Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

malkul 11:48, 16 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Gabik dziekuję, że się odezwałaś Główkuję nad rabtami po obu stronach chodnika prowadzącymi od ulicy do domu. Dla przypomnienia chodzi o dwie rabaty E wymiary 65cmszerokości X 7,5metra długości. W pierszym pomyśle widziałam tam same juki karolińskie na jasnym żwirku sadzone co 1 metr.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 21:22, 16 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Wyobraziłam sobie dzis te juki po obu stronach chodnika i doszłam do wniosku , że to jednak zły pomysł. Oczami wyobraźni zobaczyłam jak wszystki zakwitły i przeraził mnie ten przesyt. Wracam do punkty wyjścia. I bradzo zapraszam wystzkich podczytujących do udziału w dyskusji. Na Was liczę no o szefowej to nawet nie wspomne bo to zaszczyt
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 21:41, 16 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Musze Wam to pokazac bo mnie rozwaliło

Uzupełniam źródło:http://www.studiogblog.com/garden-construction-materials/materials/daily-garden-modern-japanese/
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
noemi 03:53, 18 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Witaj
co za widok Rewelacja!!!!!
____________________
ogród magdalenka
Gardenarium 11:13, 18 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308



Cudne, podobne widziałam już, uwielbiam taki styl
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:22, 18 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odnoście glebogryzarki, żeby mieć pewność dobrego przygotowania gleby pod trawnik, czy ogród, trzeba teren zugorować (czyli potraktować herbicydem) - nie nie wiem co tam naukowcy, ale jeśli latami działkę przerastały chwasty trzeba to zrobić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:23, 18 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W tym układzie to a wersja by miała sens



Tylko trzeba dać więcej pasków i żwir zamiast trawnika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malkul 15:25, 18 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Tak zrobię Danusiu Najpierw poczekam az wzejdą chwaściuniki , potem zrobię im dobrze Randapem, nastepnie zaproszę glebogryzarkę any je troszkę połaskotała, wytaczkuję z mężem dziurki, wpotem wywałkuję teren a na sam koniec jak wzejda jeszcze chwastunie to znów je poczestuję randapem Tak to sobie wymyślilam, tyle co miałam wczoraj siły to wydarłam wraz z korzeniami (zaiwaniałam ok 4 godziny).
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
noemi 16:07, 18 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
To dobry plan ja też u siebie tak robiłam, najpierw ręcznie, poźniej randapem, później glebogryzarka, i teraz nie mam już perzu ani innych "ciężkich" chwastów
____________________
ogród magdalenka
malkul 18:22, 18 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Noemi dziekuję , że do mnie zaglądasz buźka dla Ciebie. Mam nadzieję, e że i ja sie pozbędę tego dziadostwa.
Dziś zmolestowałam męża (niestety moje samodzielne próby spezły na niczym) i mam rzut do pierwszej rabaty czyli ogród frontowy (przedogródek).


Wybrany już PLATANUS zajmie miejsce w rogu działki. Rabata żwirowa pobiegnie wzdłuż chodnika i mam na nią dwa pomysły.
I. Pasy jak na zdjęciu z inspiracji powyżej (zamiast kaktusów dam juki a te trawki to może dam dwa różne gatunki kostrzew w pasach naprzemiennych np.niedzwiedzie futro, kostrzewa sina lub inne)
II. Zaplanowac podobną rabatę żwirową jak jedna z realizacji Danusi (gardenarium) - Ogród nowoczesny (o ile Danusia nie będzie miała nic przeciwko ma się rozumieć).
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies