Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

KasiaLangier 15:42, 30 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Anusia napisał(a)
Kasiu moja Anabelka to odmiana Strong niby sztywniejsza ale jak przychodzą ulewne deszcze też potrafi się położyć. Moja jest w obręczy wykonanej przez męża. Podejrzeć możesz na stronie 387.


Aniu, ja rozsadziłam i mam dość sporo Anabelek, poza tym nie mogę w tej kwestii liczyć na męża. Chętnie Cię odwiedzę i zobaczę obręcz, może znajdę innego wykonawcę..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 16:47, 30 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
gogo napisał(a)
Ale się uśmiałam z tej passiflory
Hortensje ogrodowe nie mają dużych korzeni.
Byłam tym zaskoczona, jak je wykopywałam / miały po 5-6 lat /, żeby uprawiać w donicach.
To bukietowe trudno wykopać, tak piszą na forum.

Grażynko, nie wiem ile lat mają moje dwie największe ogrodówki. Były niewielkie, gdy zaczęłam je uprawiać. Minęły dwa lata i potfffffornie urosły.

Nie mam tak dużego pomieszczenia, żeby je przechować
Widać, że są omdlone od upału, a ja podlewam i podlewam..

Pozdrawiam i dziękuję za wizytę
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Madia 22:17, 30 cze 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
KasiaLangier napisał(a)


Zgodnie z obietnicą wstawiam zdjęcie Pojedynczego kwiatka ciężko zrobić, bo rosną w gronach. Na zdjęciach w internecie kwiaty Flammentanz wydawały mi się większe, kwiaty mojej różyczki po rozwinięciu mają 3 cm średnicy


Jeśli mają tylko 3cm to pewnie nie Flammentanz, niestety nic więcej nie wydumam. Trzeba spytać jakieś guru różane
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Anusia 22:59, 30 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Kasiu na stronie 469 mam wstawioną flamantanz. Ona nie ma ogromnych kwiatów. W pierwszym roku to normalne. Minusem jest to, że nie powtarza kwitnienia. W tym sezonie u mnie jej nie zobaczysz. Choruje po przeprowadzce. Zła jestem sama na siebie za to. Trudno. Posłuchałam się męża, bo na jej miejscu miała powstać pergola z winogronem i jak do tej pory jej nie ma.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
KasiaLangier 21:17, 01 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Anusia napisał(a)
Kasiu na stronie 469 mam wstawioną flamantanz. Ona nie ma ogromnych kwiatów. W pierwszym roku to normalne. Minusem jest to, że nie powtarza kwitnienia. W tym sezonie u mnie jej nie zobaczysz. Choruje po przeprowadzce. Zła jestem sama na siebie za to. Trudno. Posłuchałam się męża, bo na jej miejscu miała powstać pergola z winogronem i jak do tej pory jej nie ma.


Byłam, widziałam i jest bardzo podobna. Wydaje mi się jednak, że ma większe kwiaty.
W internecie piszą, że średnica kwiatów Flamantanz to 6-8 cm, a moja róża ma 3 cm kwiatuszki. Trzymam kciuki za różę i pergolę z winogronem pozdrawiam
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 21:46, 01 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Jestem zachwycona dereniem Milky Way. Kupiłam go w połowie maja, już kwitł zielonymi przylistkami, które stopniowo zmieniały barwę na białą. Minęło półtora miesiąca i dopiero teraz dereń zaczyna przekwitać



Teraz czekam na owoce


____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
gogo 22:53, 02 lip 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Faktycznie, te Twoje hortki są ogromne, nie do donic / chyba, że na kółkach /
Masz inne odmiany, niż ja.
Mam jedną ogrodówkę nn w gruncie, jest wielka i ma płaskie kwiatostany.
I słabo kwitnie, choć jest owijana włókniną
Muszę wymyślić jakieś skuteczniejsze opatulanie.
Cudny jest ten dereń, ale do mojego ogrodu już się nie zmieści.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Milka 06:43, 03 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Cudowny dereń z anabelkami tak jest, mam podpory, ale po burzy i tak leżą w różne strony, tego u nich nie lubię
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
KasiaLangier 12:32, 03 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
gogo napisał(a)
Faktycznie, te Twoje hortki są ogromne, nie do donic / chyba, że na kółkach /
Masz inne odmiany, niż ja.
Mam jedną ogrodówkę nn w gruncie, jest wielka i ma płaskie kwiatostany.
I słabo kwitnie, choć jest owijana włókniną
Muszę wymyślić jakieś skuteczniejsze opatulanie.
Cudny jest ten dereń, ale do mojego ogrodu już się nie zmieści.


Odmian tych hortensji nie znam, bo "odziedziczyłam" je po poprzednim właścicielu. Przyznam, że nie spodziewałam się,że tak szybko się rozrosną. Zdradzę, że jak wszystko, rosły w żwirze i z podwójną warstwą tkaniny. Może odwdzięczają się, bo wytargałam to spod krzaków i dałam dobrze jeść
Nie to, żebym Cię namawiała do złego, ale myślę, że zamiast lepiej opatulać można spróbować zacząć hartować Od lipca zaprzestać nawożenia, akurat w przypadku hortensji ogrodowych nie stosować gnojówek z pokrzyw. Być czujnym i okryć sporadycznie w przypadku przymrozków wiosennych, bo to one z reguły szkodzą kwitnieniu.

Kupiłam białe hortensje ogrodowe, dla odmiany Jeszcze maluszki, ale już zaczynają kwitnąć





____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 12:48, 03 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Milka napisał(a)
Cudowny dereń z anabelkami tak jest, mam podpory, ale po burzy i tak leżą w różne strony, tego u nich nie lubię


Dereń stanowi dla mnie odkrycie ogrodnicze tego roku, nie mogę się nim nazachwycać A anabelki, no cóż, serce nie sługa jak się lubi, to widocznie trzeba się przyzwyczaić do tego pokładania Mnie chyba bardziej podobają się od sztywnych bukietówek
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies