Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 21:11, 04 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Ok, to jeszcze raz - dorysowałam drzewa, które już rosną. Niektóre jeszcze są bardzo małe, niedawno sadzone

od lewej:
- z zieloną koroną - katalpa szczepiona na pniu, musi zostać;
- 1 - brzoskwinia, która rodzi piękne owoce, musi zostać,
- 2 - czereśnia - chcemy jej dać jeszcze jeden sezon, bo rośnie już 3 lata i miała max. 10 owoców, ale kwitnie pięknie; od biedy do usunięcia już teraz, eM powoli się zgadza;
- cienki patyk z tyłu po prawej to amanogawa,
- cienki patyk przy tarasie to judaszowiec, posadzony w tym roku;
Cały tył i bok jest obsadzony żywopłotem z cisa, na razie bardzo małym. Po prawej (na zdjęciu niewidoczne) rosną 2 duże cisy, które osłaniają siedziska tarasowe przed słońcem.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:16, 04 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Widok, gdy siedzimy na tarasie:

Tutaj nie wdać amanogawy, za to widać duże cisy po prawej.
I co myślicie - gdzie mam posadzić magnolię Elizabeth:
- czy zamiast czereśni,
- czy pomiędzy katalpą a brzoskwinią,
- czy może jeszcze w innym miejscu?
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 21:44, 04 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Magnolie kwitną wczesną wiosną.Temperatury są wtedy takie, że jeszcze nie przesiaduje się na tarasie. Sprawdź, z którego okna chcesz ją oglądać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 21:48, 04 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Haniu, widok z okna mam jak na pierwszym zdjęciu.
____________________
Helen - Hortensjowo
mrokasia 21:59, 04 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
A ile masz miejsca pomiędzy katalpą a brzoskwinią? I jakie są docelowe wymiary brzoskwini? Bo wiesz, ta Elisabeth to spora rośnie, również wszerz...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 22:01, 04 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
A może wsadzić magnolię mniej więcej w miejsce amanogawy, bo lepiej zasłoni okna w tym domu po prawej a amonogawę dać pomiędzy katalpę a brzoskwinię?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 22:05, 04 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
mrokasia napisał(a)
A ile masz miejsca pomiędzy katalpą a brzoskwinią? I jakie są docelowe wymiary brzoskwini? Bo wiesz, ta Elisabeth to spora rośnie, również wszerz...

Kasia, dzięki że weszłaś. Poleciałam i zmierzyłam - pomiędzy katalpą a brzoskwinią jest ok 5 m.
Docelowych wymiarów brzoskwini niestety nie znam (odmiany niestety też nie), ale brzoskwinia jest cięta co roku. W przyszłym roku będzie mocno przycięta, bo się przewraca pod ciężarem owoców.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 22:07, 04 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
mrokasia napisał(a)
A może wsadzić magnolię mniej więcej w miejsce amanogawy, bo lepiej zasłoni okna w tym domu po prawej a amonogawę dać pomiędzy katalpę a brzoskwinię?

O, to też do przemyślenia, może nawet lepsze rozwiązanie.
____________________
Helen - Hortensjowo
jolanka 22:12, 04 lis 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kasia dała bardzo dobra radę, tez bym dała amonogawę pomiędzy tamte drzewa a magnolię zamiast niej
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Helen 22:20, 04 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
jolanka napisał(a)
Kasia dała bardzo dobra radę, tez bym dała amonogawę pomiędzy tamte drzewa a magnolię zamiast niej

Jola, dziękuję za głos. Macie dużo większe doświadczenie i od razu widzicie rozwiązanie.
Czy myślisz, że mogę jeszcze przesadzić amanogawę?
Bardzo się cieszę, że mogę korzystać z Waszych podpowiedzi.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies