Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

malkul 20:58, 14 gru 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Ja strasznie ubolewam, że ni moge się zająć swoim projektem, ciągle po pracy gonię na budowe i walczymy tam zaciekle. Szczerze mówic mam dość A już święta za pasem.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
moni 21:52, 14 gru 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Ładny ogród ale dalej nie mogę się przekonać do nowoczesnych ogrodów, chciałabym próbować tego stylu czy nie są one za " surowe" - mniej tu roślin więcej architektury
____________________
Mona
Gardenarium 21:56, 14 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rośliny trzeba sadzić duże- wtedy jest najlepszy efekt. Trawy ładnie zmiękczają surowe ogrody. Nadają lekkości i element ruchu w tym nieruchomym i prostym ogrodzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
moni 21:58, 14 gru 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
To styl ogrodów który sprawdzi się raczej w mieście bo do wsi nie za bardzo pasuje.
____________________
Mona
Gardenarium 22:21, 14 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może bardziej do architektury budynku bym dopasowała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malkul 13:57, 16 gru 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Dziś witam się na smutno Zauważyłam że na trzech tujach mam czerniejące gałązki wyczytałam, że to jakieś choróbsko grzybiczne. I chciałam porady , co dalej, czym to najskuteczniej spryskać, podejrzewam też że zmianione gałązki musze obciąć i spalić. Proszę o poradę. I czy działać teraz czy czekac do wiosny, i czy podlewać mam dalej czy to skutek zbyt duzej ilości wody w glebie?

____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Martek 16:56, 16 gru 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Może tak być ,że za mokro .Grzyby przecież są z nadmairu wilgoci ,ale proszę się tak nie przejmować tuje to mocne rośliny szybko się regenerują .Można obciąć teraz to co szczerniało to już przecież jest martwe
Wiem ,że dużo pisze się o podlewaniu zimozielonych roślin w takie suche dni jak mamy teraz .Oczywiście tam gdzie nie ma deszczu czy śniegu ,ale trzeba pamiętać ,żeby woda była nie prosto z kranu ,żeby nie lać wodą po roślinie tylko na glebę i naidealniej z rana bo po 16-tej to już czasami przychodziły i mogą nadal "zaskakiwać"przymrozki .To chyba nie jest dobre podlać wieczorem ,a za godzine ściskający mróz ...
Naprawdę tuja to żywotnik często spotykany bo i jeden z łatwiejszych i mniej wymagjących nabytków naszych ogrodów .Należy więc się przedświątecznie wyluzować
Radosnych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia życzę ,pozdrawiam Marta
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Gardenarium 19:03, 16 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiedziałam także wątku http://www.ogrodowisko.pl/watek/1128-choroby-zywotnikow?page=3#post_25

Ja bym jeszcze dodała, że czerniejące gałązki to może być objaw obsikania przez psy lub koty. Tuje tak nie chorują. Przeanalizuj czy to możliwe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malkul 20:11, 16 gru 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Danusiu to właśnie bardzo możliwe, też przebiegła mi ta myśl w głowie- bo my z jednej strony nie mamy ogrodzenia i często a nawet bardzo często przychodzą psy sąsiadów , a kociska to chyba ze 4 sztuki takich cudzych sobie upodobało siedzieć w naszych tujach. zaraz zajrze do wątku o chorobach ale się zastanawiam co mam teraz z tym zrobić? Martwię się o nie
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 20:18, 16 gru 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Danusiu, Martusiu i wszyscy zaglądający tu ogrodniczki i ogrodnicy życzę Wam również zdrowych, spokojnych, pełnych pokoju i miłości Świąt Bożego Narodzenia
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies