Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 17:48, 31 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Kokesz napisał(a)
Moje gracki też kwitną
Piękne, różowe, błyszczące kłosy mają
Próbowałam to uchwycić na zdjęciu ale nie wychodzą takie jak w realu.
Muszę eMa wysłać z aparatem

No właśnie. Czasami jakaś roślina wygląda przepięknie w realu a na fotkach strasznie trudno to uchwycić. Nie wiem, czy to jest kwestia światła czy ustawienia czy brakuje umiejętności a może sprzętu. W każdym razie niektóre zdjęcia, chociaż nieprofesjonalne, bardzo mnie cieszą. I o to chyba najbardziej chodzi. Żeby była satysfakcja
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 17:52, 31 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Zdjęcia z wczorajszego poranka
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 17:53, 31 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
____________________
Helen - Hortensjowo
Zana 21:37, 31 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
I u Ciebie też pięknie roślinki cukrem pudrem osypane.
Na kwitnące miskanty nie można się chyba napatrzeć Szkoda, że kwitną tak późno. Nawet jak sobie ich nasadzę, to się nimi nie nacieszę. Fajnie siedzieć sobie w domku i patrzeć na nie przez okno.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 22:26, 31 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Oj tak, zmrożone roślinki są cudne.
Brakuje mi takiego czasu, żeby widzieć przez okno rośliny w ogrodzie. Wychodzę - prawie jasno, przychodzę - już ciemno. A w sobotę, to nie wiadomo w co ręce włożyć. Oby w niedzielę była jako taka pogoda. Liści na trawniku pełno, więc będzie co robić
____________________
Helen - Hortensjowo
Kasia_CS 06:40, 04 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Helen, pisałaś u Mrokasi na temat Elizabeth. Jej ogromnie zadowoloną posiadaczką jest Iza z Ogrodu pod lasem i ją uwielbia.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
ewelaa74 18:09, 04 lis 2019


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Zaglądam i podziwiam ilość Twojej pracy i zapał. Super wyprowadziłaś trawnik w regularny kwadracik Nasadzenia też fajnie wyglądają. Pozdrawiam
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
Helen 19:45, 04 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Kasia_CS napisał(a)
Helen, pisałaś u Mrokasi na temat Elizabeth. Jej ogromnie zadowoloną posiadaczką jest Iza z Ogrodu pod lasem i ją uwielbia.

Kasiu, dziękuję za informację. Zaraz się do Niej udam
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 19:51, 04 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
ewelaa74 napisał(a)
Zaglądam i podziwiam ilość Twojej pracy i zapał. Super wyprowadziłaś trawnik w regularny kwadracik Nasadzenia też fajnie wyglądają. Pozdrawiam

Ewela, witam Ciebie w moim ogródku.
Kwadratowy trawnik powstał przy udziale ogrodnika, który zakładał nawadnianie w ogrodzie. Więc to nie tylko moja zasługa. Pozostałe nasadzenia w 100% moje, ale już widzę, że będą rewolucje na początku wiosny.
Jeszcze wczoraj kupiłam magnolię Elizabeth i teraz się głowię co mam z nią zrobić - dołować czy sadzić? Bo jeśli sadzić to musi to być już miejsce docelowe a jeszcze nie wiem jakie, gdzie... I ile miejsca zajmie jak będzie dorosłym osobnikiem...
Pozdrawiam i zapraszam częściej
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:55, 04 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Wstawiam poranne zdjęcia ogrodu i zagwozdkę gdzie posadzić nowo zakupioną magnolię Elizabeth. Co mnie wczoraj pokusiło...
Zdjęcia zrobione wcześnie rano, bo innej pory już teraz nie mam.
Pierwsze zdjęcie to widok od drzwi wyjściowych z domu na taras, drugie to widok z krzesełka na tarasie.


Muszę dorysować co już rośnie i powinno zostać, bo nic nie widać przy takim świetle i deszczowej pogodzie
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies