Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

magnolia 11:38, 29 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
coś źle skopiowałam. Teraz chyba lepiej

http://www.zszp.pl/?id=207&rco=Carpinus%20betulus%20%27Fastigiata%27&lang=1
____________________
malkul 13:03, 29 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Witam ponownie.
Spróbowałam dziś narysować przedogródek. Z założenia ma być reprezentacyjny. Z pewną doza nieśmiałości przedstawiam moje wypociny. Proszę jednak puścić wodze fantazji bo kiepsko mi to wyszło.
Opis:
Rabaty po obu stronach chodnika są żwirowe. Nasłonecznienie tzw. PATELNIA.
A wszelkie obrzeża kwater w środku rabat będą zrobione z pasów blachy ocynkowanej.


Plan nasadzeń:
1. grab pospolity 'Fastigiata' na ogołoconym pniu cięty w prostopadłościan.
2. Kostki formowane z bukszpanu (kwadraty wielkości ok. 80cm do 100cm)
3. Gabiony (kostka z drutu wypełniona kamieniami.-wielkość tak jak kostki bukszpanowe.
4. Kwatery z jasnozielonym niedźwiedzim futrem.
5. Kwatera z kostrzewą siną.
6. Czarna trawka czyli Ophiopogon Nigrescens.

Proszę o ocenę , lub rady co mam zmienić.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Gardenarium 13:13, 29 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Słabo widzę cyferki a można by zeskanować z większymi cyferkami???
Nie mogę odczytać. No dobra , za łożyłam okulary...

Jak dla mnie za dużo się dzieje, trójkąty niepotrzebnie mieszane z kwadratami i kwadraty na ukos... zobaczymy co powiedzą inni
Nie wiem gdzie jest "1" - grab
Gabiony będą miały jakie przeznaczenie, tylko jako kostka i już?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:14, 29 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niepotrzebnie wszystko jest tak rozmieszczone równomiernie po całym "placu". Gdzieś jakieś piuste, proporcjonalne miejsce musi być
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malkul 13:28, 29 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Danusiu zaraz poprawiam (toć to masakra jakaś, aż sama się za głowę złapałam)
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Gardenarium 13:32, 29 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poprawiaj zanim reszta się dojrzy...hahaha

Nie bój nic...jesteśmy bardzo wyrozumiali. To jest przecież przyjazny portal i życzliwy, wszyscy się uczymy na błędach innych i o to chodzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magnolia 13:38, 29 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
niedźwiedzie futro nier lubi ostrego, pełnego słońca. W zamian może być kostrzewa owcza. Raczej nie łącz 2 rodzajów kostrzew, 1 rodzaj będzie lepszy.
Zrób coś prostszego w kwestii kształtów, może jakaś baza z gatunku dywanowego i w tym kostki. Nie wiem jaka tam jest długość ale może więcej drzew?
____________________
malkul 13:51, 29 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Przepraszam, że tak długo ale jak spojrzałam na ten mój "pożal sie Boże rysunek" to na długo się zaniosłam śmiechem, brzuch mnie aż boli. No ale co tam niech i inni się pośmieją hahahahaha. Zostawiam tamto dla potomnych. a tu moje nowe wypociny. Nie wiem czy lepsze ale chociaż większe cyfry.hihihihihihi. Padam ze śmiechu normalnie. ale przecież pisłam że fatalnie maluję. no dobra już spokój.
Plan nasadzeń:
1. grab pospolity 'Fastigiata' na ogołoconym pniu cięty w prostopadłościan.
2. Kostki formowane z bukszpanu (kwadraty wielkości ok. 80cm do 100cm)
3. Gabiony (kostka z drutu wypełniona kamieniami.-wielkość tak jak kostki bukszpanowe.
4. Czarna trawka czyli Ophiopogon Nigrescens
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
magnolia 14:06, 29 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
wg. mnie nr 4 powinno być gęstym wyraźnym dywanem, szerokości takiej jak zewnętrzne brzegi rozstawu kostek - nr 2. Wstawiłabym tez grab w nr 4, a raczej nr 4 powiększyć tak, żeby wszedł pod grab. A moze nr 3 wyodrebnij, nie mieszaj z nr 2, tylko posadź te nr 3 obok siebie w nr 4 - np w dolnym prawym rogu 2 gabiony obok siebie.
____________________
magnolia 14:07, 29 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
i chyba jednak zostawiłabym graby Fastigiata w swojej formie- masz już 'wykrojone' bukszpany i gabiony , myślę że wystarczy.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies