Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Malwowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Malwowy ogród

waldek727 01:07, 23 lis 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
,,Pragnienie miłości" wyrażone w dźwiękach.
Coś pięknego.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
ElaS 21:55, 23 lis 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
anpi napisał(a)
Elu, ogród,podróże i muzyka ciekawe połączenie zainteresowań.
Ja niewiele podróżuję,więc chętnie pooglądałam ciekawe miejsca ,które zwiedziłaś.Ta egzotyka przyciąga!
Wszelkie wyjazdy są bardzo inspirujące i ja po powrocie czasami męczę eMa ,by mi coś podobnego(zobaczonego gdzieś)- zrobił,lub pomógł zrobić,lub zaraz szukam coś podobnego do kupienia,nie mówiąc już że zawsze coś przytargam z takiego wyjazdu...nie tylko rośliny.Dlatego powiedział,że np.do Egiptu to my nie pojedziemy...bo zaraz będzie musiał piramidę mi stawiać w ogrodzie!!!

Muzyka jest ze mną od kiedy sięgam pamięcią, podróże pojawiły się później.
Śmieję się, że zdążyłam zobaczyć to i owo zanim dopadła mnie niemoc
Bo, co to było tak niedawno, wsiąść w auto i przejechać 1700km, z przerwą na kawę. Dzisiaj jadę 70km i mam dość, choć auta jak statki kosmiczne - prawie. Klimatyzacje, ekrany, nawigacje, itd.
Latać samolotem nadal nie lubię, chociaż mówiono mi, że z czasem minie. Guzik tam, nie lubię i już. To jednak nie jest naturalne dla człowieka w jakiejś metalowej skrzynce wisieć nad ziemią

Ale pod wodą też nie bardzo



Pozostają Ogrody
____________________
Malwowy ogród
ElaS 22:38, 24 lis 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Ogród u mnie smutny. Posprzątany. Byłam w B. i drogą kupna nabyłam kolejne cebule. Kto by nie kupił za pół ceny Trzeba będzie znowu sadzić. Ale za to jak przyjdzie wiosna

Jest takie miejsce gdzie podoba mi się zima Tej prawdziwej raczej nie lubię ale ta muzyczna bardzo mi odpowiada

https://www.youtube.com/watch?v=QDMEA56RuAw
"Cztery pory roku"
Najsłynniejsze dzieło Vivaldiego powstało w wiejskim regionie Mantui we Włoszech. Kompozytor czerpał inspirację z dźwięków i obrazów przyrody, co doskonale udało mu się uchwycić w dźwiękach kompozycji. Utwór naśladuje i przedstawia różne doświadczenia słuchowe dotyczące zimy, wiosny, lata i jesieni. Usłyszmy tu brzmienie krajobrazu jak szum potoków, zamarzniętych wód, trzask ognia, czy odgłosy dzikich zwierząt (różne gatunki ptaków, psów i owadów) i oczywiście ludzi. Jednym z najbardziej zaskakujących motywów jest muzyczna ilustracja grupy myśliwych z perspektywy zarówno drapieżników, jak i polujących. Podobne wrażenie robią efekty dźwiękowe oddające dźwięki brzęczenia komarów i szczękanie zębami w zimie.

Chociaż na dzisiejszy wieczór polecam utwór Vivaldiego w takim wykonaniu (tego słucham), taki mam nastrój, co poradzić ...
https://www.youtube.com/watch?v=mdFrn89x74k

____________________
Malwowy ogród
sierotka 15:04, 26 lis 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witaj Elu macham i serdecznie pozdrawiam
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Pszczelarnia 16:00, 26 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Słyszysz też muzycznie brzmienie Twojego ogrodu?
A mnie czasami balet pociąga, "Święto wiosny" Strawińskiego.

Będę zaglądać i chłonąć muzyczne opowieści (uwielbiam).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
greg66 18:08, 26 lis 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Elu u mnie inna gra muzyka ale na szczęście tyle piekna jest w muzyce a i jaka radość, że my ją czujemy i oddajemy się słuchaniu jej.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElaS 22:26, 26 lis 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Pszczelarnia napisał(a)
Słyszysz też muzycznie brzmienie Twojego ogrodu?
A mnie czasami balet pociąga, "Święto wiosny" Strawińskiego.

Będę zaglądać i chłonąć muzyczne opowieści (uwielbiam).



hmm, balet...
To opowiem historyjkę. Moje dziecko, wiedząc, że mama lubi sztuki wszelakie, zdobyło bilet na przegląd teatrów - trafiło na balet. A, że w naszej rodzinie taniec jest naturalną forma ekspresji, dziecko dumne, wręczyło rodzicielce imienne zaproszenie.
Mama (czyli ja) odpicowała się niemożebnie. W lisy z szafy wyjęte otuliła się styczniowej soboty, małżonka wzięła pod rękę i udała się na Wydarzenie. Już w aucie coś zaczęło uwierać. Ale podniecona czekającą mnie kulturalną ucztą starałam się bagatelizować objawy. W holu teatru spotkałam moją panią doktor od stawów, wymieniłyśmy uśmiechy. Baa, szykuje się niezapomniany wieczór.
Światła gasną, słychać muzykę, pojawiają się artyści i ...
No, i u mnie na tym był koniec
Cholerne lisy spowodowały reakcję alergiczną oczu. Wysiedziałam do końca z zamkniętymi ślepiami. Małżonek po cichu opowiadał, co widać na scenie. Po spektaklu wyprowadził i odwiózł do domu. Nie wiem gdzie skończyło moje futro, bo kazał zabrać z domu i nawet mi o nim nie wspominać.
Moja pani doktor na kontrolnej wizycie wyrażała swój zachwyt, a ja nie przyznając się do przygody potakiwałam. I taka to baletowa historia

Tym razem zatańczone Adiago
https://www.youtube.com/watch?v=TiXts24KhYU
____________________
Malwowy ogród
sierotka 22:40, 26 lis 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Eluś bo jak liski to tylko w dębowo brzozowy lesie
Czyli u nas
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
ElaS 22:47, 26 lis 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
greg66 napisał(a)
Elu u mnie inna gra muzyka ale na szczęście tyle piekna jest w muzyce a i jaka radość, że my ją czujemy i oddajemy się słuchaniu jej.

Grzesiu, u mnie gra bardzo rożna muzyka.
Postrzegam tylko jej dwa rodzaje dobra i zła. Gatunki mniej istotne
____________________
Malwowy ogród
Pszczelarnia 22:49, 26 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
. A to nie wiedziałaś, że masz na futra uczulenie? Pamiętam opis pobytu Chopina w Szkocji. Wilgoć go niszczyła. Razem z nim przeżywałam męki uczenia panien Starling (to było chyba to nazwisko) muzyki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies