Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny ogród ze skarpami

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród ze skarpami

amatorodniczka 15:56, 26 sie 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Hej hej dawno mnie tu nie było.. Miałam wiele ciekawych zajęć, a potem urlop.. Nic nie robiliśmy narazie w ogrodzie, ale przymierzamy się we wrześniu coś podziałać.
Muszę wymyśleć plan rabaty, która powstanie w reprezentacyjnym miejscu od strony domu gdzie jest taras (ale nie przy tarasie) .. .

Póki co wrzucam moje pierwsze hortki, które niedawno zakwitły
Hakone też porosły, ale cisy ani trochę, nie wiem czy to wina tego, że po posadzeniu je obcięłam, tych na żywopłot nie przycinaliśmy i przyrosty mają duże..

Jak widać w tle wzdłuż ogrodzenia nadal pustki...






Postaram się jutro wrzucić zdjęcia skarpy z rozplenicami
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Agi2006 21:31, 26 sie 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Wrzucaj fotki bo napewno nie tylko ja czekam na Twoje dalsze poczynania w ogrodzie. Ta rabata to będzie czad w przyszłości. Juz mi się podoba. Słońce Wam nie przypala kwiatów? U mnie anabelki czarne. Co do cisow się nie wypowiadam bo ich nie mam.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
amatorodniczka 08:07, 27 sie 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Agi2006 napisał(a)
Wrzucaj fotki bo napewno nie tylko ja czekam na Twoje dalsze poczynania w ogrodzie. Ta rabata to będzie czad w przyszłości. Juz mi się podoba. Słońce Wam nie przypala kwiatów? U mnie anabelki czarne. Co do cisow się nie wypowiadam bo ich nie mam.


Póki co nie zauważyłam żeby kwiaty były przypalone
Zobaczymy bo to ich pierwsze kwitnienie w tym miejscu
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
anbu 10:42, 27 sie 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Cisy idą w korzeń, daj im czas
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 12:18, 27 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anbu napisał(a)
Cisy idą w korzeń, daj im czas


Ania mnie ubiegła

Dodam tylko, że te bez pozornego przyrostu w przyszłym roku będą w o wiele lepszej kondycji niż te z widocznymi przyrostami. Teraz magia odbywa się pod ziemią
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
amatorodniczka 14:27, 27 sie 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Toszka napisał(a)


Ania mnie ubiegła

Dodam tylko, że te bez pozornego przyrostu w przyszłym roku będą w o wiele lepszej kondycji niż te z widocznymi przyrostami. Teraz magia odbywa się pod ziemią


anbu napisał(a)
Cisy idą w korzeń, daj im czas


Oby, oby wierzę Wam na słowo
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Nowa12 21:47, 28 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Chyba jest tak z wieloma roślinami że przez pewien czas dłuższy czy krótszy stoją w miejscu jak zaklęte a potem jak ruszą to już idą do góry.
U Ciebie też tak będzie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
amatorodniczka 13:57, 06 wrz 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Nowa12 napisał(a)
Chyba jest tak z wieloma roślinami że przez pewien czas dłuższy czy krótszy stoją w miejscu jak zaklęte a potem jak ruszą to już idą do góry.
U Ciebie też tak będzie .


No myślę
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Agi2006 16:50, 06 wrz 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Coś nowego u Ciebie? Działasz coś?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
amatorodniczka 10:50, 07 wrz 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Cześć po krótkiej przerwie wróciłam do ogrodu i na forum..
Trzeba jeszcze podziałać w ogrodzie, póki pogoda nam na to pozwala.
Wybrałam się wczoraj do szkółki, po "coś" na skarpę przy wjeździe z kamieniami.
Piszę coś, bo kompletnie nie miałam planu w głowie i pojechałam nie wiedząc po co konkretnie.. i tak spontanicznie przyjechałam z tym:

* dwie sztuki hortensji Candlelight (podejrzałam u pewnej dziewczyny i bardzo mi się spodobała, a miałam nie wprowadzać koloru "różowego" do ogrodu, no ale..)
* rozchodniki okazałe białe - 5 sztuk
* turzyce pstre niby Ice dance, które nimi nie są.. mam jakieś 10 sztuk


* 3 kule z cisa (pewnie one się zgubią na tej skarpie.. może miałam kupić więcej? jak zwykle chciałam być oszczędna i kupiłam tylko 3 ale myślę, że jeszcze 2 spokojnie mogłam dokupić..)
* 24 sadzonki ostrokrzewu Ilex crenata "Stokes" - chciałam zrobić żywopłot u góry skarpy lub u dołu, bo pieski nasze (a mam je cztery) lubią biegać po tej skarpie


na skarpę mam jeszcze 12 rozplenic Little Bunny, które kupiłam jakiś czas temu..

Wiem, że to dużo gatunków jak na jedną skarpę, no ale ona jest dosyć duża i tak się boję, że to co zakupiłam zgubi się na tym.. trudno, najwyżej ogród nie będzie "nowoczesny". Trudno się ograniczać do paru gatunków, jak jest tyle pięknych roślin Poniżej zdjęcie skarpy.
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies