Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny ogród ze skarpami

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród ze skarpami

amatorodniczka 19:07, 17 wrz 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
sylwik69 napisał(a)
Pięknie efekt będzie za rok

polinka napisał(a)
Jeszcze raz podziwiam efekty prac i coś czuję, że w następnym roku będziemy zbierać szczęki z podłogi


Agi2006 napisał(a)
Oj będziemy. Tez tak czuję.



Dzięki dziewczyny Czy będziecie zbierać szczęki zobaczymy za rok, ale starałam się tak jak mi radziłyście skupiłam się najpierw na glebie, cieszę się i myślę, że to było dobre działanie..


____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 08:03, 18 wrz 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Dzisiaj pokazuję Wam moje gracki Póki co nie zakwitły
W tej samej szkółce, gdzie zakupiłam, widziałam teraz kwitnące gracki..



Obok traw skarpa ostra z kamieni, wiem, wiem niejedna z Was powie, że miałam na niej "coś" posadzić jednak stwierdziłam, że póki co mam wystarczającą ilość obsadzonych skarp. Będzie 'odrobinę' mniej podlewania i pielenia



a tak prezentują się Gracillimusy z daleka, na pierwszym planie w rogu mój malutki platan te kwitnące trawska przy tarasie to miskanty "sioux" chciałam je przesadzić na inne miejsce, ale mąż protestuje bo się mu tutaj bardzo podobają
p.s. pora schować basen
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Agi2006 19:00, 18 wrz 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
U mnie też jeszcze basen ☺ A gracki u mnie też jeszcze nie kwitną. W tamtym roku im się zdarzyło ale to był jakiś wybryk. Uwielbiam te Twoje szpalery trawiaste. I chyba mąż ma rację. Fajnie te trawki wyglądają. Juz Ci kiedyś pisałam że Twój ogród bardzo w moim stylu i myślę że styl Twojego wnętrza domku tez by mi przypadł do gustu.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
amatorodniczka 23:40, 18 wrz 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Fajnie, że mamy coś wspólnego możemy sobie doradzać i podziwiać nawzajem swoje ogrody cieszę się, że trafiłam na to forum, no i że zdecydowałam się założyć wątek w końcu, co dwie głowy (dwie, cztery, dziesięć głów) to nie jedna

Pozdrawiam
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 11:58, 19 wrz 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Tworzy się nowa rabata, nieco "inna" niż pozostałe..

Rośliny mile widziane : do półcienia.

Mam już kule z cisa i carexy coś a'la "ice dance" (tak pisze na oznaczeniu)
Nie mogę szaleć z gatunkami..

Także uciekam główkować nad tym, co dalej..
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Johanka77 21:58, 19 wrz 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
amatorodniczka napisał(a)
Tutaj zdjęcia skarpy przy grabach, rozplenice ładnie porosły wypieliłam (pomimo kartonów było tego sporo) wyrwałam dużo "chwastów" łudząco przypominających rozplenice, dlatego się zastanawiam czy nie były to siewki


Za rabatą grabową, jeszcze nie ma trawy, strasznie tu po ostatnich deszczach wilgotno, nawet pojawił się "meszek" widoczny na ostatnim zdjęciu .. Szkoda że nie zrobiłam zdjęcia jaki "staw" mieliśmy po ostatniej ulewie.!!

Jeśli chodzi o powierzchnię trawy którą planujemy za grabami myślimy, że za duży tam obszar i trzeba wymyślić jeszcze jakąś ciekawą rabatę ! Może równolegle do tarasu ? Albo całkiem coś innego nie prostokątnego, ale też nie kulistego














Bardzo ładnie Ci to wszystko wyszło! Zazdroszczę tych przestrzeni u Ciebie!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 22:00, 19 wrz 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
amatorodniczka napisał(a)
Dzisiaj pokazuję Wam moje gracki Póki co nie zakwitły
W tej samej szkółce, gdzie zakupiłam, widziałam teraz kwitnące gracki..



Obok traw skarpa ostra z kamieni, wiem, wiem niejedna z Was powie, że miałam na niej "coś" posadzić jednak stwierdziłam, że póki co mam wystarczającą ilość obsadzonych skarp. Będzie 'odrobinę' mniej podlewania i pielenia



a tak prezentują się Gracillimusy z daleka, na pierwszym planie w rogu mój malutki platan te kwitnące trawska przy tarasie to miskanty "sioux" chciałam je przesadzić na inne miejsce, ale mąż protestuje bo się mu tutaj bardzo podobają
p.s. pora schować basen


Mi się podoba z tym kamieniem.
Lubię minimalizm w ogrodzie.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
amatorodniczka 12:39, 21 wrz 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Dziękuję serdecznie Asiu czasami mam wrażenie, że za dużo tych przestrzeni.. Mąż nie robił wszędzie trawnika bo stwierdził, że przed domem od strony tarasu mam jeszcze 'coś' wymyślić bo za duże tam będzie 'boisko'

Ale nie mam weny już.. Chyba zimą będę nad tym myśleć
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 08:46, 24 wrz 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Kleine Silberspinne zachwycają dwubarwnymi kłosami


____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 09:47, 24 wrz 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Skarpa przy wjeździe wyszła tak:








Cała skarpa oczywiście wyściółkowana kartonami
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies