Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zakręcie.

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zakręcie.

anna_grreen 21:52, 28 sty 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Trawę Hameln kupiłam rok temu, okazyjne w sklepie ogrodniczym, nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej. Tak mi się udało, tym bardziej, że kupowałam w fazie suchej przyciętej. Faktycznie dorodna, nie wiem czy wiosną dzielić , czy jeszcze dać jej spokój. Muszę usunąć tą siatkę bo nieciekawie to wygląda.
____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 21:58, 28 sty 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Aniu cieszę się, że Mayesty ci wzeszła.Ja dopiero będę wysiewać.
____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 22:06, 28 sty 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
To moja mapka. Naniosę na niej to co już mam i proszę o pomoc w wytyczeniu rabat.
Myślę, że faktycznie od tego muszę zacząć.
____________________
Anna Na zakręcie
greg66 22:10, 28 sty 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Aniu bardzo ładne zakątki drzewowe, wlaśnie u siebie musze trochę więcej liściastych posadzić.
Rozplenica piękna kłoski barwy prawie różowej i jak dużo u mnie zeszłego roku nie kwitła, nie wiem czemu.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
MariuszG 22:41, 28 sty 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Mapa już jest, to połowa roboty za Tobą

Siatka na różach nie bije po oczach, mogłaby zostać jeśli im pomaga. Ona jest chyba stalowa i powlekana, takim ciemnym tworzywem? Taka nie rzuca się w oczy. Najgorsze są te plastikowe, bo mają agresywne kolory, nawet te zielone. Ale są dobre bo tanie za to.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
anna_grreen 22:52, 28 sty 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Siatkę trzymam ze względu na psy, które zawsze dogłębnie sprawdzają co ja na rabatach robiłam. Hameln przed sadzeniem dałam sporo obornika i innych dobroci, już nawet nie pamiętam dokładnie co. Mam nadzieję, że w tym roku też ładnie przyrośnie.
____________________
Anna Na zakręcie
zawitka 08:34, 29 sty 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Od Mariusza przybiegłam w sprawie ciemierników.Nie lubią przesadzania choć ja je ciągam po ogrodzie i kwitną bo przesadzam z wielką bryłą ziemi i nie odczuwają zmian .

Nie można też sadzić ich za głęboko bo też mogą nie kwitnąć . Przybiegnę poczytać bo nie mam dziś czasu Pozdrówka ślę
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
anna_grreen 21:35, 29 sty 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
zawitka napisał(a)
Od Mariusza przybiegłam w sprawie ciemierników.Nie lubią przesadzania choć ja je ciągam po ogrodzie i kwitną bo przesadzam z wielką bryłą ziemi i nie odczuwają zmian .

Nie można też sadzić ich za głęboko bo też mogą nie kwitnąć . Przybiegnę poczytać bo nie mam dziś czasu Pozdrówka ślę


Dzięki za odwiedziny, też pozdrawiam. Myślę, że mogłabym posadzić je pod sosną którą podcięliśmy od dołu.
____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 21:25, 05 lut 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Coś sobie porysowałam. Zobaczcie sami.
Szerokość działki 40 m, długość do niebieskiej linii 62, 5 m. Na tej linii chcę zakończyć część ogrodową . Dalsza część jest niezagospodarowana.


Widzę, że niewiele widać Muszę to poprawić. Chodzi mi o tę cienką linię na dole. To nie jest koniec działki ale nie chcę poza nią wychodzić. Cała działka ma około 90 metrów długości po prostej krawędzi. Od tej strony graniczy z sąsiednią działką. Granica z zakrętem w całości graniczy z chodnikiem.
____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 21:46, 05 lut 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Najbardziej zależy mi na wytyczeniu linii rabat wzdłuż boku graniczącego z chodnikiem i od południowej części działki, tak by zakończyć część ogrodową działki i zasłonić widok z ulicy. Będę wdzięczna za wszystkie propozycje.
____________________
Anna Na zakręcie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies