Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 05:41, 21 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Magara napisał(a)
Helen
No właśnie przed chwilą u Judith o jeżówkach pisałam...
Że te śliczności odmianowe mnie nie lubią, czemu, czemu???

Też mi się na początku wydawało, że mnie nie lubią, ale niektóre poprzesadzałam, wiosną podsypałam kompostem i granulowanym obornikiem, chyba końskim, i dają radę. Nawet wydaje mi się, że z sadzonki mikro (w sensie bardzo już skarlonej) odrodziła mi się Vintage Wine.
____________________
Helen - Hortensjowo
violaskom 10:37, 21 lip 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Helen, Ty masz modelową ziemię i u Ciebie wszytko rośnie jak na drożdżach. Wiem to, bo widzę jak dostaję rośliny od Ciebie. W sprawie jeżówek, to nie wszystkie odmiany wypuszczane przez hodowców są dobre. Ja kupuję prawie wszystkie jeżówki, na przestrzeni lat miałam ich dziesiątki i jak zrobiłabym listę tych udanych, to nie wiem czy doliczyłabym do 20.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
antracyt 11:33, 21 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11664
Viola, a znajdziesz kiedyś czas na przygotowanie takiej listy? Z chęcią skorzystam.
Ja mam sporą awersję do zakupu nowych odmian, z tego powodu właśnie, że większość okazuje się "jednoroczna". Prócz zwyklaków(różowej i białej) tylko Coconut Lime i piękna siewka odmianowa(nie wiem jaka) od Helen dobrze się trzymają i przyrastają.
ps. potwierdzam, ziemia u Helen jest przygotowana modelowo
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 13:27, 21 lip 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Też potwierdzam

Chociaż muszę się pochwalić, że ilość wiórów, zrębków i kompostu które dwa lata temu wkopałam pod moje świerki (Zuza dzięki za transport) zrobiła mi fajną, czarną, pulchną ziemię
Wcześniej był sam pył.
Tak, że dziewczynki dawajcie jak najwięcej dobroci do swoich ogrodów
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 20:10, 21 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
violaskom napisał(a)
Helen, Ty masz modelową ziemię i u Ciebie wszytko rośnie jak na drożdżach. Wiem to, bo widzę jak dostaję rośliny od Ciebie. W sprawie jeżówek, to nie wszystkie odmiany wypuszczane przez hodowców są dobre. Ja kupuję prawie wszystkie jeżówki, na przestrzeni lat miałam ich dziesiątki i jak zrobiłabym listę tych udanych, to nie wiem czy doliczyłabym do 20.

Ziemię mam napewno bardziej przepuszczalną niż Twoja, ale ona zdecydowanie nie jest modelowa
A które uważasz za najlepsze?
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:15, 21 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
antracyt napisał(a)
Viola, a znajdziesz kiedyś czas na przygotowanie takiej listy? Z chęcią skorzystam.
Ja mam sporą awersję do zakupu nowych odmian, z tego powodu właśnie, że większość okazuje się "jednoroczna". Prócz zwyklaków(różowej i białej) tylko Coconut Lime i piękna siewka odmianowa(nie wiem jaka) od Helen dobrze się trzymają i przyrastają.
ps. potwierdzam, ziemia u Helen jest przygotowana modelowo

A wiecie, że ja wcale nie przygotowywałam jakoś specjalnie ziemi, za to dużo sypałam mączki bazaltowej, kompostu i obornika granulowanego.
Pozaznaczam jesienią odmiany, którymi mogę podzielić i jak ktoś chętny, to mogę się podzielić.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:19, 21 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Kokesz napisał(a)
Też potwierdzam

Chociaż muszę się pochwalić, że ilość wiórów, zrębków i kompostu które dwa lata temu wkopałam pod moje świerki (Zuza dzięki za transport) zrobiła mi fajną, czarną, pulchną ziemię
Wcześniej był sam pył.
Tak, że dziewczynki dawajcie jak najwięcej dobroci do swoich ogrodów

Normalnie obrosnę w piórka
Zgadzam się, że przygotowanie ziemi i dokarmianie roślin to podstawa.
Ale mam tez sporo dziadostwa, którego bym nie chciała, np. ślimaki.
I nie wiem co obżera mi liście hortensji, normalnie nie wytrzymam i opryskam jakimś preparatem hortensje, tak koszmarnie wyglądają całe krzaczki.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 22:18, 21 lip 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Mi też coś obgryza liście hortensji nawet myślałam, że to poskrzypka bo obok mam lilie ale nie dorwałam na gorącym uczynku niestety... ślimaki to też u mnie plaga
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 22:35, 21 lip 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Helen napisał(a)


W sumie to teraz (z tym doświadczeniem) chciałabym zakładać ogród od nowa, byłby dużo bardziej przemyślany. I wiele roślin kupiłabym w innych odmianach.



Ciekawe...a co byś zmieniła?


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Magara 23:49, 21 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6662
Helen, u mnie jedna rabat z jeżówkami tez kompostu sporo dostała, zobaczę co tam się ruszy jak zaczną kwitnąć
A Ty lepiej nic nie zmieniaj - lepsze jest wrogiem dobrego
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies