Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Malwowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Malwowy ogród

ElaS 22:57, 26 lis 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Pszczelarnia napisał(a)
. A to nie wiedziałaś, że masz na futra uczulenie? Pamiętam opis pobytu Chopina w Szkocji. Wilgoć go niszczyła. Razem z nim przeżywałam męki uczenia panien Starling (to było chyba to nazwisko) muzyki.

No, wcześniej nie miałam. Widocznie pesel zmienia podejście nie tylko do życia na bardziej eko ale i reakcje ciała - haha.

"W sierpniu udał się Chopin do Szkocji, gdzie zajechał do rodziny swej uczennicy Miss Stirling. Wszystkim, którzy znają muzykę Chopina, jest też znane to nazwisko, ponieważ jej dedykowane są oba Nokturny op. 55. U Stirlingów prawie że zadręczono go nadmierną dobrocią, lecz Chopin mimo to narzekał na swój los. W Edynburgu mieszkał w domu Polaka, dra Liszyńskiego i był tak osłabiony, że trzeba go było znosić ze schodów. Na pytanie doktorowej: — Czy George Sand jest istotnie pańską najlepszą przyjaciółką? — Chopin odpowiedział: — „George Sand? na pewno nią nie jest“.
https://www.youtube.com/watch?v=e3yrEEM5j_s
____________________
Malwowy ogród
ElaS 23:30, 26 lis 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
A na dzisiejszy późny wieczór zaproponuję coś ładnego - muzyka i taniec
Kto nie oglądał filmu, może nabierze ciekawości.
https://www.youtube.com/watch?v=Gcxv7i02lXc
____________________
Malwowy ogród
Anda 07:18, 27 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Dziekuje za polecenie filmu Na pewno obejrze.

W zamian polecam ten film razem z opowiescia skrzypiec, ktora mnie uwiodla

https://www.youtube.com/watch?v=K559UjlOx_M

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ElaS 22:25, 27 lis 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Anda napisał(a)
Dziekuje za polecenie filmu Na pewno obejrze.

W zamian polecam ten film razem z opowiescia skrzypiec, ktora mnie uwiodla

https://www.youtube.com/watch?v=K559UjlOx_M


Nie znałam, a muzyka piękna
____________________
Malwowy ogród
ElaS 22:32, 27 lis 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Późna jesień u mnie.



Dzisiaj nadal sadziłam cebule. Ale to już definitywny koniec. Więcej nie kupuję, żeby za pół darmo nawet były
Trzeba będzie jeszcze zadołować.


Pierwszy raz w takiej formie sadzę, ciekawa jestem wiosennego efektu.

____________________
Malwowy ogród
sierotka 22:41, 27 lis 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witaj Elu ja też posadzilam w donicach i zadolowalam, przeczytałam rady Danusi
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
ElaS 22:44, 27 lis 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Muzycznie u mnie dzisiaj

https://www.youtube.com/watch?v=tmE0QECdcL8

Niekwestionowany król musicalu i najbardziej znany twórca teatru muzycznego - to Andrew Lloyd Webber.
„To upiór tej opery ma we władzy sny”
Pierwszą Christine była ówczesna żona Webbera – Sarah Brightman. Partia wokalna została napisana specjalnie pod jej możliwości głosowe.
Pomysł na przeniesienie musicalu na srebrny ekran padł na początku lat 90tych minionego stulecia. W rolach głównych mieli wystąpić odtwórcy ról w wersji teatralnej - Michael Crawford i Sarah Brightman. Rozwód piosenkarki z kompozytorem „Upiora” uniemożliwił realizację planu. Udało się go zrealizować w 2004 r., kiedy to na ekrany kin trafiła adaptacja filmowa dzieła Webbera, który zresztą został producentem filmu. W rolach głównych wystąpili Gerard Butler jako Upiór, Emmy Rossum w roli Christine, oraz Patrick Wilson, czyli Raoul. Jest to najdroższa niezależna produkcja w dziejach kina. Muzyka w filmie grana jest przez orkiestrę składającą się aż z 110 muzyków.
____________________
Malwowy ogród
AniazUroczyska 00:23, 28 lis 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Też sadziłam w doniczkach i koszyczkach, ale niektóre prosto do gruntu. Długo jeszcze zostajesz na działce? My już jutro do domu.

Wiesz może, gdzie w naszej okolicy można nabyć obornik koński ,taki dobrze przekompostowany?
ElaS 00:35, 28 lis 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
AniazUroczyska napisał(a)
Też sadziłam w doniczkach i koszyczkach, ale niektóre prosto do gruntu. Długo jeszcze zostajesz na działce? My już jutro do domu.

Wiesz może, gdzie w naszej okolicy można nabyć obornik koński ,taki dobrze przekompostowany?

Pojęcia nie mam.
Mnie sąsiad kurzaka użycza jak sobie przywozi. W tym roku nawet nie brałam. Mam kompost.
Ja na wsi właściwie mieszkam, nie wiem czy zostanę na zimę.
____________________
Malwowy ogród
sierotka 08:44, 28 lis 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witaj Eluś 2 x wysłałam Tobie z tego przejęcia się rolą hi hi
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies