Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Joanka 19:16, 18 wrz 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Dobrze, że tu zajrzałam...... tyle inspiracji......
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
malkul 13:29, 21 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Puk Puk, nieśmiało pytam - doradzi ktoś coś z tym przedogródkiem?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Limka 19:49, 21 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Mi sie te pasy bardzo podobają, także ja bym była za tym. Takie bardzo niespotykane. Podpytaj Danusi, czym zastąpić rośliny żeby osiągnać najlepszy efekt. A ten typ nr 2 to który?
____________________
Nasadzenia przed domem
malkul 20:04, 21 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Limko ten typ nr 2 to coś w stylu jednej z realizacji Gardenarium.
Wygląda to tak pięknie: (ps.nie wiem czy moge to tu wkleić ale jak co to usunę)
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Joanka 20:10, 21 wrz 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Jak dla mnie typ nr 2 lepszy
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Limka 20:19, 21 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Tak, to jest boskie, oko bieleje Jeśli koszty nie mają znaczenia to typ 2 jest lepszy.
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 20:31, 21 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
To jedyny bonsai który z chęcią bym przygarnęła do siebie Inne niekoniecznie
____________________
Nasadzenia przed domem
vesper 21:49, 21 wrz 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Witaj malkul!
Podobają mi się minimalistyczne ogrody, a z drugiej strony lubię, jak jest swojsko. Podobnie rozdarta jestem co do aranżacji wnętrz. Podziwiam więc Twoją konsekwencję Platan piękny, kolor jego kory super pasuje do nowoczesnego ogrodu.

Mam pytanie odnośnie przygotowania gleby:

malkul napisał(a)
Tak zrobię Danusiu Najpierw poczekam az wzejdą chwaściuniki , potem zrobię im dobrze Randapem, nastepnie zaproszę glebogryzarkę any je troszkę połaskotała, wytaczkuję z mężem dziurki, wpotem wywałkuję teren a na sam koniec jak wzejda jeszcze chwastunie to znów je poczestuję randapem Tak to sobie wymyślilam, tyle co miałam wczoraj siły to wydarłam wraz z korzeniami (zaiwaniałam ok 4 godziny).



Planuję zrobić u siebie podobnie, jak w cytowanym wpisie. Tylko chciałabym przed zimą potraktować roundup'em, na wiosnę przekopać glebogryzarką, podsypać kompost, który się u mnie produkuje i robić nasadzenia. Czy dobrze kombinuję? Czy do wiosny ziemia "odda" już to, co złe w herbicydzie?
____________________
Ogródek vesper
malkul 08:03, 22 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Bardzo Wam dziękuje dziewczyny za opinie.
Kurcze chodze wściekła jak osa , bo nie potrafię rysować ani w programie tego poskładac aby wrzucić tu jakąs wizualizację (a że mam kiepścitka fantazję to sie miotam czy to co uplanuje będzie ok). Po nocach spać nie mogę bo mi się śnią nasadzenia.
Co do przedogródka to ja mam mieszane uczucia, bo z jednej strony bardziej podoba mi się wersja z tymi liniami (ale mąż nie za bardzo), a z drugiej strony myslę że bardziej reprezentacyjna jest wersja zrobiona przez Danusię.
Niestety na takiego bonsaja mnie nie stać (ale wiadomo Polak potrafi )) Myślałam żeby tam nieco pozmianiać nasadzenia , jednoczesnie zachowując formę całości inspiracji.
Można tam użyć kostrzewy i czarną trawke, ożywić to np. Hakonechloa 'Aureola', no i wymyśleć coś zamiast tego bonsaja cudniastego. To miejsce to patelnia przez cały dzień.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Gardenarium 08:23, 22 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Bonsai można zrobić z jakiegoś zaniedbanego, podmarzniętego drzewa iglastego. Czasem a nawet w większości wychodzą z tego ciekawe dzieła. Mamy takie przykłady na forum.

http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=bonsai&search_in=topics&commit=Szukaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies