Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

anuska2507 10:20, 01 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Przed dęba i jodłę przesadzę jesienią krzewuszkę. Teraz nie będę jej ruszać, bo po zeszłorocznym sadzeniu w lipcu zgubiła wszystkie liście. Nie znam odmiany, bo to z darowizny, dopiero teraz widzę jak kwitnie. Da plamę koloru o tej porze roku i będzie trochę kontrastować ciemniejszymi liśćmi.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 12:14, 01 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Mam pod oknami taką "rabatkę wstydu", która bynajmniej nie jest efektem głębokich ogrodniczych analiz Taka zbieranina się zrobiła. Są tu:
- rodki, które nie pasują mi kolorem, bo w miarę kwitnienia jasny róż blaknie i zlewa się z kolorem elewacji,
- krzewuszka do przesadzenia,
- 3 hortensje bukietowe Diamant Rouge - pokładające się,
- naparstnice,
- czarnuszka ozdobna,
- firletki,
- orliki,
- żurawki Malachite, zielone, kwitnące na kremowo,
- stipa,
- niebieskie przetaczniki - dwie odmiany, w tym jedna dość mocno się rozrasta i ładnie wygląda nawet zimą,
- Carex Ice Dance.

Docelowo chcę to miejsce zrobić od początku, ale najpierw trzeba jak najwięcej stąd wysadzić. Myślę, że naparstnice, orliki i czarnuszki ozdobne posadzę na nowej rabacie między miskantami. Będą kwitły w czasie, gdy miskantów i hortensji jeszcze nie widać.



____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 14:30, 01 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Z bliska:
Hortensja Diamant Rouge


Carex Ice Dance nie wygląda źle, zazielenił się już


Przetacznik. I stipa w szponach kota
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 19:37, 01 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Klon Drummondi też posadzony. Aż nie chce mi się wierzyć, że on może osiągnąć 7 metrów szerokości, bo w szkółce wyprowadzono go kolumnowo. Widać, że był mocno przycinany po bokach. Mam nadzieję, że się zagęści i będzie "świecił" na tle lasu.


Z grubszych nasadzeń zostały jeszcze cisy na żywopłocik i kalina japońska.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Monika83 09:23, 02 cze 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3020
anuska2507 napisał(a)


Przetacznik. I stipa w szponach kota
Mój kot też tak robi z rozplenicami, trawy to są chyba ulubionymi roślinkami dla kotów
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
DariaB 09:47, 02 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
"Mój" przybłęda kot został dzisiaj przyłapany na obgryzaniu rozplenicy, podgryzał tez hakonkę, a, z kolei stpię uwielbia mój kot
Widzę, że cały czas ostro działasz, rabata już prawie gotowa, będziemy wspólnie czekać na efekty
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
anuska2507 17:49, 02 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Monika83 napisał(a)
Mój kot też tak robi z rozplenicami, trawy to są chyba ulubionymi roślinkami dla kotów

O tak, z trawami to dopiero zabawa Wczoraj towarzyszył mi też przy pieleniu warzywniaka, wylegując się na szpinaku
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 17:53, 02 cze 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
DariaB napisał(a)
"Mój" przybłęda kot został dzisiaj przyłapany na obgryzaniu rozplenicy, podgryzał tez hakonkę, a, z kolei stpię uwielbia mój kot
Widzę, że cały czas ostro działasz, rabata już prawie gotowa, będziemy wspólnie czekać na efekty

Kolejni wielbiciele trawek
W tym tygodniu miotałam się trochę między obsadzeniem rabaty a pieleniem, bo wszystko zarasta. Na szczęście udało mi się trochę zrobić, bo dziś i jutro nic nie działam. Może w sobotę zacznę sadzić cisy.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Agatorek 21:26, 02 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13268
Monika83 napisał(a)
Mój kot też tak robi z rozplenicami, trawy to są chyba ulubionymi roślinkami dla kotów


Moje psy też lubią trawy, a najbardziej Venus (lubiła je wykopywać ).

Aniu, rzeczywiście masz trochę towaru na rabatce pod oknami. Trzeba to jakoś uporządkować . Dałabym tam jeszcze jakieś trawy, ale to już jak wysadzisz stamtąd „niepotrzebne” roślinki.

Ładnie wyglada posadzony klon .

Ja póki co pielę, pielę i pielę. Później podosypuję kory. Sadzić będę później. Jeszcze kilka dni mi zejdzie w towarzystwie chwastów
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Nowa12 21:43, 02 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ale fajne ujęcie z kotkiem. Kot sąsiadów też się ze mną bawi w chowanego w stipach .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies