Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

anuska2507 16:18, 14 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Sadzę cisy i mam pytanie: przycinać po posadzeniu? A jeśli nie, to kiedy pierwsze cięcie?

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 16:24, 14 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
I drugie pytanie/głosowanie: jakie byliny posadzić przed hortensjami Silver Dollar?

Posiadam (widoczne na zdjęciu):
A) turzycę Raureif
B) żurawkę Malachite
C) firletkę

Mogę dokupić:
D) coś bordowego, bo to rabata pod Pissardii, np. żurawka, rozchodnik

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Agatorek 22:28, 14 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
anuska2507 napisał(a)

Dziękuję, szałwia faktycznie intensywnie niebieska
Ja bukszpany zawsze cięłam pierwszy raz w marcu, w tym roku pominęłam to cięcie może jak skończysz plewić swoje hektary, to uda Ci się przyciąć buksy chociaż raz


Raczej pominę cięcie. Skończyłam pielić ostatnią rabatę i muszę już znów pielić od początku. Czuję się jak w dniu świstaka . Wstaję, popracuję trochę przy kompie, idę pielić, wracam, znów pracuję i tak w kółko .
A tyle roślin czeka na posadzenie!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 22:35, 14 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Odnośnie głosowania, to przed hortensjami (ile ich tam masz?) posadziłabym turzycę i gdzieniegdzie żurawki. Może być zygzakiem, tak jak są posadzone hortensje. A firletkę nieregularnie między hortkami (i tak będzie Ci się wysiewać i wyrastać w różnych dziwnych miejscach ).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
kasia1 07:01, 15 cze 2022


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Mam u siebie turzycę Ice Dance naprzemiennie z żurawkami bordowymi. Fajnie jedno drugie podkreśla i pod względem koloru i kształtu.

Jeśli chodzi o cisy, sadziłam w ubiegłym roku jesienią (podobne sadzonki), to przycięłam dopiero wiosną.

Ale mamy jeszcze wiosnę, więc U Ciebie przycięłabym teraz delikatnie same końcówki, te najbardziej wystające.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
anuska2507 08:45, 15 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Agatorek napisał(a)

Raczej pominę cięcie. Skończyłam pielić ostatnią rabatę i muszę już znów pielić od początku. Czuję się jak w dniu świstaka . Wstaję, popracuję trochę przy kompie, idę pielić, wracam, znów pracuję i tak w kółko .
A tyle roślin czeka na posadzenie!

Ja właśnie przeplatam pielenie sadzeniem Jak na razie to się sprawdza, ogród nie zarósł całkowicie, a rabaty też się powoli "robią"
Hortensji mam 6 szt.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 08:58, 15 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
kasia1 napisał(a)
Mam u siebie turzycę Ice Dance naprzemiennie z żurawkami bordowymi. Fajnie jedno drugie podkreśla i pod względem koloru i kształtu.

Jeśli chodzi o cisy, sadziłam w ubiegłym roku jesienią (podobne sadzonki), to przycięłam dopiero wiosną.

Ale mamy jeszcze wiosnę, więc U Ciebie przycięłabym teraz delikatnie same końcówki, te najbardziej wystające.

No właśnie chyba dobrze by było dać coś bordowego na tą rabatę.
To podetnę trochę te ciski... jak odnajdę sekator
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
DariaB 10:36, 15 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Bardzo ładna kolorystycznie rabata z szałwią, niby spokojna, a z pazurem. Też bym tam już chyba nic nie dosadzała.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
LIDKA 23:56, 15 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7137

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anuska2507 09:00, 16 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
DariaB napisał(a)
Bardzo ładna kolorystycznie rabata z szałwią, niby spokojna, a z pazurem. Też bym tam już chyba nic nie dosadzała.

Dzięki, ten pazur to chyba za sprawą intensywnie niebieskiej szałwi
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies