Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród leśny na polu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród leśny na polu

Toszka 09:55, 12 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jesli chcesz na jesieni sadzić cisy to dobrze by było już teraz przygotować ziemię pod nie. Potrzebne będą:
-obornik najlepiej przekompostowany min. 6 miesięcy lub więcej
-mączka bazaltowa - 15g-40g na metr
-kora w sporej ilości, ok worek 50litrów na metr
-kompost w znacznej ilości
-dolomit paczka

Najlepiej by było przekopać pas do ok.1m szerokości pod szpaler (jak mniemam). Przekopać trzeba widłami ze trzy razy tak by wszystko doskonale przemieszać. Na razie kopiesz bez dolomitu. Dolomit dodasz podczas sadzenia, a będzie to najprawdopodobniej nie wczesniej niż druga połowa września. Przekopana z dobrociami ziemia akurat do tego czasu zdąży się ułożyć i osiąść. Po przekopaniu dobrze jest ziemię podlać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Violka 11:25, 12 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
Dzięki kochana za mądrości , a dolomit kupowałam w ub. roku w paczce 20kg - czy o taką ilość chodzi?
____________________
Viola Ogród leśny na polu
makadamia 12:07, 12 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Violka napisał(a)



Na kranik mam taką inspirację. Z tym kamiennym placykiem będzie bardzo fajnie wyglądało.

Ze studnią jest gorzej, bo żeście - moi mili - trochę pokpili sprawę.
Trzeba było albo zrobić ocembrowanie, albo ładny podest z zamykaną klapą zamiast tej betonowej płyty.
Teraz faktycznie pozostaje jedynie obsadzić roślinami.
Widziałaś tego esa-floresa? Może by właśnie coś takiego posadzić przy tych dwóch kółkach?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 12:23, 12 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
O dolomicie myślałam raczej w amatorskiej ilości, czyli 1kg. A ty tu dysponujesz rolniczymi dawkami
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Agania 13:52, 12 sie 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ja jeszcze coś dla Ciebie wyszukałam więcej inspiracji:
https://pl.pinterest.com/pin/305048574761409366/
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Violka 11:10, 14 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
Z tym kamiennym placykiem będzie bardzo fajnie wyglądało.

Ze studnią jest gorzej, bo żeście - moi mili - trochę pokpili sprawę.
Trzeba było albo zrobić ocembrowanie, albo ładny podest z zamykaną klapą zamiast tej betonowej płyty.
Teraz faktycznie pozostaje jedynie obsadzić roślinami.
Widziałaś tego esa-floresa? Może by właśnie coś takiego posadzić przy tych dwóch kółkach?


Asiu, nie opisywałam historii ze studnią, bo uznałam to za zbędne (nie było to miłe doświadczenie) W kazdym razie studnie mamy głębinową (42m), więc ocembrowanie nie wchodziło w grę. A po dwóch tygodniach wiercenia w celu znalezienia pokładu wody, cieszyłam się, że mam wreszcie wodę i nie zastanawiałam się jak firma wykona zamknięcie kręgów wewnętrznych, więc na teraz poprostu muszę to jakoś zagospodarować.
Podobają mi sie pomysły, które podesłałaś, fajne są, o czymś takim też myślałam Jak coś jeszcze znajdziesz, to podsyłaj
____________________
Viola Ogród leśny na polu
makadamia 11:45, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
W takim razie nie wracajmy do niemiłych doświadczeń.
Pracujemy na tym co mamy - też się da ogarnąć, tylko takiej fajnej studzienki nie będzie. Ale będzie coś innego

Po weekendzie będę miała więcej czasu, to spróbuję jeszcze czegoś poszukać.
Ale ten zawijany żywopłot mi się podoba. Tylko jeśli masz iść styl rustykalno-swobodny, to może niekoniecznie będzie pasował?
Pomyślimy jeszcze
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Violka 12:37, 14 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
Toszka napisał(a)
O dolomicie myślałam raczej w amatorskiej ilości, czyli 1kg. A ty tu dysponujesz rolniczymi dawkami


Ano tak, ilości prawie hurtowe muszę kupować, znajomi się śmieją, że ja prawie rolniczka jestem, bo na taaaakie hektary się rzuciłam
____________________
Viola Ogród leśny na polu
Violka 12:39, 14 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
makadamia napisał(a)
W takim razie nie wracajmy do niemiłych doświadczeń.
Pracujemy na tym co mamy - też się da ogarnąć, tylko takiej fajnej studzienki nie będzie. Ale będzie coś innego

Po weekendzie będę miała więcej czasu, to spróbuję jeszcze czegoś poszukać.
Ale ten zawijany żywopłot mi się podoba. Tylko jeśli masz iść styl rustykalno-swobodny, to może niekoniecznie będzie pasował?
Pomyślimy jeszcze


Pomyślimy
A co do charakteru rustykalnego, to chyba nie do końca chciałabym pójść w takie wiejskie klimaty Podobają mi owszem, ale sama dla siebie, tak jak juz ci kiedyś pisałam, myślę o takim pomieszanym z zadrzewionymi zakątkami i uczesanymi bukszpanami, cisami i trawami Tak więc, te esy floresy jak najbardziej na tak a kwiatki i tak powciskam pomiędzy warzywniakiem
____________________
Viola Ogród leśny na polu
Violka 12:45, 14 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
Agania napisał(a)
Ja jeszcze coś dla Ciebie wyszukałam więcej inspiracji:
https://pl.pinterest.com/pin/305048574761409366/

Aganiu, ciekawe to koło z roślinami, Asia mi też fajny pomysł podesłała. Jak jeszcze coś znajdziesz, to bardzo proszę, będzie z czego zaczerpnąć
____________________
Viola Ogród leśny na polu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies