsze się mnie trzymają

Też już czekam na róże, chociaż widzę że w tym roku mają mniej kwiatów.

Jeszcze jedna jeżówka tez na tym etapie, cieszę się bardzo.
Czekam na uprawniony deszcz . Od jutra ma padać przez 3 dni. Hurrrra
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies