Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Limka 21:04, 23 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Sebek napisał(a)




Danusiu, pokazałaś zdjęcie bonsai z cyprysika za 390 zł. A ja na tym zdjęciu z Waszej realizacji widzę bonsai i od razu mi się kojarzy z kosztem kilku tysięcy zł ok. 5-7 tys zł. A może się mylę, może to jest dużo tańsze, wyprowadź mnie jak coś z błędu, bo może żyję w nieświadomości.



Taki bonsai z cisa to i 5 cyferek może kosztować - cis jest najszlachetniejszy i takie coś rośnie kilkanaście lat


Właśnie tak myślałam, ale zmniejszyłam kwotę, bo już zaczęłam wątpić. Dzięki Wszechogarniający Sebku
____________________
Nasadzenia przed domem
stychaz 23:24, 23 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
malkul napisał(a)
Danusiu dziękuję za tyle inspiracje Buźka dla Ciebie .
Ten Tatarak trawiasty (Acorus) fajny dobrze będzie u Ciebie pasował. Chyba w wolnej chwili pojadę do ogródów "Pudełko" w Pisarzowicach i podumam nad tym bonsai. Tzn. nad cenami ma się rozumieć. :
Jeszcze wymyśliłam, że zamiast bonsai mogłabym dać kostki strzyżone z bukszpana (ale jakby nie liczyć to też sporo takie większe egzemplarze by wyszły).
A tu wklejam inspiracje do kostek:

Źródło:http://www.domosfera.pl/
Jak znajdujecie taki pomysł zastąpienia?


Witaj Malkul

Rewelacyjne są te kostki. Patrząc na zdjęcie miałam wrażenie, że gdzieś jej już widziałam... i sie nie pomyliłam ten sam ogródek mam w swoich inspiracjach

Powodzenia w byciu konsekwentną. trzymam kciuki

____________________
Justyna - Wersja mini mini
Lena 11:52, 24 wrz 2011


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
magnolia napisał(a)
a wiecie co jest moim ulubionym bonsaiem?- wielgachne bonsaie ze zwykłego graba. to chyba jedyny bonsai który planuje w ogrodzie. Jeszcze kuszą mnie platany - bonsaie, ale grab jest moim nr 1.


Ha!!! I moim też!!!! Odkąd zobaczyłam pewne zdjęcie w magazynie "Ogrody" z wielkim grabem w formie bonsai to była miłość od pierwszego wejrzenia ....i nawet próbuję coś takiego tworzyć ale to praca na wiele lat
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Pwl 12:08, 24 wrz 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
fajnie że już drzewa wybrane podrzucę jeszcze taki pomysł na to co "pod"
Graby które Ci się podobają świetnie się zaakcentują. Planujesz je ciąć w takie
wysokie prostokąty? czy w stożki? No i jeszcze Cię pomęczę, czy zaczynasz
od takich małych i będziesz je prowadziła od początku? Sam bardzo chciałem
tak zrobić ale jakoś cały czas coś mnie powstrzymuje


fot. Your Garden Autumn 2011
____________________
paweł
malkul 15:21, 24 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Magnolia pisałaś o kostkach z innego materiału jak tu z kamienia czy z betonu, albo z drutu. Ja sobie umyśliłam takie zrobić samemu ze trzy sztuki gdzieś na ogrodzie przy rabatach walnąć. Mam gdzieś w inspiracjach takie kostki z drutu wypełnione dużymi kamieniami, tylko nie mogę znaleźć tego teraz.
I wstaw tu proszę (jak masz inspirację oczywiście) tego twojego wielgachnego bonsai z Grabu. Bo zachodzę w głowę jak miałby on wyglądać.
Pwl miło, ze zajrzałeś, zapraszam częściej wraz z inspiracjami. na graby się jeszcze nie zdecydowałam. Będę o nich myślała przy projektowaniu kolejnych rabt. Najpierw muszę się uporac z tym przodem.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 15:51, 24 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702

A jakby w tym przedogródku zrobić coś ala kostki z ogrodów Panstawa Kapias.

Źródło:http://majawogrodzie.tvn.pl/23,Ogrody-pokazowe-panstwa-Kapiasow,odcinek.html
I oczywiście na żwirku a po bokach rozwinąć trawki niskie ozdobne?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 17:03, 24 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Popoatrzcie jak pięknie.

Źródło:http://www.irrigationmanagement.com/
Wiem że Danusia powie, że smotno kolorystycznie ale jakby dać z tyłu jasnozieloną ścianę to już by było weselej.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Sebek 19:42, 24 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No ślicznie - albo dać jakąś jedną trawę jasną a drugą ciemniejszą
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
stychaz 22:52, 24 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Jeżeli chodzi o kostki to znalazłam coś takiego:

i z tego co widzę to jest chyba przedgródek

Źródło: www.gardenbuilders.co.uk

Zerknij, nawet nie tylko ze względu na kostki, mają tam fajne, nowoczesne projekty
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Ewa 21:21, 25 wrz 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Witam sąsiadkę
Ciekawa jestem bardzo realizacji nowoczesnego projektu
Pozdrawiam
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies