Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Gardenarium 09:10, 22 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po 390 widziałam takie, ale zawsze mówię, że cis jest najlepszy i takie sadzę klientom, albo wcale.

To tylko niestety "namiastka" bo bonsai powinien być długowieczny, a z cyprysika się nie da.





Inspiracja z mojej realizacji wydaje mi sie dobrym pomysłem, zamiast bonsai można wkopać pienne drzewo, albo jakiś pogięty Liquidambar styraciflua (ambrowiec) o pomarszczonej korze.

Na żwirku odradzam same kostrzewy, zwłaszcza siną, Będzie smutno. Dodaj czegoś żółtego.
Nie wiem jak zimuje Acorus, ale zakupiłam sobie na próbę biało-zielonego, a tu na zdjęciu masz żółtego.





Do tego czarny Ophiopogon.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:12, 22 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hosta z dużą ilością białego





I Ophipogon (poniżej z Carex "Evergold"



Ophipogon. Hosta i Erica





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:14, 22 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Heuchera i Carex



Ophipogon i Erica o żółtych "liściach"



Calluna i Carex





Erica, Calluna i Carex



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magnolia 11:27, 22 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
a wiecie co jest moim ulubionym bonsaiem?- wielgachne bonsaie ze zwykłego graba. to chyba jedyny bonsai który planuje w ogrodzie. Jeszcze kuszą mnie platany - bonsaie, ale grab jest moim nr 1.
____________________
malkul 21:27, 22 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Danusiu dziękuję za tyle inspiracje Buźka dla Ciebie .
Ten Tatarak trawiasty (Acorus) fajny dobrze będzie u Ciebie pasował. Chyba w wolnej chwili pojadę do ogródów "Pudełko" w Pisarzowicach i podumam nad tym bonsai. Tzn. nad cenami ma się rozumieć. :
Jeszcze wymyśliłam, że zamiast bonsai mogłabym dać kostki strzyżone z bukszpana (ale jakby nie liczyć to też sporo takie większe egzemplarze by wyszły).
A tu wklejam inspiracje do kostek:

Źródło:http://www.domosfera.pl/
Jak znajdujecie taki pomysł zastąpienia?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
magnolia 09:34, 23 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
dla mnie kostki jak najbardziej .
Tylko takie jak na zdjeciu- szerokie, masywne , nie za wysokie. I wiele, nie 1 szt. A najfajniej jak gdzieś będą jeszcze powtórzone- w innym miejscu , innym rozmiarze, z innego materiału jak tu z kamienia czy z betonu, albo z drutu.
____________________
Limka 09:48, 23 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295



Danusiu, pokazałaś zdjęcie bonsai z cyprysika za 390 zł. A ja na tym zdjęciu z Waszej realizacji widzę bonsai i od razu mi się kojarzy z kosztem kilku tysięcy zł ok. 5-7 tys zł. A może się mylę, może to jest dużo tańsze, wyprowadź mnie jak coś z błędu, bo może żyję w nieświadomości.
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 09:51, 23 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
malkul napisał(a)
Danusiu dziękuję za tyle inspiracje Buźka dla Ciebie .
Ten Tatarak trawiasty (Acorus) fajny dobrze będzie u Ciebie pasował. Chyba w wolnej chwili pojadę do ogródów "Pudełko" w Pisarzowicach i podumam nad tym bonsai. Tzn. nad cenami ma się rozumieć. :
Jeszcze wymyśliłam, że zamiast bonsai mogłabym dać kostki strzyżone z bukszpana (ale jakby nie liczyć to też sporo takie większe egzemplarze by wyszły).
A tu wklejam inspiracje do kostek:

Źródło:http://www.domosfera.pl/
Jak znajdujecie taki pomysł zastąpienia?


Dobry zamiennik ale ja dla mnie nie zamiennik bonsai, bo kostki niskie a bonsai wyższy, kostki to dla mnie ew. zamiennik tej chyba runianki.
____________________
Nasadzenia przed domem
magnolia 10:08, 23 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
kostki to bardzo mocna forma. Nie dają 'pionu' w kompozycji, ale skupiają uwagę. Tak jak na tym zdjęciu- są kostki i drzewo które jest potrzebne, jednak nie skupia uwagi. I kostki i bonsai są jak rzeźby w ogrodzie- uważnie trzeba je zestawiać żeby nie było jak w ciocinej witrynce- śliczny bałagan.
Mogą być kostki= wypełnienie, ale wtedy inne, mniej masywne, delikatniejsze jako dodatek do bonsai ( i chyba nie do każdego bonasi by pasowały).
____________________
Sebek 20:37, 23 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Limka napisał(a)



Danusiu, pokazałaś zdjęcie bonsai z cyprysika za 390 zł. A ja na tym zdjęciu z Waszej realizacji widzę bonsai i od razu mi się kojarzy z kosztem kilku tysięcy zł ok. 5-7 tys zł. A może się mylę, może to jest dużo tańsze, wyprowadź mnie jak coś z błędu, bo może żyję w nieświadomości.



Taki bonsai z cisa to i 5 cyferek może kosztować - cis jest najszlachetniejszy i takie coś rośnie kilkanaście lat
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies