Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zakręcie.

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zakręcie.

anna_grreen 17:12, 20 sty 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 17:16, 20 sty 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215

Taki dziki zakątek.
____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 17:38, 20 sty 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215

To najmniej uporządkowana część ogrodu.
____________________
Anna Na zakręcie
MariuszG 21:11, 20 sty 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Dobrze że jesteś! Masz urocze, zaciszne zakątki możesz je fajnie urządzić dodając jakieś ławki albo robiąc placyki. A i bez tego też można je jeszcze uatrakcyjnić . Czuć już wiosnę u Ciebie?
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
anna_grreen 07:30, 22 sty 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Też lubię te zakątki. Musiałam jednak poprzycinać brzozy i orzecha włoskiego. Nie chciałam ciąć ale brzozy rosną za blisko przewodów elektrycznych i niestety było to konieczne.Tak to jest jak sie sadzi małe patyczki i nie ma się wiedzy jak szeroka będzie korona drzewa. Orzech z kolei jest już bardzo duży i mocno zacieniał. Wiosne już widać , wzeszły mi tulipany, kwitnie leszczyna. Mam nadzieję, że jak przyjdzie zima nie zmrozi wszystkiego.
____________________
Anna Na zakręcie
MariuszG 22:17, 22 sty 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Leszczyna już kwitnie?! Co najmniej 2 tygodnie wcześniej niż rok temu. Moje tulipany przysypiałem korą, jeszcze się nie przebiły. Rozumiem Cię z brzozami. Sam mam piękną jodłę tuż przy linii, ona w dodatku się na nie przechyla. A ma dobrze ponad 15 m. Najpóźniej na jesieni będę musiał zorganizować wycinkę . Masz kącik obiadowo herbaciany pod drzewami?

Życzę łaskawego, łagodnego przedwiośnia, bo chyba już tak należy określić to co za oknem.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
anna_grreen 10:16, 23 sty 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Ooj jodły szkoda, brzozy można przyciąć i za bardzo im nie zaszkodzić, z jodłą gorzej. Pogoda szalona ale z końcem lutego podobno ma być jeszcze zima. Chyba poprzycinam już hortensje i pęcherznice. Taki kącik pod drzewem mógłby być fajny. Widziałam gdzieś fajny pomysł z podestem dokoła drzewa, mogłabym zrobić pod orzechem włoskim.Masz poważne plany z częścią warzywno- sadowniczą. Życzę powodzenia, będę podglądać.
____________________
Anna Na zakręcie
anabuko1 10:54, 23 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23475
anna_grreen napisał(a)

To najmniej uporządkowana część ogrodu.

Duuze fajne masz te drzewa.
To żółte pięknie wybarwione.
Moja Mayesty od Ciebie już wzeszla.
Nie wiem czy za wcześnie czy nie.
Ale połowę nasionek już wysialam.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agania 11:54, 27 sty 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witam Aniu zatrzymałam się u Ciebie na zakręcie
Spory masz ogród i niezwykle już dojrzały, dużo iglaków, nawet byliny już są
Przyszedł czas na wyznaczenie osi widokowych i zakątków tematycznych jak Mariusz już wspomniał:
np. paprotkowo, masz już piękną brunerę, rodkowy, warzywno-ziołowy, stepowy, hortensjowy,
wrzosowisko, skalniaczkowo lub fragment łąki kwietnej.
Tu stworzysz miejsca do wypoczynku i kontemplacji z leżaczkiem, z hamakiem,
z huśtawką, z ławeczką, placyk ze stolikiem i z krzesełkami na poranną kawusię
i jeśli podkreślisz rabaty kancikami to już będzie szlif...sama zobaczysz różnicę
Pozdrawiam wkrótce wiosna, przed Tobą wyzwania życzę Ci wielu inspiracji i pełnej zapału ogrodowej werwy
Ja już nie mogę się doczekać łączki krokusowej,
kwitnących ciemierników, tulipanów i czosnków i tej soczystej zieleni

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 12:09, 27 sty 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anna_grreen napisał(a)
Niesamowicie wygląda w porannej rosie.

Masz niesamowitą Hameln, moja tak nie wygląda ma dużo mniejsze kotki...podasz źródło?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies