Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Anda 19:37, 11 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Jeśli chcesz hortkę pośrodku tego cisowego muru to ok. Jak wiesz, ja wolę mniej formalnie Posadzilabym ją tam, gdzie masz tą dziurę, gołą ziemię. W ten sposób byłaby też dalej od Cercis. Jednak nie jestem na miejscu i najpewniej miejsce posadzenia ocenisz Ty będąc na miejscu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 20:16, 11 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8322
Anda napisał(a)
Jeśli chcesz hortkę pośrodku tego cisowego muru to ok. Jak wiesz, ja wolę mniej formalnie Posadzilabym ją tam, gdzie masz tą dziurę, gołą ziemię. W ten sposób byłaby też dalej od Cercis. Jednak nie jestem na miejscu i najpewniej miejsce posadzenia ocenisz Ty będąc na miejscu

Ewa, mniej formalnie też mi się podoba, nie muszę przesadzać kulki bukszpanowej.
Tylko czy odległość od trawnika dobra?
____________________
Helen - Hortensjowo
MariuszG 20:52, 11 cze 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Dziękuję Ci za link . Mi nie wolno pokazywać takich rzeczy, bo ja bym chciał najlepiej wszystkie wymienione "topowe róże" mieć . Teraz będę zaglądał, wybierał, aż kupię . Dziękuję .

Fajną masz tę rabatę z cisem. Hortensja doda jej dużo uroku. I ja wypatrzyłem na niej coś, co posadzę na mojej cisowej rabacie -brunnery. A jarzmianki tam już masz? Też by chyba pasowały .
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
AnnaCh 21:00, 11 cze 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Zgadzam się z Ewą, że ja bym tez posadziła w tej dziurze, bardziej na lewo
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Helen 07:48, 12 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8322
MariuszG napisał(a)
Dziękuję Ci za link . Mi nie wolno pokazywać takich rzeczy, bo ja bym chciał najlepiej wszystkie wymienione "topowe róże" mieć . Teraz będę zaglądał, wybierał, aż kupię . Dziękuję .

Fajną masz tę rabatę z cisem. Hortensja doda jej dużo uroku. I ja wypatrzyłem na niej coś, co posadzę na mojej cisowej rabacie -brunnery. A jarzmianki tam już masz? Też by chyba pasowały .

Cieszę się, że mogłam coś podpowiedzieć a róże są piękne, więc nie mam wyrzutów sumienia, że Ci podlinkowałam zestawienie

Rabata cisowa dziękuje, ale idzie do przeróbki takiej delikatnej, zobaczymy co wyjdzie
Brunery są świetne a jak pięknie kwitną wiosną, robi się mgiełka niebieskich kwiatków jak u niezapominajek Koniecznie sadź
Tutaj mam jeszcze od ubiegłej jesieni zawilca japońskiego whirlwind, pięknie kwitnie polecam

Jarzmianki mam w pleckach katalpy, na razie 2, zobaczymy jak będą kwitły i czy się sprawdzą u mnie
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 07:49, 12 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8322
AnnaCh napisał(a)
Zgadzam się z Ewą, że ja bym tez posadziła w tej dziurze, bardziej na lewo

Ania, wielki buziak za głos, super że to potwierdzasz Dzisiaj będzie sadzenie Najpóźniej jutro
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 10:00, 12 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Helen napisał(a)

Ewa, mniej formalnie też mi się podoba, nie muszę przesadzać kulki bukszpanowej.
Tylko czy odległość od trawnika dobra?


Dobra
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wani 17:02, 13 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Pewnie już posadzone ale ta "dziura" aż się prosi żeby w nią wsadzić hortensję

Przejrzałam róże z linka, trochę smuteczek bo planowałam kupić pashminę a wygląda na to że nie jest bardzo zdrowa i wyleciała z top listy.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Helen 21:57, 13 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8322
Anda napisał(a)


Dobra

Ewa, dziękuję za podpowiedzi
Hortka posadzona, wrzucam kilka zdjęć z różnych stron ogrodu:
po prawej, blisko naparstnicy



____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 22:01, 13 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8322
Wani napisał(a)
Pewnie już posadzone ale ta "dziura" aż się prosi żeby w nią wsadzić hortensję

Przejrzałam róże z linka, trochę smuteczek bo planowałam kupić pashminę a wygląda na to że nie jest bardzo zdrowa i wyleciała z top listy.

Posadzona w "dziurze" i ładnie tam wygląda

Pashima jest piękna, też mi się podoba. Może trzeba popytać innych hodowców róż, może nie będzie tak źle. Chociaż chyba lepiej sadzić takie róże, które nie chorują i pięknie rosną a dodatkowo pachną. To już jest coś
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies