Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Anda 19:21, 07 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
sylwik69 napisał(a)

Bardzo Ci dziękuję niestety u nas nie ma tej firmy tylko preparaty humusowe,organiczne innych firm.Ja nie widzę efektów po zastosowaniu swojego


Po nawozach organicznych efekt widzisz dopiero po roku i to przy regularnym ich stosowaniu Cierpliwości
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:26, 07 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Znalazłam na szybko taki nawóz do trawnika
https://allegro.pl/oferta/plonar-active-trawniki-5kg-nawoz-do-trawnikow-eko-8915595215

Skład podobny do mojego.
Uważam że granulowane nawozy do trawników są lepsze niż te w płynie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 20:26, 08 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
violaskom napisał(a)

Tak zrób. Nie wiem tylko czy 15 min to dostatecznie długo. Ja po prostu jak jest bardzo sucho zostawiam lejący wąż i przestawiam go co jakiś czas. Woda leje się bardzo małym strumieniem, takim ciurkiem i wolno wsiąka w ziemię.

Na razie spróbuję z automatycznego podlewania i sprawdzę jak to zadziała. Będę kombinować Dzięki
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:28, 08 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Nowa12 napisał(a)
My w ogóle nie podlewamy a grzybów mnóstwo ale deszcz regularnie leje więc wilgotno jest. Z drugiej strony wolę zielony trawnik z grzybami niż wyschnięty bez grzybów . A w tym roku jest więcej grzybów niż zwykle.
Gdzieś czytałam, że można mocznikiem sypać w te miejsca to kupiłam i zobaczę czy to cokolwiek da.

Agata, ten rok strasznie trudny jeżeli chodzi o różne "plagi". Pisz koniecznie u siebie jak to działa, będę zaglądać Dzięki
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:44, 08 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Anda napisał(a)
U mnie jest mniej grzybow w trawniku od kiedy go porzadnie odzywiam Teraz znajduje gora dwa grzybki w ciagu roku. U mnie to pieczarki

sylwik69 napisał(a)

Ewa podziel się informacją czym i kiedy nawozisz?

Anda napisał(a)


Nawoze wiosna po wertykulacji, potem latem czyli teraz mniej wiecej, a potem jesienia. Nawoze nawozami do trawnika firmy Cuxin, letni wiosna i latem, a jesiennym w pazdzierniku. To nawozy mineralno-organiczne. Przedtem uzywalam nawozow takich normalnie dostepnych w kazdym centrum, ale nie bylam zadowolona i grzybow bylo mnostwo. Dopiero po zmianie nastapila poprawa.

sylwik69 napisał(a)

Bardzo Ci dziękuję niestety u nas nie ma tej firmy tylko preparaty humusowe,organiczne innych firm.Ja nie widzę efektów po zastosowaniu swojego

Anda napisał(a)


Po nawozach organicznych efekt widzisz dopiero po roku i to przy regularnym ich stosowaniu Cierpliwości

Anda napisał(a)
Znalazłam na szybko taki nawóz do trawnika
https://allegro.pl/oferta/plonar-active-trawniki-5kg-nawoz-do-trawnikow-eko-8915595215

Skład podobny do mojego.
Uważam że granulowane nawozy do trawników są lepsze niż te w płynie.

Dziewczyny kochane, bardzo Wam dziękuję za te informacje
Nazwę nawozu już zapisałam.
Polecono mi inny nawóz, podobno bardzo dobry. Jeszcze nie użyłam, ale dam znać jak działa.
Jeżeli nie będzie dobrego efektu, wypróbuję ten, który poleca Ewa
____________________
Helen - Hortensjowo
sylwik69 21:24, 08 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Anda napisał(a)


Po nawozach organicznych efekt widzisz dopiero po roku i to przy regularnym ich stosowaniu Cierpliwości

Dopiero po roku?? Ojej no tak cudów nie ma w uźyźnianiu gleby. Dziękuję bardzo jesteś niezastąpiona
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Helen 22:06, 08 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
sylwik69 napisał(a)

Dopiero po roku?? Ojej no tak cudów nie ma w uźyźnianiu gleby. Dziękuję bardzo jesteś niezastąpiona

Faktycznie ogrodniczkowanie bardzo ćwiczy cierpliwość
____________________
Helen - Hortensjowo
sarenka 07:43, 09 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)


Po nawozach organicznych efekt widzisz dopiero po roku i to przy regularnym ich stosowaniu Cierpliwości
a jak często trzeba je używać w sezonie?
Ogólnie nawozy używam pewnie raz do roku, niby można 3x w sezonie,ale jakoś szkoda mi tak chemię sypać :/
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 09:05, 09 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
sylwik69 napisał(a)

Dopiero po roku?? Ojej no tak cudów nie ma w uźyźnianiu gleby. Dziękuję bardzo jesteś niezastąpiona


No wlasnie jest tak jak piszesz. Mikroorganizmy w glebie musza zadzialac i potrzebuja na to czasu Nawozenie organiczne to dokarmianie gleby, a nie roslin
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:10, 09 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
sarenka napisał(a)
a jak często trzeba je używać w sezonie?
Ogólnie nawozy używam pewnie raz do roku, niby można 3x w sezonie,ale jakoś szkoda mi tak chemię sypać :/


Nawozy organiczne (nie chemia - to nawozy mineralne) uzywam mniej wiecej dwa razy w roku, tzn. kompost lub obornik i wiorki kostne wiosna, potem latem pod roze nawoz organiczno-mineralny dla roz, poza tym gnojowki z pokrzywy i skrzypu co jakis czas.

Chemii juz na rabatach nie uzywam wlasciwie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies