Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

anuska2507 23:43, 30 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Rozejrzę się za nią w szkółkach

Posadziłam wszystko, co rozstawione, oprócz dębu, bo już robiło się ciemno.
Doniczki imitują ławeczkę - może kiedyś tam stanie


____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Margerytka40 07:05, 31 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Tujek Danica nie polecam. Raz, że lepiej jak mają słońce, dwa absolutnie nie w gąszczu bo łysieją jak inne rośliny na nie włażą. Poza tym wkurzające jest, że całe suche wpada do środka, trzeba czyścić. Ja mam na rondzie ale będę wymieniać na cisy. Cisy były by tu wersją elegancką u Ciebie, choiny bardziej swobodną. Jak wolisz. Pod hortki można też trawy np hakone
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
kasia1 07:30, 31 maj 2022


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
To ja propo Danic. Danice lubią słońce. Aniu, nie wiem, jaką też masz ziemię. Cisy nie lubią takiej podmokłej (Danusia też o tym pisała, że w Naszej Anglii ma problem z cisami). U mnie jest glina i muszę przyznać, że Danice na słońcu ładniej się prezentują teraz niż cisy, którym chyba nie do końca odpowiada taka zimna, wilgotna ziemia i się zbierają po zimie. Ostatecznie mam i Danice i cisy Tam gdzie patelnia - sadzę Danice. Ale tak jak pisze Asia - one nie lubią gąszczu.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
olciamanolcia 07:42, 31 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
anuska2507 napisał(a)
3, 2, 1, próba generalna rabaty z dębem Green Pillar, jodłą i Pissardi
Hortki Silver Dollar (te z biedry ) zygzakiem, z tyłu 4 trawy nn, na końcu po prawo pasiasty miskant,





Przepiękna rabata się szykuje. Odległości tez dobre - za rok będziesz miała gesto ,że hej.

Pissardi rewelacyjna. Bardzo je lubię.

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 07:47, 31 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
anuska2507 napisał(a)

Tuje Miriam ciekawe, mniej popularne niż Danica.


Może nie tyle mniej popularne ale dużo większe rosną. Moim zdaniem są fajna alternatywą dla kulek bukszpanowych-przynajmniej ćma ich nie zje a i przyjemniej pachną niż bukszpany....
tez nad nimi się zastanawiałam ale wybrałam daniki Już trzeci raz zmieniły miejsce Jakos nie mam z nimi problemu-jak na chwile obecną . Rosną w słońcu.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
anuska2507 09:21, 31 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Dzięki za podpowiedzi

Asiu, zatem wykreślam tujki. Nie mam dużego doświadczenia z hortensjami, ale widziałam nieraz na zdjęciach, że potrafią zrobić busz. A ta rabata jest przy południowym boku działki, więc docelowo wyjdzie taka półcienista, kiedy to wszystko porośnie (włącznie z cyprysikami za płotem). Cisy będą obok z hakone i bodziszkiem. Tu dla urozmaicenia chyba zdecyduję się na choinę Jeddeloh. W sumie zawsze mi się podobała, ale nie miałam na nią pomysłu.

Kasiu, podmokły teren to nie u mnie. Już prędzej nadmiernie suchy. Na tej rabacie mam lekką glebę, teraz, w czasie suszy - sam pył.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 09:27, 31 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Justyna, oby było pięknie Hortki z biedy wsadzone do donic ładnie się zebrały. One i miskanty są rozrzucone mniej więcej co metr - myślę, że to optymalnie.
To była najwyżej szczepiona Pissardii w szkółce, pozostałe były na takiej śmiesznej krótkiej nóżce
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 19:47, 31 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Dąb posadzony


W doniczce zastałam istny kołtun korzeni i suchego torfu. Nie wiem, czy dobrze zrobiłam, ale starałam się jak najwięcej tego torfu wydłubać. Wszystkiego się nie udało, ale przynajmniej można było te korzenie trochę "ułożyć" w dołku.

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
LIDKA 20:45, 31 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7118
anuska2507 napisał(a)
Dzięki za podpowiedzi

Asiu, zatem wykreślam tujki. Nie mam dużego doświadczenia z hortensjami, ale widziałam nieraz na zdjęciach, że potrafią zrobić busz. A ta rabata jest przy południowym boku działki, więc docelowo wyjdzie taka półcienista, kiedy to wszystko porośnie (włącznie z cyprysikami za płotem). Cisy będą obok z hakone i bodziszkiem. Tu dla urozmaicenia chyba zdecyduję się na choinę Jeddeloh. W sumie zawsze mi się podobała, ale nie miałam na nią pomysłu.

Kasiu, podmokły teren to nie u mnie. Już prędzej nadmiernie suchy. Na tej rabacie mam lekką glebę, teraz, w czasie suszy - sam pył.


Ania choiny kanadyjskie lubia wode. Mam jedna i jak jest długo sucho i upalnie troche mi żółknie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anuska2507 10:11, 01 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Lidka, dobrze wiedzieć.
Tak pomyślałam, że właśnie kupię ze 3 szt., zobaczę jak sobie u mnie poradzą. Bo rozważam też "zwykłą" choinę na żywopłot, ale właśnie obawiam się dużych wymagań wodnych.
Znalazłam ciekawą odmianę o białych przyrostach Gentsch White. Większa niż Jeddeloh, ale piszą, że lubi cięcie.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies