Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zakręcie.

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zakręcie.

MariuszG 22:56, 05 lut 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Hej , a mogłabyś nam zrobić w wolnej chwili "spacer" wzdłuż chodnika? Chodzi o to, żebyś porobiła zdjęcia tego pasa, jakieś mankamenty, brzydkie widoki z ulicy? Może nie uda nam się zaprojektować wszystkiego, ale zastanowilibyśmy się, na których odcinkach tej rabaty trzebaby posadzić wyższe krzewy/drzewa, a gdzie wystarczy żywopłot i byliny albo niskie krzewy. Chodzi mi oczywiście o widok z ogrodu na ulicę. A powiedz jeszcze czy po Twojej stronie wzdłuż drogi jest linia energetyczna albo telefoniczna? Żeby nie okazało się tak jak u mnie, że poradzisz drzewo, które będzie trzeba później z żalem wyciąć.

Kurczę, zainspirował mnie Twój plan, żeby przemyśleć jedną rabatę u mnie . Może w weekend się coś uda...
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
anna_grreen 08:56, 06 lut 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Cześć Mariusz. Dziś zrobię zdjęcia i wrzucę na profil. Z tymi drzewami tak miałam, właśnie przycinaliśmy brzozy.
____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 19:26, 06 lut 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Zdjęcia strony południowej działki, którą chciałabym częściowo osłonić od drogi.Myślę o niewysokich drzewach które zniosą piaszczystą glebę.Może jarząb, grusza ozdobna,
jabłonki ozdobne , buk, czeremcha, brzoza doorenbos. Podpowiedzcie
____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 19:29, 06 lut 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
I kolejne zdjęcia tej części ogrodu.
____________________
Anna Na zakręcie
Brzozowadzie... 12:36, 07 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Aniu! Piękny ogród, piękne ramy. Ale rzeczywiście konieczne jest wyznaczenie linii rabat po całości. Zrobienie jednej bez wizji całości mija się z celem, przy robieniu kolejnej, będziesz zmieniała pierwszą, itd.
Ja tego niestety nie potrafię Ale skoro wrzuciłaś już plan to wydaje mi się, że musisz jeszcze raz ściągnąć Asię Makadamię Ona fajnie rysuje zarys rabat, ale wymaga plany, jak wiesz Ciekawa jestem, co Ci wyjdzie, bo ramy masz świetne.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
makadamia 13:46, 07 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Aniu,
jestem i podglądam Twój wątek ale na razie waham się, żeby coś doradzić.
Z dwóch, a nawet trzech powodów:
1. bardzo duży teren do ogarnięcia, z porozrzucanymi drzewami bardzo trudno się projektuje, zwłaszcza przez internet. Jest duży margines błędu, więc wolałabym dać takie bardziej ogólne wskazówki.

2. mam poważne podejrzenia, że zupełnie inaczej sobie wyobrażamy ten ogród.
ja go widzę w bardzo naturalistycznym stylu, z dużą ilością swobodnych, liściastych krzewów i nasadzeniami bardziej zadarniającymi wszędzie pomiędzy drzewami. po tym co narysowałaś podejrzewam, że Ty z kolei widzisz tam takie zimozielone krzewy o mocnych formach jakie już masz w ogrodzie. Podejrzewam też, że będziesz się bała likwidacji takich dużych połaci trawy. I nie wiem jak rozstrzygnąć ten dylemat

a trzeci powód jest taki, że nie będzie mnie przez najbliższy tydzień i nie chcę się w tej chwili wgryzać w taki trudny i skomplikowany temat
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anna_grreen 14:23, 07 lut 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Cześć Aniu! Piękny ogród, piękne ramy. Ale rzeczywiście konieczne jest wyznaczenie linii rabat po całości. Zrobienie jednej bez wizji całości mija się z celem, przy robieniu kolejnej, będziesz zmieniała pierwszą, itd.
Ja tego niestety nie potrafię Ale skoro wrzuciłaś już plan to wydaje mi się, że musisz jeszcze raz ściągnąć Asię Makadamię Ona fajnie rysuje zarys rabat, ale wymaga plany, jak wiesz Ciekawa jestem, co Ci wyjdzie, bo ramy masz świetne.

Cześć Agata. Dziękuję za opinię. Też mi się wydaje, że można na bazie tego co jest zrobić coś fajnego z tym ogrodem. Faktycznie, najważniejsze to dobrze wytyczyć rabaty - plan , które stopniowo będę mogła obsadzać. Odwiedzaj mnie Pozdrawiam.
____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 14:38, 07 lut 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
makadamia napisał(a)
Cześć Aniu,
jestem i podglądam Twój wątek ale na razie waham się, żeby coś doradzić.
Z dwóch, a nawet trzech powodów:
1. bardzo duży teren do ogarnięcia, z porozrzucanymi drzewami bardzo trudno się projektuje, zwłaszcza przez internet. Jest duży margines błędu, więc wolałabym dać takie bardziej ogólne wskazówki.

2. mam poważne podejrzenia, że zupełnie inaczej sobie wyobrażamy ten ogród.
ja go widzę w bardzo naturalistycznym stylu, z dużą ilością swobodnych, liściastych krzewów i nasadzeniami bardziej zadarniającymi wszędzie pomiędzy drzewami. po tym co narysowałaś podejrzewam, że Ty z kolei widzisz tam takie zimozielone krzewy o mocnych formach jakie już masz w ogrodzie. Podejrzewam też, że będziesz się bała likwidacji takich dużych połaci trawy. I nie wiem jak rozstrzygnąć ten dylemat

a trzeci powód jest taki, że nie będzie mnie przez najbliższy tydzień i nie chcę się w tej chwili wgryzać w taki trudny i skomplikowany temat


Asiu dziękuję. Tez mi się podoba wizja ogrodu naturalistycznego. Właśnie o to mi chodzi żeby poprzez dosadzenie niewielkich drzew liściastych i krzewów, zasłonić się od drogi i uzyskać naturalny efekt. Nie chce już dużych, mocno zacieniających drzew.Rabaty formalne czy nowoczesne u mnie nie wyjdą, choć też bardzo mi się podobają. Myślałam o Jarząbach, jabłoni rajskiej, gruszy ozdobnej, brzozie doorenbos, drzewach w odmianach mniejszych, z luźną koroną, lub kolumnowych. Drzewach i krzewach przyjaznych ptakom i owadom. Podobają mi się derenie, buki.Zadarnianie pod drzewami jak najbardziej jestem na tak.
Jak wrócisz, zapraszam. Udanego wyjazdu życzę
____________________
Anna Na zakręcie
makadamia 14:55, 07 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jeszcze myślę

Mnie by się widział taki prosty, swojski styl jak np tu:
https://bobedre.dk/boliger/huse/cool-country
https://pl.pinterest.com/pin/285486063860078053/

do takiego stylu pasują bardzo proste rośliny jak jarząby czy jabłonki rajskie o których piszesz.
nie pasują natomiast różnokolorowe iglaki czy kolumnowe drzewa bordowe które już masz

na bazie iglaków są zrobione np te ogrody:
https://pl.pinterest.com/pin/285486063859344042/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063858401193/

trzeba to będzie jakoś pogodzić
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anna_grreen 21:06, 07 lut 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Asiu wszystkie inspiracje mi się podobają, najbardziej pierwsza. Faktycznie iglaków trochę mam, zwłaszcza żywopłoty. Czerwone perukowce mam tylko z przodu domu i jednego klona z boku. Reszta to trochę misz masz. Tam gdzie rosną brzozy , przy siatce mam pecherznice. Faktycznie od frontu ogród jest bardziej iglakowy a z tyłu od strony tarasu, liściasty. Mam nadzieję, że da się coś ciekawego z tego zrobić.
____________________
Anna Na zakręcie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies