Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny ogród ze skarpami

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród ze skarpami

amatorodniczka 12:09, 07 wrz 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Skarpa przy wjeździe za skarpą - gabiony i schody z podestem..
i są też Miskanty Kleine Silberspinne




Miskantów kleine silberspinne mam 11, ale coś mi się wydaje, że dwie sztuki (od lewej) trochę się różnią. Niby liście mają identyczne, ale są większe i trochę inne kłosy mają..
5 rośnie na malutkiej skarpie przy podeście, a 6 na prostym podłożu, w gabionie, oczywiście te na prostym są ładniejsze


____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Agi2006 18:43, 07 wrz 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Kurcze ale mi się u Ciebie podoba. Sprytnie te skarpy planujesz a to nie jest łatwe. Myślę że cisowe kulki by się jeszcze z 2 przydały. Jak te roślinki planujesz rozłożyć? Ja bym chyba rozrzucila kulki, rozchodniki i rozplenice po całej skarpie. Góra bym dała żywopłot a hortensje posadziłam bliżej ogrodzenia.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 18:45, 07 wrz 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
A te 2 ostatnie miskanty faktycznie mają jaśniejsze kłosy niż reszta.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
amatorodniczka 09:10, 08 wrz 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Agi2006 napisał(a)
Kurcze ale mi się u Ciebie podoba. Sprytnie te skarpy planujesz a to nie jest łatwe. Myślę że cisowe kulki by się jeszcze z 2 przydały. Jak te roślinki planujesz rozłożyć? Ja bym chyba rozrzucila kulki, rozchodniki i rozplenice po całej skarpie. Góra bym dała żywopłot a hortensje posadziłam bliżej ogrodzenia.


Dzięki, staram się te rozwiązania mądrze przemyśleć, dlatego tak powoli działam..

i tak was zaskoczę, bo poszłam na ugodę z mężem i dwie skarpy będą całe w kamieniu - bez roślin.. tak mu się zachciało tych kamieni, że postanowiłam "ok" niech będzie.. z resztą sama to zaproponowałam, bo na te "strome" skarpy nie wiedziałam za bardzo co sadzić.. ale zgodziłam się tylko na dwie! bo chciał więcej

Jeśli chodzi o te nowe rośliny i skarpę przy wjeździe, też chciałabym roślinki właśnie "porozrzucać" po skarpie. Tylko nie wiem czy nie będzie się to gryzło z pozostałymi dwiema skarpami, bo tam mam wszystko w liniach prostych i szpalerach :/
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Figaro 23:26, 08 wrz 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
Jest:



Chyba bedzie Ci wiatr wial ta kore na te biale kamyki.Albo ? Wyglada to teraz naprawde bardzo ladnie i stylowo i elegancko.
Figaro 23:28, 08 wrz 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
amatorodniczka napisał(a)
Skarpa przy wjeździe za skarpą - gabiony i schody z podestem..
i są też Miskanty Kleine Silberspinne




Miskantów kleine silberspinne mam 11, ale coś mi się wydaje, że dwie sztuki (od lewej) trochę się różnią. Niby liście mają identyczne, ale są większe i trochę inne kłosy mają..
5 rośnie na malutkiej skarpie przy podeście, a 6 na prostym podłożu, w gabionie, oczywiście te na prostym są ładniejsze




A te Twoje kamienie to juz uwielbiam. Bardzo bardzo mi sie u Ciebie podoba a i widac ze bedzie jeszcze lepiej.
ElzbietaFranka 23:54, 08 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Witam Weronika

Byłam jedna z pierwszych na twoim wątku. Pięknie masz dobrze ci idzie tak trzymać. Te gambiony a ta trawa nad nimi bardzo ładnie.

Już pozno, ale jutro jeszcze przekaże.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
amatorodniczka 13:15, 09 wrz 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Figaro napisał(a)
Jest:


Chyba bedzie Ci wiatr wial ta kore na te biale kamyki.Albo ? Wyglada to teraz naprawde bardzo ladnie i stylowo i elegancko.


Póki co, jeszcze ani razu nie zawiało korą na kamyki w tym miejscu szczerze mówiąc od tej strony mało kiedy wieje, ale zobaczymy..

Dzięki za miłe słowa

____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 13:16, 09 wrz 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Weronika

Byłam jedna z pierwszych na twoim wątku. Pięknie masz dobrze ci idzie tak trzymać. Te gambiony a ta trawa nad nimi bardzo ładnie.

Już pozno, ale jutro jeszcze przekaże.

Pozdrawiam


Tak pamiętam Dziękuję za miłe słowa i zaglądanie do mnie.
Powoli i do przodu.. Pozdrawiam
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 21:10, 12 wrz 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Kobietki, cześć i czołem Wrzucam planik robiony na szybko, dwie wersje skarpy przy kamieniach..

Wersja 1 - w prostych liniach


Wersja 2 - nieco rozbite rośliny, bardziej naturalistycznie ? Nie wiem jak by to się prezentowało jak roślinki podrosną..



Pytajnikami zaznaczyłam miejsca obok kamieni, bo tam trzeba byłoby czymś mądrze obsadzić, żeby kamienie nie utopiły się w rabacie..

Dodaję jeszcze jedno zdjęcie "łysej" skarpy.. a w kolejnym poście dodam zdjęcie jak od dwóch dni chodzę i przekładam doniczki i kombinuję która wersja będzie najlepsza..

____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies