Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Martka 12:04, 22 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Helen napisał(a)


Idealna kompozycja z tą brązową turzycą.
Limonkowe klimaty w donicach także bardzo udane.
Helen, szalejesz
Jestem ciekawa, kto jest sprawcą strat hortensjowych u Ciebie. Zawsze mi się wydawało, że to żelazne rośliny i nic ich nie bierze....
Helen 11:29, 23 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Kokesz napisał(a)
Mi też coś obgryza liście hortensji nawet myślałam, że to poskrzypka bo obok mam lilie ale nie dorwałam na gorącym uczynku niestety... ślimaki to też u mnie plaga

Mnie się wydaje, że to ślimaki, zwłaszcza te małe białe muszelkowe, ale głowy nie dam.
Niestety ekologiczne kulki mało co dają, muszą pozostać obżarte liście, trudno.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 11:36, 23 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Kokesz napisał(a)


Ciekawe...a co byś zmieniła?



Na pewno żywopłot z cisa posadziłabym z robusty lub wojtka.
Hortensje też mam pomylone, pomimo że Pani producentka w szkółce mnie zapewniała, że to limelighty, to teraz wiem, że nimi nie są.
Z hortensji teraz bym posadziła LL i może Magical Candle a nie przypadkowe. Dębolistna też byłaby odmianowa a nie pierwsza z brzegu.
Magnolię też bym kupowała gdy kwitnie a nie z przeceny.

Generalnie byłabym bardzo wybrednym planowaczem roślin

Ehhh, człowiek musi się jednak uczyć na własnych błędach.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 11:45, 23 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Magara napisał(a)
Helen, u mnie jedna rabat z jeżówkami tez kompostu sporo dostała, zobaczę co tam się ruszy jak zaczną kwitnąć
A Ty lepiej nic nie zmieniaj - lepsze jest wrogiem dobrego

Do jeżówek i ogólnie do wzbogacenia ziemi polecam nawóz, który kiedyś wskazała Ewa/Anda. Wczoraj zastosowałam do trawnika i pod jeżówki takie nawozy, dzisiaj całość jest podlewana z nieba. Kompost oczywiście też mile widziany.
Układu rabat nie chcę zmieniać, tylko niektóre odmiany roślin posadziłabym teraz inne. Ale to może będzie marzeniem na przyszłość, może na jakiejś innej działce, zobaczymy.

____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 11:47, 23 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Martka napisał(a)

Idealna kompozycja z tą brązową turzycą.
Limonkowe klimaty w donicach także bardzo udane.
Helen, szalejesz
Jestem ciekawa, kto jest sprawcą strat hortensjowych u Ciebie. Zawsze mi się wydawało, że to żelazne rośliny i nic ich nie bierze....

Dzięki, Marta. Teraz ta jeżówka już jest w bardziej nasyconym różu, więc tak nie czaruje, ale na początku jest perfekcyjna.
Sprawcy jeszcze nie namierzyłam, ale wydaje mi się, że to ślimaki, wrrrr.
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 23:29, 23 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6662
Helen, za zmiany planowane w takim razie trzymam kciuki
Nawozy sobie zapisałam.
Ten na trawnik to czytam, że posypać trzeba. Może się skuszę, trawnika prawdziwego dużo nie mam. Zastanawiam się tylko czy jak wiosną dawałam yara mile to jest sens jeszcze teraz nawozić? U mnie koniczyny sporo, sama nie wiem, nie znam się na trawnikach i ich potrzebach, u mnie to temat uboczny
A ten drugi - jak go stosujesz przy już istniejących nasadzeniach???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Helen 13:21, 24 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Magara napisał(a)
Helen, za zmiany planowane w takim razie trzymam kciuki
Nawozy sobie zapisałam.
Ten na trawnik to czytam, że posypać trzeba. Może się skuszę, trawnika prawdziwego dużo nie mam. Zastanawiam się tylko czy jak wiosną dawałam yara mile to jest sens jeszcze teraz nawozić? U mnie koniczyny sporo, sama nie wiem, nie znam się na trawnikach i ich potrzebach, u mnie to temat uboczny
A ten drugi - jak go stosujesz przy już istniejących nasadzeniach???

Mnie się wydaje, że te nawozy bardziej poprawiają strukturę gleby niż nawożą rośliny.
Trawnik nawoziłam około 10 dni temu innym nawozem a teraz przed deszczem posypałam tym humusowym. W ubiegłym roku tez tak robiłam i wydawało mi się, że po humusowym pojawiło się więcej dżdżownic
Na rabatach posypałam pod bardziej żarłoczne rośliny i podlałam.
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 23:12, 24 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6662
Aaa, to ja może ten drugi ewentualnie kupię choć oba zapisane
Dżdżownic u mnie masa, jestem na etapie rycia to widzę Bardzo mnie to cieszy, niech dziewczęta pracują
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Helen 22:57, 25 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Magara napisał(a)
Aaa, to ja może ten drugi ewentualnie kupię choć oba zapisane
Dżdżownic u mnie masa, jestem na etapie rycia to widzę Bardzo mnie to cieszy, niech dziewczęta pracują

Też się cieszę jak widzę dżdżownice, nawet czasami się złoszczę jak mi pliszki je wyjadają z trawnika.
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 00:50, 26 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6662
Ja ptakom nie żałuję
Kretowi - i owszem
On dżdżownicom jakieś tortury zadaje, coś im przegryza żeby zachować je przy życiu, ale żeby mu z magazynu nie uciekły. Przyroda jest okrutna. Ale walka to walka.
Ja dziś o cukier walczyłam bo mam przetwory na tapecie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies