Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Gardenarium 07:49, 26 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Limka napisał(a)



Danusiu, pokazałaś zdjęcie bonsai z cyprysika za 390 zł. A ja na tym zdjęciu z Waszej realizacji widzę bonsai i od razu mi się kojarzy z kosztem kilku tysięcy zł ok. 5-7 tys zł. A może się mylę, może to jest dużo tańsze, wyprowadź mnie jak coś z błędu, bo może żyję w nieświadomości.


Ten bonsai (przypomnę, że z cisa) kosztował 7.500 zł - warto bo to cis
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:53, 26 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malkul napisał(a)
Magnolia pisałaś o kostkach z innego materiału jak tu z kamienia czy z betonu, albo z drutu. Ja sobie umyśliłam takie zrobić samemu ze trzy sztuki gdzieś na ogrodzie przy rabatach walnąć. Mam gdzieś w inspiracjach takie kostki z drutu wypełnione dużymi kamieniami, tylko nie mogę znaleźć tego teraz.
I wstaw tu proszę (jak masz inspirację oczywiście) tego twojego wielgachnego bonsai z Grabu. Bo zachodzę w głowę jak miałby on wyglądać.
Pwl miło, ze zajrzałeś, zapraszam częściej wraz z inspiracjami. na graby się jeszcze nie zdecydowałam. Będę o nich myślała przy projektowaniu kolejnych rabt. Najpierw muszę się uporac z tym przodem.


Pisałam artykuły i są tam zdjęcia takich kostek z drutu.

Pooglądaj galerie w Appeltern (ogr. holenderskie) i chyba Hyde Hall w Anglii.
To są tzw,. gabiony - można je wypełniać nawet gruzem, cegłami.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magnolia 09:39, 26 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Tak, formy z drutu i kamieni to gabiony.
W tym sezonie udało nam się zrobić murek gabionowy na naszej działce. Niestety na nasze spore potrzeby mieliśmy za mało kasy żeby kupić gotowe kosze gabionowe, więc splataliśmy je z kawałków specjalnej siatki. Mimo że styraliśmy się przy tym bardzo, wciąż kocham formy gabionowe.
I polecam. Na niewielkie formy można sobie kupić te kosze- ok 100 zł za metr /pół metra wysokie. Plus wypełnienie oczywiście. A wiesz malkul że można też wypełniać gabiony roślinami- właśnie takimi do strzyżenia- np cisem i strzyc co wystaje poza drut- tez bardzo fajnie to wygląda.
Wielki bonsai?- najlepsze chyba widziałam na zdjęciach z wystawy Chelsea Flower show z 2008 roku. Autorem tej kompozycji jest zresztą jeden z moich ulubionych projektantów- Tom Stuart- Smith.
Sami z mężem próbujemy sił w prowadzeniu grabowego bonsai- na razie idzie nieźle, choć na spektakularne wrażenia trzeb jeszcze poczekać. Grab jest bardzo wdzięczny, w strzyżeniu i odginaniu pędów, ślicznie zagęszcza się gdzie powinien.
Nie mogę wgrać zdjęcia, zrywa mi się wciąż, więc zostawiam link:

http://3.bp.blogspot.com/_vRjBIZ8I2J0/SvLCTIC69TI/AAAAAAAAA8o/g1DMOuMHlfs/s1600-h/P5230540_edited-2-web.jpg





____________________
magnolia 09:42, 26 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
malkul jeszcze w sprawie tego zdjęcia- wydaje mi się , że nowoczesnymi forami nasadzeń, poza jednorodnymi plamami mogą tez być takie 'mieszanki' jak na zdjęciu, tyle że bardzo skrupulatnie dobrane, tak żeby tworzyły wyraźne bryły, nie jednorodne, ale bardzo spójne, z wyraźnymi cechami łączącymi je ze sobą- np podobny kolor zieleni, jeden kolor kwiatów lub jedna tonacja, podobna wysokość...
____________________
Limka 19:39, 26 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
gardenarium napisał(a)




Danusiu, pokazałaś zdjęcie bonsai z cyprysika za 390 zł. A ja na tym zdjęciu z Waszej realizacji widzę bonsai i od razu mi się kojarzy z kosztem kilku tysięcy zł ok. 5-7 tys zł. A może się mylę, może to jest dużo tańsze, wyprowadź mnie jak coś z błędu, bo może żyję w nieświadomości.


Ten bonsai (przypomnę, że z cisa) kosztował 7.500 zł - warto bo to cis


Powiem tylko skromnie, że ładny baaardzo jest i pasuje tam idealnie. Te kulki na żwirku, jakby spadły z niego Żurawki to taki mur obronny przed tymi wielkimi czarnymi pająkami
____________________
Nasadzenia przed domem
malkul 19:58, 28 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Ale się za Wami stęskniłam J
Ewa miło że wpadłaś J Ja sama jestem ciekawa tego mojego ogrodu i czy mi się uda.
Danusiu właśnie o takie gabiony mi chodziło.
Magnolio, gratuluje Wam pracy nad ogrodzeniem, a tą inspiracja z gabowym bonsai mnie rozwaliłaś, ale jest piękny, samej mi się grabów zachciało. Muszę poczytać czy warto je posadzić.
No kochane , żebyście nie myślały, ze nic w tym czasie nie robiłam to proszę bardzo:
1. Cała działka opryskana Randapem
2. Zajrzałam też pod agrowłókninę (pod szmaragdami) i się załamałam. Zastałam taki oto widok:

Więc następnego dnia zakasałam rękawy i wywaliłam całe to cholerstwo. Mam nadzieję, że im dobrze zrobiłam.
3. a tu proszę moje sadzonki : bukszpan, cisy, trzmieliny) pierwsza partia (juz siedzi w ziemi)


Skoro mieliśmy ostatnio tyle pieknych inspiracji to teraz czas spaść na ziemię i pokazać Wam mój ugor. Aż wstyd, ale co tam. Kiedyś Wam pokażę jak się pięknie zrobiło.
Taram, Taram , Taram
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Gardenarium 20:34, 28 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Limka napisał(a)





Danusiu, pokazałaś zdjęcie bonsai z cyprysika za 390 zł. A ja na tym zdjęciu z Waszej realizacji widzę bonsai i od razu mi się kojarzy z kosztem kilku tysięcy zł ok. 5-7 tys zł. A może się mylę, może to jest dużo tańsze, wyprowadź mnie jak coś z błędu, bo może żyję w nieświadomości.


Ten bonsai (przypomnę, że z cisa) kosztował 7.500 zł - warto bo to cis


Powiem tylko skromnie, że ładny baaardzo jest i pasuje tam idealnie. Te kulki na żwirku, jakby spadły z niego Żurawki to taki mur obronny przed tymi wielkimi czarnymi pająkami



Właśnie tak przedstawiałam koncepcję, kulki które wyglądają jakby się rozsypały...
Ładna interpretacja z czarnymi pajakami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magnolia 09:16, 29 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
hej.
Ja graby lubię bardzo, bardzo.
Są łatwe , mają piękne, kanciaste, czarne pnie i ładne liście. Są dobre do sadzenia pojedynczo, w żywopłotach strzyżonych, jako drzewa- bukiety( czyli po 2-3 sztuki w 1 dołku). W dużej ilości- np jako stary żywopłot bardzo suszą pod sobą ziemię. Nie dobrze znoszą cięcie grubych gałęzi- wtedy bardzo łatwo łapią infekcje grzybowe, ale zwykłe strzyżenie bardzo dobrze. Zaschnięte liście zostają na nich aż do wiosny.
Ładne sadzoneczki.
____________________
malkul 11:16, 29 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Jakie odmiany graba najlepsze?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
magnolia 11:36, 29 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
zwykły grab pospolity jest super. Z odmianowych Columnaris- takie szerokie jajo, Frans Fontaine i Fastigiata- wąskie stożki. Columnaris i Fastigiata ładnie wyglądają na wysokich pniach- tzn. z ogołoconym pniem do pewnej wysokości- ponad 120 cm
Jak tu:

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies